Справа № 151/314/23
Провадження № 3/151/238/23
іменем України
14 червня 2023 року смт. Чечельник
Суддя Чечельницького районного суду Вінницької області Токарчук Л. Г. розглянувши матеріали, які надійшли від сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №1 Гайсинського районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , картка платника податків НОМЕР_1 , зареєстрованої та проживаючої по АДРЕСА_1 , працюючу прибиральницею в АФ''Ольгопіль'' за ст. 173 КУпАП,
28 травня 2023 року поліцейським з РПП СПД №1 ВП №1 Гайсинського РУП сержантом поліції Трохимцем В.С. складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 425058 відносно ОСОБА_1 по ст. 173 КУпАП за те, що вона о 18 годині 00 хвилин перебуваючи в громадському місці біля буд. АДРЕСА_2 , виражалася нецензурною лайкою в адресу ОСОБА_2 , чим порушила громадський порядок і спокій громадян.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнала та пояснила, що того дня вона була на роботі, як до неї зателефонував її син і сказав, що прийшла гр. ОСОБА_2 , яка тримає по сусідству дачу та виражається в його адресу нецензурною лайкою, а по її свекрусі кидається камінням. Вона рознервувалася, а коли закінчила роботу та їхала додому, по дорозі зустріла ОСОБА_3 зі своїм чоловіком. Зупинившись біля них запитала ОСОБА_4 , яке та має право обзивати її сина, нащо ОСОБА_5 одразу схопила її за волосся, дряпала обличчя і почала бити, а чоловік ОСОБА_5 просто стояв з боку і насміхався. Саме ОСОБА_5 виражалася в її сторону нецензурною лайкою, а не вона. Конфлікти у них із ОСОБА_5 виникають ще від тоді як остання зі своїм чоловіком купили біля них будинок. Ті неодноразово обзивають її сім'ю, погрожують та ображають її сверкуху, але вона лиш те і робить, що постійно стримує себе аби уникнути конфліктів.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, згідно вимог статті 251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Виходячи зі змісту статтей 7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Згідно ч. 3 ст. 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Частиною 1 ст. 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 173 КУпАП встановлена відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, вислухавши ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, вважаю за необхідне справу провадженням закрити, згідно ч. 1 ст. 247 КУпАП, так як в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ст. 173 КУпАП, оскільки до протоколу про адміністративне правопорушення не додано належних доказів про вчинення нею вказаного адміністративного правопорушення, крім суперечливих пояснень ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та її чоловіка ОСОБА_6 (а. с. 6-7). Крім того, в матеріалах справи додано письмове пояснення ОСОБА_7 у якому він зазначив, що саме ОСОБА_2 на протязі певного часу виражалася в адресу ОСОБА_1 нецензурною лайкою, що також не підтверджує вину ОСОБА_1 (а. с. 6).
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.
Враховуючи, що провадження по справі закривається, підстави для стягнення з ОСОБА_1 судового збору відсутні.
Керуючись п. 1 ст. 247, статтями 283-285 КУпАП,
Адміністративне провадження відносно ОСОБА_1 по ст. 173 КУпАП закрити, за відсутністю складу адміністративного правопорушення згідно ч. 1 ст. 247 КпАП України.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга подається через суд, який виніс постанову.
Копію постанови вручити ОСОБА_1 ..
Суддя: Людмила ТОКАРЧУК