Справа № 131/666/23
13.06.2023
Іллінецький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Коваля А.М.
при секретарі Чех Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Вінницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення №984 від 20 лютого 2023 року,
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Вінницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення №984 від 20 лютого 2023 року.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що 20 лютого 2023 року начальником Вінницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки винесено постанову №984 про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за ч. 2 ст. 210-1 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 3400,00 грн. У вказаній постанові зазначено, що ОСОБА_1 не дотримався вимог частин 1, 3 ст. 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а саме, не з'явився за викликом до першого відділу Вінницького РТЦК та СП у визначений у повістці строк без поважних причин для визначення призначення на воєнний час і тим самим в порушення вимог п. 2 ч. 1 Правил військового обліку призовників Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1487 від 30.12.2022, ч. ч. З, 10 ст. 1 ЗУ України «Про військовий обов'язок та військову службу», ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» абз. 2 ст. 17 ЗУ «Про оборону», не виконав свій обов'язок, визначений ч. 1 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», чим скоїв правопорушення в особливий період, передбачене ч. 2 ст. 210-1 КУпАП.
Позивач зазначає, що вказана постанова є незаконною та прийнята з порушенням вимог чинного законодавства з наступних підстав.
Так, позивач ОСОБА_1 являється інвалідом ІІІ групи, інвалідність встановлена безтерміново, що підтверджується довідкою до акту огляду МСЕК від 29 жовтня 2021 року
Про наявність у позивача інвалідності з 2003 року військкомат було повідомлено ще в 2014 році та в цьому ж році військкомат підтвердив про списання позивача з військового обліку з причин інвалідності.
Так, одного дня, точної дати ОСОБА_1 не пам'ятає, одним із працівників військкомату йому було вручено повістку на 09:00 год. 15 лютого 2023 року, виписану на ім'я ОСОБА_1 1978 року народження, для уточнення облікових даних, проходження медичного огляду (до обстеження).
Так як ця повістка не стосувалася позивача ОСОБА_1 , 1968 року народження, і так як позивач був хворий, то ІНФОРМАЦІЯ_1 у військкомат в м. Іллінці він не з'явився. Однак, 15 лютого 2023 року, працівники поліції ОСОБА_2 та ОСОБА_3 розшукали хворого ОСОБА_1 в с. Бабин та доставили до військкомату.
У військкоматі уточнили облікові дані ОСОБА_1 та з'ясували, що він не 1978 року народження, а 1968 року народження, а також, що позивач є інвалідом ІІІ групи безтерміново та забрали військовий квиток.
При цьому йому зауважили, що він зобов'язаний був повідомити військкомат про те, що за станом здоров'я та за віком не придатний до військової служби ще тоді, коли отримав підтвердження інвалідності 29 жовтня 2021 року.
Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не складався; про місце та час розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно нього його не повідомляли, чим позбавили можливості реалізувати його права, передбачені ст. 268 КУпАП; постанова про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу за ч. 2 ст. 210-1 КУпАП була винесена за його відсутності, постанову він не підписував, а підпис, який міститься у ній, ОСОБА_1 не належить. Більше того, у постанові зазначено, що вона винесена у м. Вінниця, а позивач у 2023 році у м. Вінниця точно не був.
Копію оскаржуваної постанови ОСОБА_1 отримав 29 травня 2023 року у головного державного виконавця Іллінецького відділу державної виконавчої служби у Вінницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Кічули О.І.
Тому позивач просить суд поновити йому строк для звернення до суду з даним позовом, визнати протиправною та скасувати постанову начальника Вінницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковника ОСОБА_4 №984 від 20 лютого 2023 року про накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 3400,00 грн за ч. 2 ст. 210-1 КУпАП, а справу про притягнення його до адміністративної відповідальності - закрити.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, натомість подав до суду заяву, в якій свої вимоги підтримав повністю, просив їх задовільнити та розглянути справу за його відсутності.
Представник відповідача Вінницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки головний спеціаліст командування працівник ЗСУ Цюнько Т.П. в судове засідання не з'явилася, при цьому подала до суду відзив на позовну заяву, в якому просить у задоволенні позову відмовити з наступних підстав. Так, 14 лютого 2023 року працівниками першого відділу Вінницького РТЦК та СП було вручено позивачу повістку про виклик до першого відділу Вінницького РТЦК та СП на 9:00 год. 15 лютого 2023 року з метою уточнення облікових даних, проходження медичного огляду. Відповідно до положень законодавства про військову службу, оборону та мобілізацію, ОСОБА_1 мав прибути у строки вказані у повістці, а у разі неможливості прибуття, повідомити РТЦК та СП про поважність причин не прибуття за повісткою. Однак, ОСОБА_1 до першого відділу Вінницького РТЦК та СП 15 лютого 2023 року не прибув, про причини своєї неявки не повідомив.
17 лютого 2023 року працівниками поліції ОСОБА_1 було доставлено до першого відділу Вінницького РТЦК та СП для складення протоколу про адміністративне правопорушення.
17 лютого 2023 року уповноваженою особою РТЦК та СП майором Казюньом О.М., відповідно вимог 254, 256 КУпАП, було складено протокол про адміністративне правопорушення № 920 за ч. 2 ст. 210-1 КУпАП.
При складені протоколу ОСОБА_1 було роз'яснено зміст ст. 63 Конституції України, а також права та обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП. ОСОБА_1 свою вину визнав та повідомив, що не з'явився за повісткою, оскільки захворів, пояснення було надано в протоколі, а також окремим поясненням. При цьому, ОСОБА_1 в день доставлення до РТЦК та СП та складення протоколу не надав підтверджуючі документи щодо хвороби на день виклику до першого відділу РТЦК та СП та, у подальшому, особисто не надав такі документи та не направив їх засобами поштового зв'язку. Заяв та клопотань від ОСОБА_1 не надходило.
Копію вказаного протоколу ОСОБА_1 отримав під розписку. У протоколі було зазначено, що адміністративна справа буде розглядатись 20 лютого 2023 року о 10 год. за адресою: м. Вінниця, вул. Д. Галицького, 31, в кабінеті 4. Протокол містить підписи ОСОБА_1 , що свідчить про те, що його своєчасно сповістили про місце і час розгляду справи. На момент розгляду адміністративної справи на ім'я начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 не надійшло клопотання ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи. Позивач не скористався своїм правом та не прибув на розгляд справи.
Справу про адміністративне правопорушення було розглянуто 20 лютого 2023 року начальником Вінницького РТЦК та СП та винесено постанову № 984 про визнання ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 210-1 КУпАП, та накладено на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3400,00 грн. У постанові зазначено, що вона може бути оскаржена в міському (районному) суді протягом 10 днів з дня її винесення. Таким чином, ОСОБА_1 пропустив строк на оскарження постанови.
На підставі викладеного відповідач вважає, що діяв виключно в рамках своїх повноважень відповідно до вимог чинного законодавства, а тому підстав для задоволення позову немає.
Відповідно до ч. 3 ст. 268 КАС України, неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанцій.
У зв'язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у відповідності до положень ч. 4 ст. 229 КАС України, судом не здійснювалося.
Розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного висновку.
Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" введено в Україні воєнний стан.
Указом Президента України № 69/2022 "Про загальну мобілізацію" від 24.02.2022 було оголошено про загальну мобілізацію.
Згідно ч. 1, ч. 3 ст. 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки). Призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за сприяння місцевих органів виконавчої влади.
Відповідно до абз. 2 ст. 17 ЗУ «Про оборону України», громадяни України чоловічої статі, придатні до проходження військової служби за станом здоров'я і віком, повинні виконувати військовий обов'язок згідно із законодавством.
Згідно ч. 3, ч. 10 ст. 1 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" №2232-ХІІ, військовий обов'язок включає дотримання правил військового обліку; громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), для оформлення військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов'язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів.
Відповідно до п. 2 ч. 1 Правил військового обліку призовників і військовозобов'язаних Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1487 від 30 грудня 2022 року, призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово- облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов'язаних та резервістів;
Статтями 15, 22 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" №2232-ХІІ встановлено, що вік призовників до 27 років, від 27 років до 60 років - військовозобов'язані. За рішенням ВЛК при визнанні військовозобов'язаного не придатним до військової служби, громадянин може бути списаним з військового обліку за віком ще до досягнення 60 років.
Відповідно до ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», військовозобов'язані визнані в установленому порядку особами з інвалідністю мають право на звільнення від призову на військову службу під час мобілізації. Отримання звільнення від призову на військову службу за мобілізацією застосовується за умови подання підтверджуючих документів до РТЦК та СП.
Відповідно до статті 235 КУпАП, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (статті 210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України).
Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Так, як встановлено судом, ОСОБА_1 є інвалідом ІІІ групи безтерміново, що підтверджується копією довідки до акта огляду МСЕК Серії 12 ААВ №257370 від 29 жовтня 2021 року (а.с.16) та пенсійним посвідченням ОСОБА_1 (а.с.17).
14 лютого 2023 року працівниками першого відділу Вінницького РТЦК та СП ОСОБА_1 було вручено повістку про виклик до першого відділу Вінницького РТЦК та СП на 9:00 год. 15 лютого 2023 року з метою уточнення облікових даних, проходження медичного огляду (а.с.18). Таким чином, позивач, додаючи копію вищевказаної повістки визнав факт виклику до РТЦК та СП.
Відповідно до положень законодавства про військову службу, оборону та мобілізацію, громадянин мав прибути у строки вказані у повістці, а у разі неможливості прибуття, повідомити РТЦК та СП про поважність причин не прибуття за повісткою.
Як встановлено судом, ОСОБА_1 до першого відділу Вінницького РТЦК та СП 15 лютого 2023 року за викликом не прибув, про причини своєї неявки не повідомив.
Після чого, у зв'язку з його неявкою за повісткою, 17 лютого 2023 року працівниками поліції ОСОБА_1 було доставлено до першого відділу Вінницького РТЦК та СП.
Як зазначив позивач, протокол про адміністративне правопорушення відносно нього не складався, у нього лише уточнили облікові дані, з'ясували, що він не 1978 року народження, а 1968 року народження, а також, що позивач є інвалідом ІІІ групи безтерміново та забрали військовий квиток.
Однак, на спростування вказаного ОСОБА_1 , відповідачем надано докази того, що 17 лютого 2023 року уповноваженою особою РТЦК та СП майором Казюньом О.М. відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення № 1/920 за ч. 2 ст. 210-1 КУпАП, а саме: за порушення законодавства про мобілізацію та оборону під час дії особливого періоду (а.с. 43).
У своїй позовній заяві ОСОБА_1 вказав, що протокол відносно нього не складався, йому не було роз'яснено зміст ст. 63 Конституції, а також права та обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП. Крім того, підпис, який міститься у протоколі, йому не належить. Однак, позивачем не наданого жодного доказу на підтвердження зазначеного. При цьому, на спростування вказаного твердження позивача, відповідачем надано копію протоколу про адміністративне правопорушення № 1/920 від 17 лютого 2023 року за ч. 2 ст. 210-1 КУпАП, в якому сам ОСОБА_1 зазначив, що свою вину визнав та повідомив, що не з'явився за повісткою, оскільки захворів (а.с. 43).
Крім того, згідно наданої відповідачем до суду копії пояснювальної ОСОБА_1 , останній пояснив, що не прибув до першого відділу Вінницького РТЦК та СП 16 лютого 2023 року по причині захворювання та поганого самопочуття, при цьому, ніяких підтверджуючих документів вказаного не надав, а також визнав свою вину (а.с.45).
Відповідно до частини другої статті 254 КпАП, протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
За змістом вказаних норм, а також положень ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
За змістом вказаних норм, а також положень ст. ст. 256, 259 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення складається в присутності особи, яка підозрюється у вчиненні правопорушення; під час цього особі роз'яснюються її процесуальні права, особа вправі надати пояснення; для складання протоколу особу може бути доставлено до відповідного державного органу.
Відповідно до ст. 277 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Так, ОСОБА_1 зазначив, що про розгляд справи про адміністративне правопорушення відносно нього він не знав, що оскаржувану постанову було винесено за його відсутності. При цьому, на спростування вказаного, у протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , який він підписав особисто, зазначено, що адміністративна справа буде розглядатись 20 лютого 2023 року о 10 год., за адресою: м, Вінниця, вул. Д. Галицького, 31, кабінеті 4.
Таким чином, ОСОБА_1 своїм підписом засвідчив те, що його своєчасно сповістили про місце і час розгляду справи.
Крім того, згідно копії розписки ОСОБА_1 , останній 17 лютого 2023 року отримав другий примірник протоколу №920 від 17 лютого 2023 року (а.с.46)
На ім'я начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 клопотання від ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно нього не надходило. Таким чином, позивач не скористався своїм правом та не прибув на розгляд справи.
Відповідно справу про адміністративне правопорушення було розглянуто 20 лютого 2023 року начальником Вінницького РТЦК та СП у відсутність належним чином повідомленого ОСОБА_1 на підставі наявних у справі доказів та винесено постанову №984, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 210-1 КУпАП, та накладено на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3400,00 грн.
Відповідно до ст. 289 КУпАП, скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Відповідно ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Вінницький районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки є відокремленим структурним підрозділом Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Вінницький районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки діє на підставі Положення, затвердженого Вінницьким обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки (п. 7 Загальних положень, Положення про Вінницький територіальний центр комплектування та соціальної підтримки).
З метою забезпечення виконання завдань та визначених функцій ІНФОРМАЦІЯ_2 у його складі утворені структурні підрозділі (відділи), які здійснюють діяльність відповідно до Положення. Відділ є структурним підрозділом РТЦК та СП, що забезпечує виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, комплектування особовим складом ЗСУ за контрактом та призовом, підготовки з мобілізаційних питань та мобілізації людських і транспортних ресурсів, ведення заходів територіальної оборони на території відповідальності в особливий період, соціального забезпечення відповідної категорії громадян згідно чинного законодавства. Місця розташування відділів відповідно у населених пунктах Вінницького району, зокрема перший відділ ІНФОРМАЦІЯ_2 знаходиться у м. Іллінці
Правопорушення було вчинено позивачем у Вінницькому районі, місто Вінниця є адміністративним центром Вінницького району і місцем розташування Вінницького РТЦК та СП, відповідно у м. Вінниці розглядалась справа про адміністративне правопорушення позивача та виносилась постанова по ній.
Отже, Постанова начальника Вінницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки ОСОБА_4 № 984 від 20.02.2023 по справі про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 210-1 КУпАП, згідно якої ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 210-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3400,00 грн., видано в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України, Кодексом України про адміністративні правопорушення та законами України. А тому, жодних правових підстав для визнання постанови начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 № 984 від 20 лютого 2023 року по справі про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 210-1 КУпАП, протиправною та скасування її немає, свободи та інтереси позивача по даному адміністративному позову відповідачем порушено не було.
Таким чином, оскільки вимоги позивача не знайшли свого підтвердження в ході дослідження наявних у справі письмових доказів, при цьому, вони повністю спростовані наданими відповідачем та дослідженими у судовому засіданні доказами, з огляду на викладене, в контексті наведених правових норм, суд вважає, що у задоволенні позову ОСОБА_1 слід відмовити.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 7, 210, 247, 279, ч. 1 ст. 251, 288, 289, 293 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 2, 77, 205, 241-246, 255, 268, 286, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Вінницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення №984 від 20 лютого 2023 року - відмовити.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_1 .
Відповідач: Вінницький районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, ЄДРПОУ 26605640, адреса: 21036, м. Вінниця, вул. Данила Галицького, 31.
Суддя: