Справа№751/3469/23
Провадження №3/751/1490/23
14 червня 2023 року
Деркач О.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Чернігові справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, РНОКПП невідомо,
- за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4, 124 КУпАП,
03.05.2023 року о 11 год. 00 хв., в м. Чернігові по вул. І. Мазепи, 43, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ISUZU NQR 71R, д.н.з. НОМЕР_1 , та будучи причетним до ДТП з транспортним засобом VOLKSWAGEN GOLF, д.н.з. НОМЕР_2 , залишив місце пригоди.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.п. 2.10 А Правил дорожнього руху, в зв'язку з чим відносно нього складено протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 267081 від 03.05.2023 року, за ст. 122-4 КУпАП.
03.05.2023 року о 11 год. 00 хв., в м. Чернігові по вул. І. Мазепи, 43, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ISUZU NQR 71R, д.н.з. НОМЕР_1 , та рухаючись зі сторони проспекту Перемоги в бік вулиці Малясова, не дотримався безпечного бокового інтервалу, в наслідок чого скоїв наїзд на транспортний засіб VOLKSWAGEN GOLF, д.н.з. НОМЕР_2 . В результаті ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження. Осіб постраждалих немає.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 13.1 Правил дорожнього руху, в зв'язку з чим відносно нього складено протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 267080 від 03.05.2023 року за ст. 124 КУпАП.
Постановою суду від 14.06.2023 року вказані адміністративні справи були об'єднані в одне провадження, присвоєний спільний номер №751/3469/23, провадження №3/751/1490/23.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що рухаючись на вантажному автомобілі не відчув як здійснив зіткнення з іншим автомобілем, тому продовжив рух, також вказавши, що умислу і наміру уникнення від відповідальності не мав, щиро каявся, просив суворо не карати.
За приписами ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставах та у порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визначається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено відповідальність.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинене правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, речовими доказами тощо.
Згідно зі ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в ОСОБА_1 наявний склад правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4, 124 КУпАП, його вина в порушенні правил дорожнього руху підтверджується дослідженими матеріалами справи, зокрема: відомостями в протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД № 267081 від 03.05.2023 року за ст. 122-4 КУпАП; диском з відеозаписом до протоколу серії ААД № 267081 від 03.05.2023 року; відомостями в протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД № 267080 від 03.05.2023 року за ст. 122-4 КУпАП; схемою місця ДТП від 03.052023 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 03.052023 року; письмовими поясненнями потерпілого ОСОБА_2 від 03.05.2023 року; протоколом огляду транспортного засобу від 03.05.2023 року; диском з відеозаписом до протоколу серії ААД № 267080 від 03.05.2023 року; рапортом поліцейського взводу № 2 роти № 3 БУПП в Чернігівській області ДПП сержанта поліції О. Степанець від 03.05.2023 року, який письмово повідомляє начальника УПП в Чернігівській області ДПП щодо обставин та події адміністративного правопорушення відносно громадянина ОСОБА_1 від 03.05.2023 року, за ст.ст. 122-4, 124 КУпАП, які суд вважає належними та допустимими доказами по справі.
Стаття 122-4 КУпАП, передбачає відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Пунктом 2.10 А Правил дорожнього руху встановлено, що у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
Стаття 124 КУпАП, передбачає відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Пунктом 13.1 Правил дорожнього руху встановлено, що водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
Таким чином, аналіз перевірених і оцінених доказів підтверджує, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, ст. 124 КУпАП, оскільки він порушив Правила дорожнього руху України, а саме: п. 2.10 А; 13.1.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, суд при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 , суд враховує: характер вчиненого ним правопорушення, особу та вік правопорушника; його майновий стан; обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення.
Обставиною, яка пом'якшує відповідальність, суд визнає щире каяття та визнання вини. Обставин, які б обтяжували відповідальність судом у справі не встановлено.
В зв'язку з тим, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена двома статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення, при цьому, санкція ст. 122-4 КУпАП є найбільш суворою, тому, згідно ст. 36 КУпАП, суд вважає за необхідне застосувати при накладенні адміністративного стягнення санкцію ст. 122-4 КУпАП та обрати міру адміністративного стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
За пунктом 5 частини 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 536 грн. 80 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 23, 33-36, 40-1, 122-4, 124, 283, 284, 289 КУпАП, суд -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП невідомо, визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 122-4, 124 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП невідомо, на користь держави (Призначення платежу: отримувач коштів - ГУК у м. Києві /м. Київ/, 22030106; код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувач - Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106) судовий збір в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Новозаводський районний суд м. Чернігова особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дня її винесення та прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП .
Суддя: О. Г. Деркач