Справа № 564/1562/23
15 червня 2023 року
Костопільський районний суд Рівненської області в особі судді Грипіч Л.А.
розглянувши матеріали, що надійшли від Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, паспорт НОМЕР_1 виданий 17.04.2019 ТСЦ №5621, не працює, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.2 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення
03 травня 2023 року відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , інспектором СЮП ВП Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області складено протокол серії ВАВ №725595 про адміністративне правопорушення, з якого вбачається, що 03.05.2023, о 11:00 год встановлено, що громадянка ОСОБА_1 неналежно виконує батьківські обов'язки щодо виховання неповнолітнього сина ОСОБА_2 , 2009 року народження, адже останній має багато пропусків в навчальному закладі без поважних причин, неповнолітній не здобуває повної загальної середньої освіти. Своїми діями громадянка ОСОБА_1 вчинила правопорушення повторно протягом року.
Дії ОСОБА_1 попередньо кваліфіковані за ч.2 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, причини неявки суду не повідомила, про дату і час розгляду справи повідомлена вчасно та належним чином.
Відповідно до ч.2 ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173 частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
Таким чином, при розгляді справи адміністративне правопорушення за статтею ч.2 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою.
Суд, повно, всебічно та об'єктивно дослідивши протокол та матеріали, додані до протоколу, встановив наступне.
Так, 03.05.2023, о 11:00 год встановлено, що ОСОБА_1 неналежно виконує батьківські обов'язки щодо виховання неповнолітнього сина ОСОБА_2 , 2009 року народження, адже останній має багато пропусків в навчальному закладі без поважних причин, неповнолітній не здобуває повної загальної середньої освіти..
Даний факт підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №725595 від 03.05.2023, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 03.05.2023, рапортом інспектора СЮП ВП Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області від 03.05.2023, листом Дюксинського ліцею імені Н.А.Хасевича №88 від 02.05.2023.
Частиною 1 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачена адміністративна відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
За частиною 2 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративна відповідальність настає за ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
При цьому судом встановлено, що постановою Костопільського районного суду Рівненської області від 16.01.2023 у справі №564/2813/22 ОСОБА_1 визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосовано адміністративне стягнення у виді попередження. Постанова суду набрала законної сили 27.01.2023.
Відтак, суд дійшов переконливого висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення у повній мірі доведена дослідженими в судовому засіданні доказами.
На підставі викладеного, з метою запобігання вчиненню нових правопорушень та виправлення особи правопорушника, суд дійшов висновку про необхідність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення в межах санкції ч.2 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу у розмірі 100 /сто/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 /одна тисяча сімсот/ грн, що буде достатнім для її виправлення.
Згідно статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ч.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, суд дійшов висновку про необхідність стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 536,80 грн. судового збору.
З огляду на вищенаведене, керуючись ст.40-1, 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімуми доходів громадян, що становить 1700 /одна тисяча сімсот/ грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 536 /п'ятсот тридцять шість/ гривень 80 копійок судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Костопільський районний суд Рівненської області.
СуддяЛ. А. Грипіч