Справа № 555/2328/18
Номер провадження 1-в/555/33/23
"07" червня 2023 р. м.Березне
Березнівський районний суд Рівненської області в складі:
головуючий суддя - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
за участю особи, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду - ОСОБА_3
інспектора ВП №4 Рівненського РУП Головного управління НП в Рівненські області - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Березне подання виконуючого обов'язки начальника відділення поліції №4 Рівненського районного управління поліції Головного управління НП в Рівненській області про можливість встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, раніше судимого згідно вироку Березнівського районного суду Рівненської області від 25.04.2019 року за ч.3 ст.185 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк три роки три місяці, звільненого з місць позбавлення волі 11.11.2021 року, -
Виконуючий обов'язки начальника відділення поліції №4 Рівненського районного управління поліції Головного управління НП в Рівненській області звернувся із поданням про можливість встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , в обґрунтування якого посилається на те, що ОСОБА_3 , який був засуджений вироком Березнівського районного суду Рівненської області від 25.04.2019 року за ч.3 ст.185 КК України до покарання у виді 3 років 3 місяців позбавлення волі, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності. Особі були винесені офіційні попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду, однак належних висновків він не зробив.
На підставі вказаного, просить встановити щодо ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком 1 рік та обмеження, визначені Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Інспектор ВП №4 Рівненського РУП Головного управління НП в Рівненські області - ОСОБА_4 підтримав подання з підстав, що у ньому наведені.
ОСОБА_3 при вирішення питання щодо встановлення адміністративного нагляду покладається на розсуд суду.
Суд, заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши докази, приходить до наступних висновків.
Згідно положень ст.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Відповідно до п.«в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 року адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно вироку Березнівського районного суду Рівненської області від 25.04.2019 року ОСОБА_3 був засуджений за ч.3 ст.185 КК України до покарання у виді 3 років 3 місяців позбавлення волі.
Із довідки про звільнення встановлено, що ОСОБА_3 відбував покарання в установах Державної кримінально-виконавчої служби з 25.04.2019 року по 11.11.2021 року, звільнений від відбування покарання умовно-достороково.
Відповідно до постанов у справах про адмінітративне правопорушення від 23.12.2022 року, 07.02.2023 року, 13.02.2023 року ОСОБА_3 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.178 КУпАП. Особі були винесені попереження про можливість встановлення адмінітративного нагляду, зі змістом яких ОСОБА_3 був ознайомлений 08.12.2022 року, 20.12.2022 року, 02.02.2023 року.
Крім того, 19.01.2023 року було направлено до суду для розгляду обвинувальний акт відносно ОСОБА_3 , обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст.185 КК України.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_3 був засуджений до позбавлення волі за вчинення тяжкого злочину і після звільнення з місць позбавлення волі, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок та права інших громадян, за що тричі протягом року притягувався до адміністративної відповідальності із застосуванням адміністративних стягнень у виді штрафу. Крім того, було направлено до суду обвинувальний акт відносно ОСОБА_3 , обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст.185 КК України.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
З урахуванням наведено, суд приходить до висновку, що подання підлягає до задоволення.
Керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 року, суд,-
Подання задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 1 рік та наступні обмеження :
-- заборонити виходити з будинку з 22 години до 6 години за адресою: АДРЕСА_1 ;
-- заборонити виїзд за межі району без дозволу органів внутрішніх справ;
--з'являтись для реєстрації до відділення поліції №4 Рівненського районного управління поліції Головного управління НП в Рівненській області кожного 5,10,20,28 числа місяця;
-- заборонити перебування в ресторанах, кафе, барах та інших місцях, де продаються спиртні напої на розлив.
Ухвала може бути оскаржена протягом 15-ти діб з дня проголошення до Рівненського апеляційного суду.
Суддя: ОСОБА_1