Справа № 560/16547/21
іменем України
14 червня 2023 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Петричковича А.І.
за участю:секретаря судового засідання Тойтер Ю.С. представника позивача Ониска М.М., представника відповідача Калужської Н.О.,
розглянувши адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛЕТИЧІВ АГРО" до Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛЕТИЧІВ АГРО", 29.11.2021 звернулось до суду з адміністративним позовом в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 29.09.2021 №0/11183/0703 в частині не визнання від'ємного значення, що розраховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (р.21 декларації) на суму 2771361 гривень (форма В3).
У позові вказує, що за результатом документальної позапланової перевірки з питань дотримання податкового законодавства при декларуванні за червень 2021 року від'ємного значення з ПДВ, у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету складений акт №61145/22-01-07-03/34978673 від 07.09.2021, яким контролюючим встановлено порушення ПК України та винесено податкове повідомлення-рішення від 29.09.2021 №0/11183/0703, згідно з яким відмовлено у бюджетному відшкодуванні ПДВ у розмірі 5482642 гривень (форма В3). ТОВ "АГРО-МАЙДАН" припинено шляхом приєднання до ТОВ "ЛЕТИЧІВ АГРО", якому як правонаступнику було передано в тому числі залишок від'ємного значення з ПДВ, який включається до складу податкового кредиту наступних податкових періодів. Головним управлінням ДПС у Хмельницькій області було проведено податкову перевірку ТОВ "ЛЕТИЧІВ АГРО" з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 01.07.2015 по 30.06.2018 і складено акт перевірки №1661/22-01-14-02/34978673 від 27.11.2018, яким не встановлено порушення щодо формування ТОВ "АГРО-МАЙДАН" від'ємного значення з ПДВ у розмірі 2458823,21 гривень згідно податкової звітності по рослинництву та 366276,84 гривень по загальній декларації. Вважає, що контролюючий орган безпідставно не визнає право позивача на перенесення від'ємного значення з ПДВ ТОВ "АГРО-МАЙДАН" у звітність ТОВ "ЛЕТИЧІВ АГРО", яке виникло на підставі акту перевірки №1661/22-01-14-02/34978673 від 27.11.2018 ( арк. спр.1-9, т.1).
Відповідно до ухвали від 06.12.2021, суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження і призначив судове засідання на 10.01.2022 (арк. спр.32-33, т.2).
Відповідач 20.12.2021 надав Відзив на позов від 16.12.2021 в якому просить відмовити у задоволенні позову. Пояснив, що обраний позивачем спосіб захисту порушеного права, зокрема, визначена ним вимога, є необгрунтованою та такою, що суперечить підставам винесення податкового повідомлення рішення форми "В3" від 29.09.2021 №0/11183/0703, оскільки визначений позивачем спосіб захисту суперечить вимогам ст.5 КАС України. Перенести залишок від'ємного значення та включити його до складу податкового кредиту правонаступник може тільки після проведення документальної перевірки контролюючим органом суми від'ємного значення реорганізованого платника податку. При цьому в спеціальному полі декларації за листопад 2018 року зазначено збільшення залишку від'ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі перевірки ТОВ "ЛЕТИЧІВ АГРО" за №1661/22-01-14-02/34978673 від 27.11.2018 на суму 2771361 гривень. В порушення вимог п.198.7 ст.198 ПК України ТОВ "ЛЕТИЧІВ АГРО" в декларації за листопад 2018 року завищено рядок 16.3 "Від'ємне значення, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду збільшено/зменшено залишок від'ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу" на суму 2771361 гривень. Це порушення вплинуло на формування суми податкового кредиту (рядок 17), суми від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ПДВ (рядок 19) та суми від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного (податкового) періоду (рядок 21) за листопад 2018 року та недостовірність визначення аналогічних показників в деклараціях з ПДВ в межах перевіряємого періоду за грудень 2018 - червень 2021року. Водночас, на достовірність декларування бюджетного відшкодування ПДВ платником за червень 2021 року дане порушення не вплинуло, оскільки зменшене перевіркою від'ємне значення не декларувалося до бюджетного відшкодування у вказаному звітному періоді, тому висновки контролюючого органу вказані в акті документальної позапланової виїзної перевірки та оскаржуваного податкового повідомлення рішення відповідають чинному законодавству та є правомірними (арк. спр.36-38, т.2).
У відповіді на Відзив від 17.01.2022 позивач зазначає, що податковий орган не заперечує правомірність формування від'ємного значення у податковій звітності на загальну суму 2771361 гривень, яку підтверджує бухгалтерська звітність надана контролюючому органу під час перевірки, результат чого оформлено актом від 07.09.2021 №6145/22-01-07-03/34978673. У період реорганізації ТОВ "АГРО-МАЙДАН" в результаті приєднання до ТОВ "ЛЕТИЧІВ АГРО" право на перенесення сум від'ємного значення не було передбачено ПК України, який у подальшому не визначає заборон щодо цього. Зауважує, що ТОВ "АГРО-МАЙДАН" листом від 29.04.2016 №189 ініціювало проведення позапланової перевірки, але контролюючий орган залишив його поза увагою, хоч проведення такої перевірки передбачено пп.78.1.7 п.78.1 ст.78 ПК України (арк. спр.135-140, т.2).
Відповідно до ухвал від 31.01.2022, суд відмовив у задоволенні клопотання позивача про призначення економічної експертизи і вирішив справу розглядати за правилами загального позовного провадження (арк. спр.170-173, т.2).
Згідно з ухвалою від 14.03.2022, суд зупинив провадження у справ до часу скасування правового режиму воєнного стану (арк. спр.176, т.2).
Відповідно до ухвали від 14.10.2022, після повторного автоматизованого розподілу справи, суд прийняв справу до провадження та призначив підготовче засідання на 27.10.2022 (арк. спр.185, т.2).
Відповідно до протокольної ухвали від 27.10.2022, суд відклав підготовче засідання на 01.12.2022 (арк. спр.184, т.2).
Протокольною ухвалою від 01.12.2022, суд відклав підготовче засідання на 12.12.2022 (арк. спр.202-203, т.2).
Згідно з протокольною ухвалою від 12.12.2022, суд закінчив підготовче засідання та призначив справу до розгляду на 27.01.2023 (арк. спр.223, т.2).
Ухвалою від 27.01.2023, суд задовольнив клопотання позивача та відклав розгляд справи на 10.02.2023 (арк. спр.7, т.3).
Відповідно до ухвали від 13.02.2023, суд відклав розгляд справи на 03.03.2023 (арк. спр.12, т.3).
Відповідно до ухвали від 03.03.2023 суд задовольнив клопотання позивача та відклав розгляд справи на 15.03.2023 (арк. спр.21, т.3).
Протокольною ухвалою від 15.03.2023, суд оголосив перерву у розгляді справи до 31.03.2023 (арк. спр.31, т.3).
Згідно з ухвалою від 31.03.2023, суд задовольнив клопотання позивача та відклав розгляд справи до 25.04.2023 (арк. спр.48, т.3).
Відповідно до протокольної ухвали від 25.04.2023, суд оголосив перерву у розгляді справи до 12.05.2023 (арк. спр.85, т.3).
Згідно з протокольною ухвалою від 12.05.2023, суд оголосив перерву до 19.05.2023 та витребував докази (арк. спр.109, т.3).
Відповідно до протокольної ухвали від 19.05.2023, суд оголосив перерву у розгляді справи до 29.05.2023 та витребував докази (арк. спр.85, т.3).
Згідно з протокольною ухвалою від 29.05.2023, суд витребував докази та оголосив перерву до 05.06.2023 (арк. спр.151, т.3).
Відповідно до ухвали від 05.06.2023, суд задовольнив клопотання позивача та залишив позов без руху, і призначив судове засідання на 14.06.2023 (арк. спр.177-178, т.3).
У суді представник позивача просив позов задовольнити з підстав вказаних у позові та поясненнях, а представник відповідача просить відмовити у задоволенні позову з урахуванням Відзиву і пояснень наданих суду та доказів, які є в матеріалах справи.
Встановивши обставини (факти), якими сторони пояснюють свої вимоги та заперечення, оцінивши надані учасниками справи докази, враховуючи норми права, які регулюють спірні правовідносини, суд робить наступні висновки, враховуючи наступне.
Головним управлінням ДПС у Хмельницькій області проведено документальну позапланову перевірку ТОВ "ЛЕТИЧІВ АГРО" про що складено Акт за №6145/22-01-0703/34978673 від 07.09.2021 (далі - Акт), яким встановлено порушення при декларуванні за червень 2021 року у Декларації від'ємного значення з ПДВ сумі 47868204 гривень, у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету в сумі 15839166 гривень, зокрема: Перевіркою дотримання податкового законодавства при декларуванні за червень 2021 року у Декларації від'ємного значення з ПДВ в сумі 47868204 грн, у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету в сумі 15839166 грн встановлено наступні порушення, зокрема:
- порушення п.200.1, п.200.7, п.200.9, абз. «б» п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 із змінами та доповненнями та Наказу Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 січня 2016 за №159/28289 із змінами і доповненнями ТОВ «Летичів Агро» не має права на отримання бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку (рядок 20.2.1 декларації) задекларованого у декларації з ПДВ за червень 2021 року в сумі 5482642 грн.
- абз. «в» п.200.4 ст.200 Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 із змінами та доповненнями, пункту 5 розділу V Наказу Міністерства фінансів України №21 від 28.01.2016 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за №159/28289 із змінами і доповненнями, ТОВ «Летичів Агро» за червень 2021 року занижено суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (р.21 декларації) на 2373711 грн.
- в порушення вимог «Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21 «Про затвердження форм та, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за №159/28289 із змінами і доповненнями ТОВ «Летичів Агро» невірно заповнено додаток 2 «Довідка про суму від'ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду» до податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2021 року.
- порушення вимог пп. 195.1.1 „а” п. 195.1 ст. 195 Податкового Кодексу України та Наказу Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 січня 2016 р. за №159/28289 (із змінами і доповненнями) занижено суму операцій з вивезення товарів за межі митної території України (рядок 2.1) декларації за травень 2020 року на загальну суму 3049675 грн та завищено суму операцій з вивезення товарів за межі митної території України (рядок 2.1) декларації за червень 2020 року на загальну суму 3054416 грн (арк. спр.42 - 114, т.2).
Відповідно до податкового повідомлення-рішення №0/11183/0703 від 29.09.2021 (форма "ВЗ") на підставі Акту виявлено відсутність права на отримання бюджетного відшкодування за період 06.2021 та відсутність права на врахування такої суми на рахунок платника у банку у розмірі: сума на яку відмовлено - 5482642 гривень у тому числі при наданні бюдженого відшкодування - 5482642 гривень (арк. спр.116, т.2).
Позивач частково оскаржує вищевказане податкове повідомлення-рішення, а саме на суму 2771361 гривень, так як вважає, що правомірно відобразив суму від'ємного значення по платнику, який реорганізується, шляхом приєднання ТОВ "АГРО-МАЙДАН" до позивача - ТОВ "ЛЕТИЧІВ АГРО".
Сторони не оспорюють факт приєднання у 2016 році ТОВ "АГРО-МАЙДАН" до ТОВ "ЛЕТИЧІВ АГРО", що також підтверджено матеріалами справи, тому це не потребує доказування в силу вимог ч.1 ст.78 КАС України.
Відповідно до Акту №1661/22-01-14-02/34978673 від 27.11.2018 Головним управлінням ДПС у Хмельницькій області було проведено документальну планову перевірку ТОВ "ЛЕТИЧІВ АГРО", зокрема, з питань податкового законодавства за період з 01.07.2015 по 30.06.2018 (арк. спр.35-113, т.1), яким не зафіксовано порушення цим товариством щодо формування від'ємного значення ПДВ у розмірі 2458823,21 гривень відповідно до податкової звітності по рослинництву та 366276,84 гривень по загальній декларації при його передачі ТОВ "АГРО-МАЙДАН", а всього на суму 2771361 гривень.
Отже, контролюючим органом не встановлено порушень щодо реорганізації шляхом приєднання ТОВ "АГРО-МАЙДАН" до позивача та неправомірність відображення ТОВ "ЛЕТИЧІВ АГРО" від'ємного значення ПДВ у розмірі 2771361 гривень станом на 30.06.2018.
Відповідач прийняв від позивача Довідку про суму від'ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) період (Додаток 2 до податкової декларації з ПДВ) за 11 місяць 2018 року в якій відображено підтвердження від'ємного значення, яке було передано/ розподілено у зв'язку з реорганізацією 2771361 гривень Актом №1661/22-01-14-02/34978673 від 27.11.2018 (арк. спр.124, т.1) та Заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість ат/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4) (Додаток 4 до податкової декларації з ПДВ) за 11 місяць 2018 року щодо 2771361 гривень, яка сформована на момент державної реєстрації припинення юридичної особи, що підтверджено Актом №1661/22-01-14-02/34978673 від 27.11.2018 (арк. спр.125, т.1).
Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 N 21 (далі - Порядок N 21).
Платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій звітності. Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника (п. 6 розд. III Порядку N 21).
Відповідно до п. 14 розд. III Порядку N 21 в редакції на час спірних правовідносин, за наявності у платника податку, який реорганізується, суми від'ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, вказаний платник податку має право подати заяву про перенесення такої суми від'ємного значення до складу податкового кредиту правонаступника (таблиця 2 додатка 2 "Довідка про суму від'ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)" (далі - додаток 2) до податкової звітності з ПДВ (далі - декларація)). Така заява подається у складі декларації за останній (звітний) період реєстрації платником податку.
У разі підтвердження контролюючим органом за результатами документальної перевірки сум від'ємного значення правонаступник реорганізованого платника податку подає у складі податкової декларації з податку за звітні (податкові) періоди після такого підтвердження заяву про перенесення суми від'ємного значення реорганізованого платника податку до складу податкового кредиту звітного (податкового) періоду (таблиця 3 додатка 2).
Отже, позивач дотримався Порядку N 21 щодо подання заяви про перенесення суми від'ємного значення до складу податкового кредиту правонаступника, який фактично підтверджений контролюючим органом за результатами документальної планової виїзної перевірки ТОВ "ЛЕТИЧІВ АГРО", відповідно до Акту №1661/22-01-14-02/34978673 від 27.11.2018, адже контролюючим органом не встановлено порушень щодо цього, як у ТОВ "АГРО-МАЙДАН", так і його правонаступника - ТОВ "ЛЕТИЧІВ АГРО".
Відтак, суд критично оцінює твердження відповідача про необхідність проведення перевірки саме припиненого (реорганізованого шляхом приєднання) ТОВ "АГРО-МАЙДАН", яку контролюючий орган не провів на вимогу цього товариства, про що свідчить лист за №189 від 29.04.2016, який податковий орган зареєстрував за №1528 від 29.04.2016, про проведення позапланової документальної перевірки, відповідно до вимог. пп.78.1.7 п.78.1 ст. 78 ПК України (арк. спр.201, т.201).
Згідно з пп.78.1.7 п.78.1 ст.78 ПК України, документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності такої підстави: розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків.
Отже, відповідач у 2016 році та в подальшому порушив вимоги пп.78.1.7 п.78.1 ст.78 ПК України щодо не проведення перевірки ТОВ "АГРО-МАЙДАН", яке реорганізовувалось, і при цьому цю обставину використовує (не проведення перевірки цього товариства) при прийнятті оскаржуваного повідомлення - рішення щодо його правонаступника - позивача.
Цей висновок суду, також підтверджується проведенням камеральної перевірки ТОВ "АГРО-МАЙДАН" за актом за №230/1200/35051881 від 06.10.2016 (арк. спр.139, т.3) та винесеним на його підставі податкового повідомлення - рішення №0005901201 від 12.10.2016, яке 13.10.2016 було вручено електрику дільниці Петрову Є.Ю. (арк. спр.171, т.3), що не є предметом цього судового розгляду, але таким діям контролюючого органу суд дає критичну оцінку з урахуванням встановленого, зокрема, факту припинення товариства та вимог пп.98.2.2 п.98.2 ст.98 ПК України.
Згідно з пп.98.2.2 п.98.2 ст.98 ПК України, якщо реорганізація здійснюється шляхом об'єднання двох або більше платників податків в одного платника податків з ліквідацією платників податків, що об'єдналися, об'єднаний платник податків набуває усіх прав і обов'язків щодо погашення грошових зобов'язань чи податкового боргу всіх платників податків, що об'єдналися.
За змістом п.98.8 ст. 98 ПК України у разі якщо платник податків, що реорганізується, має суми надміру сплачених грошових зобов'язань, такі суми підлягають заліку в рахунок його непогашених грошових зобов'язань або податкового боргу за іншими податками. Зазначена сума розподіляється між бюджетами та державними цільовими фондами пропорційно загальним сумам грошового зобов'язання або податкового боргу такого платника податків.
Відповідно до п. 98.9 ст. 98 ПК України у разі якщо сума надміру сплачених грошових зобов'язань або невідшкодованих податків та зборів платника податків перевищує суму грошових зобов'язань або податкового боргу з інших податків, сума перевищення перераховується в розпорядження правонаступників такого платника податків пропорційно його частці в майні, що розподіляється, згідно з розподільним балансом або передаточним актом.
Отже, вказані норми ПК України не містять жодних обмежень щодо врахування правонаступником грошових зобов'язань реорганізованого підприємства у порядку визначеному цим Кодексом, що відповідач не враховує.
Відповідно до п.198.7 ст.198 ПК України, сума від'ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду платника, що реорганізується шляхом: приєднання, злиття, перетворення, - підлягає перенесенню до складу податкового кредиту правонаступника у наступному періоді після підписання передавального акта відповідно до законодавства; поділу, виділення, - підлягає перенесенню до складу податкового кредиту правонаступника пропорційно до отриманої частки майна згідно з розподільчим балансом у наступному періоді після підписання розподільчого балансу відповідно до законодавства.
Таке перенесення здійснюється в разі, якщо сума від'ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду платника, що реорганізується, підтверджена документальною перевіркою контролюючого органу.
Згідно з п.109.1 ст.109 ПК України, податковим правопорушенням є протиправне, винне (у випадках, прямо передбачених цим Кодексом) діяння (дія чи бездіяльність) платника податку (в тому числі осіб, прирівняних до нього), контролюючих органів та/або їх посадових (службових) осіб, інших суб'єктів у випадках, прямо передбачених цим Кодексом.
Отже, відповідач не встановив обставин, які свідчать, що позивач - платник податків удавано чи цілеспрямовано створив умови, які не можуть мати іншої мети, крім як невиконання або неналежного виконання вимог, установлених ПК України та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а відтак податкового порушення за результатом документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "ЛЕТИЧІВ АГРО" у 2021 році за результатом якої виніс оскаржуване податкове повідомлення-рішення в оскаржуваній частині (від'ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на суму 2771361 гривень). При цьому, контролюючий орган порушив пп.78.1.7 п.78.1 ст.78 ПК України щодо не проведення перевірки припиненого ТОВ "АГРО-МАЙДАН", відповідальність за що фактично переклав на платника, який дотримався вимог Порядку N 21 та ПК України щодо розподілу суми від'ємного значення між правонаступниками - платниками ПДВ згідно частки, зазначеної в розподільчому балансі, яка підтверджена Актом №1661/22-01-14-02/34978673 від 27.11.2018. Цей висновок суду, також підтверджується Висновком експерта Київського науково - дослідного інституту судових експертиз, Вінницьке відділення за №1219/22-21/2427/23-21 від 25.04.2023, яким підтверджено суму від'ємного значення, яка відображена ТОВ "АГРО-МАЙДАН" у рядку 21 декларації (загальна) з ПДВ за червень 2016 року (реєстраційний номер №9122458245) у сумі 366277 гривень та у рядку 21 декларації (спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського господарства) з ПДВ за червень 2016 року (реєстраційний номер №9122458217) на суму 2405084 гривень (арк. спр.54-84, т.3).
Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з ч.2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач довів позовні вимоги, так як не порушив Порядок N 21 та ПК України на підтвердження чого надав відповідні докази. При цьому, суб'єкт владних повноважень, який заперечує проти позову не спростував доводи та докази позивача, адже не встановив податкового порушення ТОВ "ЛЕТИЧІВ АГРО" в оскаржуваній частині щодо від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на суму 2771361 гривень за результатом проведеної документальної позапланової перевірки ТОВ "ЛЕТИЧІВ АГРО", відповідно до Акту за №6145/22-01-0703/34978673 від 07.09.2021, тому податкове повідомлення-рішення №0/11183/0703 від 29.09.2021 (форма "ВЗ") є частково протиправним та повинно бути скасоване в оскаржуваній частині (2771361 гривень), що підтверджено доказами, які перевірено судом.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛЕТИЧІВ АГРО" задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Хмельницькій області №0/11183/0703 від 29.09.2021 (форма "ВЗ") на суму відмови у наданні бюджетного відшкодування 2771361 гривень з 5482642 гривень визначену цим податковим повідомленням-рішенням.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛЕТИЧІВ АГРО" судовий збір в сумі 22700 ( двадцять дві тисячі сімсот ) гривень за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Хмельницькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 19 червня 2023 року
Позивач:Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛЕТИЧІВ АГРО" (вул. Садова, будинок 2,Снітівка,Летичівський район, Хмельницька область,31543 , код ЄДРПОУ - 34978673)
Відповідач:Головне управління ДПС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17, Хмельницький, Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 44070171)
Головуючий суддя А.І. Петричкович