Справа № 2а-466/10/1570
08 вересня 2010 року м. Одеса У залі судових засідань № 9
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Свиди Л.І.
при секретарі судового засідання - Бобровській О.Ю.
за участю сторін:
законного представника прокуратури - не з'явився
представника позивача - не з'явився
відповідача - не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Іллічівського транспортного прокурора Одеської області в інтересах держави -Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті -Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, -
До суду звернувся Іллічівський транспортний прокурор Одеської області в інтересах держави -Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті -Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області з адміністративним позовом до фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 510 грн., мотивуючи позовні вимоги тим, що постановою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області №073831 від 11.03.2009 року на підставі ч. 1 абз. 4 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III до відповідача застосовані фінансові санкції у розмірі 510 грн., які в добровільному порядку відповідачем не сплачені.
Законний представник прокуратури в судове засідання не з'явився, про день, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином та завчасно, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (аркуш справи 48).
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надавши клопотання слухати справу у його відсутності.
Відповідач в судове засідання не з'явився, надав заяву, в якій позовні вимоги позивача визнав в повному обсязі та просив розглядати справу без його участі (аркуш справи 47).
Дослідивши матеріали справи, а також обставини якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Позивач, на підставі ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III та п. 3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 є територіальним підрозділом центрального органу виконавчої влади з питань контролю на автомобільному транспорті, забезпечення проведення державної політики на автомобільному транспорті, діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується. Згідно з ст. 60 цього ж Закону інспекція здійснює повноваження щодо притягнення до фінансової відповідальності перевізників за порушення законодавства про автомобільний транспорт, в тому числі й стягнення в судовому порядку сум адміністративно-господарських санкцій, добровільно не сплачених правопорушниками, а тому на підставі положень п.4 ч.2 ст.17, п.5 ч.4 ст.50 КАС України ці позовні вимоги підвідомчі адміністративним судам та повинні розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області 25.02.2009 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом (акт № 112635), якою зафіксовано факт використання ОСОБА_1 транспортного засобу Nissan НОМЕР_1 облаштованого як таксі з порушенням діючого законодавства про автомобільний транспорт, а саме без ліцензійної картки. Акт проведення перевірки підписаний відповідачем, від пояснень про причини порушення водій відмовився (аркуш справи 6).
На адресу відповідача 02.03.2009 року направлений лист-запрошення №1097/02 про необхідність прибути для розгляду справи про застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт (аркуш справи 7).
11.03.2009 року за наслідками розгляду акту перевірки та на підставі положень ст. 60 Закону України «По автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті прийнята постанова №073831 про застосовання фінансових санкцій у розмірі 510 грн. (аркуш справи 8), яка отримана відповідачем, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (аркуш справи 10).
При цьому, на розгляд справи про застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт ОСОБА_1 не з'явився, постанова Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті №073831 про застосовання фінансових санкцій у розмірі 510 грн. відповідачем не оскаржена.
Згідно ст. 39 Закону України «По автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за стоянку легкового автомобіля, який не облаштований як таксі і не має ліцензійної картки, та посадку пасажирів на стоянці таксі - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до положень ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III право розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів надається посадовим особам урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. В зв'язку з тим, що постанова про застосування фінансових санкцій не є виконавчим документом, територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області для подальшої реалізації постанови щодо притягнення перевізників до відповідальності за порушення законодавства про автомобільний транспорт звертається до суду.
Станом на 08.09.2010 року фінансові санкції в сумі 510 грн. відповідачем не сплачені.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідачем не було надано доказів до адміністративного позову, які б спростовували заявлені позивачем позовні вимоги.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги Іллічівського транспортного прокурора Одеської області в інтересах держави -Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті -Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області обґрунтовані, відповідають вимогам чинного законодавства, у зв'язку з чим підлягають задоволенню повністю.
Керуючись Законом України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III, ст. 69-71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративний позов Іллічівського транспортного прокурора Одеської області в інтересах держави -Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті - Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 510 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України фінансові санкції в сумі 510 грн. на р/р 31115106700015, м. Іллічівськ, банк -ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, отримувач ГУДКУ в Одеській області, код 23215045, код платежу 21081100.
Постанова набирає законної сили у порядку ст. 254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається до Одеського окружного адміністративного суду, та одночасно її копія надсилається до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Повний текст постанови виготовлено та підписано суддею 10.09.2010 року
Суддя Л.І. Свида
10 вересня 2010 року