Дата документу 09.06.2023
Справа № 501/2267/23
3/501/1083/23
09 червня 2023 року суддя Іллічівського міського суду Одеської області Семенов О.А., розглянувши матеріали, які надійшли з ВП №1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, яка не працює, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП,
30 квітня 2023 року о 00 годині 15 хвилин, громадянка ОСОБА_1 в черговій частині Відділу поліції №1 по вул. Хантадзе, 15 в м. Чорноморськ Одеської області у стані алкогольного сп'яніння образливо чіплялась до громадян, виражалась брутальною лайкою на зауваження не реагувала чим порушила громадський порядок. З цих підстав відносно ОСОБА_1 складено адміністративний протокол серія ВАВ №814467 від 30 квітня 2023 року за ст. 173 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи, суд доходить висновку.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
Відповідно до ч.1 ст. 256 КУпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення має бути зазначено суть правопорушення (конкретні дії особи) та відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Як свідчить зміст зазначеного протоколу, протокол не підписаний особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Тобто особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, вказаний протокол про адміністративне правопорушення не підписувала, фактично вона була позбавлена права подавати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, а також викладення мотивів свого можливого відмовлення від його підписання, та реалізувати свої права, які передбачені ст. 268 КУпАП та ст.ст.59, 63 Конституції України.
Наведена невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ст.256 КУпАП позбавляє суд зробити однозначний законний та обґрунтований висновок про наявність чи відсутність вини конкретної особи у вчиненні адміністративного правопорушення, ст.173 КУпАП.
Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
З цих підстав, суд вважає, що протокол про адміністративне правопорушення, підлягає поверненню до ВП №1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 245, 256, 268, 278 КУпАП,
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, - повернути до ВП №1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя