Справа № 488/1382/23
Провадження № 3/488/579/23
02.06.2023 року м. Миколаїв
Суддя Корабельного районного суду м. Миколаєва Федорченко А.А., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 130 ч.1 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ААД № 034532 від 21.04.2023 року, в той же день о 19:40 год. ОСОБА_1 керував автомобілем GREAT WALL SAFE, р/н НОМЕР_1 , по пр. Богоявленському, 558 у м. Миколаєві, в стані алкогольного сп'яніння, згідно тесту газоаналізатором Drager Alkotest 7510 ARLM 0367, результат тесту 0,22 проміле, чим порушив вимоги п. 2.9а ПДР України.
В судовому засідання адвокат ОСОБА_1 - ОСОБА_2 пояснила, що результат тесту на стан сп'яніння становить 0,22 проміле, однак драгер на якому проводили огляд на стан сп'яніння має встановлену заводом виробником похибку у 0.04 проміле. При врахуванні значення допустимої похибки у вимірюваннях (0,04) допустима норма не перевищена.Просила закрити провадження у зв'язку із відсутністю складу правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Адміністративним порушенням відповідно до ч. 1 ст. 130 КупАП визнається керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а також само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до пункту 2.9 Правил дорожнього руху України водію забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
За змістом зазначених положень особу може бути притягнуто до адміністративної відповідальності, коли вона керувала транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, що визначається лише у встановленому чинним законодавством порядку, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Порядок проходження огляду водіїв на стан сп'яніння регламентується ст. 266 КупАП та Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою наказом МВС України № 1452/735 від 09 листопада 2015 року.
Отже, для вирішення питання про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП слід перевірити, чи було дотримано вимог закону при вирішенні питання наявності в діях складу адміністративного правопорушення, тобто чи відповідає процедура перевірки на стан сп'яніння вимогам закону.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення ААД № 034532 від 21.04.2023 року, огляд на стан сп'яніння було проведено зі згоди водія у встановленому законом порядку на місці зупинення транспортного засобу, за допомогою спеціального технічного засобу газоаналізатору Drager Alkotest 7510 ARLM 0367, показник якого після проведення тесту мав цифровий показник 0,22 проміле.
Згідно технічних характеристик приладу «Drager Alcotest 7510» для масової концентрації алкоголю у видихуваному повітрі: абсолютна похибка: ± 0,03 проміле у діапазоні від 0 до 0,4 проміле; відносна похибка: ± 7,5 % - у діапазоні від 0,4 до 2,0 проміле.
Оскільки у вказаного водія результат тесту проведеного на місці зупинки транспортного засобу 0,22 проміле, що межує з допустимим рівнем та із врахуванням можливої похибки виміру приладу «Drager Alcotest 7510» , суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу інкримінованого йому адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, тому, у відповідності до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 247 ч.1, 280, 283, 287 КУпАП, -
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП, - закрити.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Миколаївського апеляційного суду через Корабельний районний суд міста Миколаєва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя А.А.Федорченко