Справа № 369/7420/23
Провадження № 3/369/3713/23
Іменем України
12.06.2023 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Гришко О.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Обухівського РУП ГУНП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №071784 від 28.04.2023 зазначено, що 28.04.2023 року близько 09 год. 30 хв. в АДРЕСА_1 , громадянка ОСОБА_1 за місцем проживання вчинила домашнє насильств фізичного характеру відносно свого онука ОСОБА_2 , а саме штовхалась, кидалась у бійку, чим могла завдати шкоди його фізичному чи психічному здоров'ю, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання з'явилася, вину у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 173 КУпАП не визнала та пояснила, що 28.04.2023 року її онук ОСОБА_2 спричинив конфлікт під час якого ображав її та застосовував фізичну силу. Вона відносно свого онука ОСОБА_2 фізичну силу не застосовувала.
Також в судове засідання з'явився ОСОБА_2 , та пояснив, що 28.04.2023 року збираючись на роботу помітив, що на двері гаража був змінений замок, після чого він почав з'ясовувати у бабусі ОСОБА_1 причину заміни замків, остання в свою чергу почала агресивно висловлюватися в його адресу та почала виштовхувати з будинку.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши учасників судового засідання приходжу до таких висновків.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками.
Положеннями ст. 252 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
На підтвердження вини ОСОБА_1 до протоколу про адміністративне правопорушення долучено: копію протоколу прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення (або таке, що готується) від 28.04.2023; копію письмових пояснень ОСОБА_1 від 28.04.2023; копію письмових пояснень ОСОБА_2 від 28.04.2023.
Надаючи оцінку вказаним доказам звертаю увагу, що як письмові пояснення ОСОБА_2 та ОСОБА_1 так і їх пояснення наданні в судовому засіданні різняться між собою.
ОСОБА_1 в своїх поясненнях заперечувала факт вчинення домашнього насильства стосовно ОСОБА_2 ..
Інших доказів на підтвердження факту вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП ОСОБА_1 , суду не надано.
Протокол про адміністративне правопорушення сам по собі без підтвердження іншими належними та допустимими доказами не є безумовним та беззаперечним доказом на доведення вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення, а є лише формою фіксації правопорушення.
За таких обставин, будь-яких належних та допустимих доказів у розумінні ст. 251 КУпАП, які б підтверджували факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-КУпАП матеріали справи не містять.
Згідно з положеннями ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Враховуючи вищевикладене, провівши аналіз досліджених та ретельно перевірених у судовому засіданні доказів в їх сукупності, вважаю, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 247, 251-252, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1ст. 173-2 КУпАП закрити за відсутністю в діях особи, що притягується до адміністративної відповідальності, складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Києво-Святошинський районний суд Київської області.
Суддя Гришко О.М.