Справа № 743/358/23
Провадження №3/743/248/23
12 червня 2023 року Ріпкинський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючої - судді Павленко О.В.,
при секретарі Воєдило О.В.,
з участю: особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,
у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Ріпки під час розгляду адміністративної справи про притягнення до адміністративної ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 4 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №064800 від 21.03.2023, 21.03.2023 о 12:40 год. на а/д Київ-Чернігів-Нові Яриловичі, 1 км, ОСОБА_1 керував транспортним засобом ГАЗ 5201, д.н.з. НОМЕР_1 , який не пройшов своєчасно технічний контроль для транспортних засобів, які підлягають технічному контролю. Так, ОСОБА_1 порушив п. 31.3Б ПДР.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 4 ст. 121 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні надав заперечення, в яких просить закрити справу у зв'язку з відсутністю складу правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши доводи особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд дійшов наступного висновку.
Частинами 1, 2 ст.7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №064800 від 21.03.2023 вбачається, що ОСОБА_1 притягається за порушення п. 31.3Б ПДР, адміністративна відповідальність за яке передбачена ч. 4 ст. 121 КУпАП.
Частина 4 ст. 121 КУпАП передбачає, повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частинами першою - третьою цієї статті, зокрема керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов.
Разом з тим, відповідно до положень ст. ст. 10, 33 Закону України «Про дорожній рух», до компетенції власників транспортних засобів належить, зокрема здійснення заходів щодо розвитку, експлуатації та утримання у справному технічному стані транспортних засобів.
Обов'язок щодо забезпечення належного технічного стану транспортних засобів покладається на їх власників або інших осіб, які їх експлуатують, згідно з чинним законодавством.
З копії свідоцтва по реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 , власником ГАЗ 5201, д.н.з. НОМЕР_1 , є ОСОБА_2 .
Отже, обов'язок щодо утримання у справному технічному стані вищевказаного транспортного засобу та проходження обов'язкового технічного контролю лежить на ОСОБА_2 , а не на ОСОБА_1 .
Згідно зі ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
При цьому, виходячи із змісту процесуальних норм КУпАП, якими врегульовано порядок розгляду справ про адміністративні правопорушення, суд не наділений обов'язком здобувати у справі докази, однак зобов'язаний дослідити вже здобуті та надати їм належну правову оцінку.
Згідно зі ст. 252 КУпАП, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Так, якщо під час розгляду справи про адміністративне правопорушення вина у його вчиненні не була доведена належними та допустимими доказами, це має прирівнюватись до доведеної невинуватості.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Підсумовуючи викладене, враховуючи докази по справі, всебічно, повно і об'єктивно дослідивши всі обставини справи в їх сукупності, суд вважає, що обставини, які викладені у протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД №064800 від 21.03.2023, не підтверджені належними та допустимими доказами по справі, які б свідчили про наявність в діях ОСОБА_1 - складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП, а тому суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 245,247, 251, 252, 280 КУпАП, суд -
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 121 КУпАПвідносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Ріпкинський районний суд Чернігівської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.В. Павленко