Справа № 285/101/23
провадження у справі 3/0285/378/23
Іменем України
15 червня 2023 року м. Звягель
Суддя Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області Коцюба О.М. розглянувши матеріали, які надійшли із Звягельського РВП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі - КУпАП),
04.01.2023 року до суду надійшли адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Згідно вказаних матеріалів, ОСОБА_1 29.12.2022 року о 15 год. 57 хв. по вул. Гетьмана Сагайдачного в м. Звягель керував автомобілем ВАЗ-2101, д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння, згідно Висновку щодо результатів медичного огляду від 29.12.2022 року № 150 рівень сп'яніння становив 0,25 %0, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився.
Від захисника ОСОБА_1 - адвоката Федорова В.В. надійшла заява про розгляд справи у їхню відсутність, просили закрити провадження у справі за відсутністю кладу адміністративного правопорушення.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Встановлено, що ОСОБА_1 29.12.2022 року о 15 год. 57 хв. по вул. Гетьмана Сагайдачного в м. Звягель керував автомобілем ВАЗ-2101, д.н.з. НОМЕР_1 .
Огляд на стан сп'яніння ОСОБА_1 проводився в медичному закладі за допомогою газоаналізатора Алкофор 307, показник якого становить 0,25 %0. Допустима норма, у свою чергу, становить 0,20 %0.
Відповідно до інструкції з експлуатації газоаналізатора Алкофор 307 абсолютна похибка для масової концентрації алкоголю у повітрі, що видихається, може становити до +/- 0,05 %0.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Дослідивши матеріали справи та подані суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, враховуючи, що перевищена норма допустимої межі показника газоаналізатора Алкофор 307 застосованого в медичному закладі становить 0,05 проміле, що може свідчити про наявність похибки, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутні подія та ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КупАП, а тому провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КупАП.
В свою чергу, суд зауважує, що дії працівників поліції відповідають нормам закону, оскільки показник приладу Алкофор 307 формально перевищив допустиму норму, встановлену чинним законодавством, а тому уповноважена особа зобов'язана була скласти протокол.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, за таких обставин, як відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов:
1) про накладення адміністративного стягнення;
2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу;
3) про закриття справи.
Враховуючи вищевикладене та обставини справи, керуючись ст.ст. 9, 130, 247, 251, 280, 283, 284 КУпАП,
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити за відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.М. Коцюба