Справа № 606/1031/23
іменем України
08 червня 2023 року м. Теребовля
Теребовлянський районний суд Тернопільської області
в складі головуючої-судді ОСОБА_1
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Теребовля у залі судових засідань клопотання прокурора Теребовлянської окружної прокуратури Тернопільської області про закриття кримінального провадження №12020210170000189, відомості про яке внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань року 15.05.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності -
31.05.2023 року до Теребовлянського районного суду Тернопільської області від прокурора Теребовлянської окружної прокуратури Тернопільської області надійшло клопотання про закриття кримінального провадження у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Клопотання обґрунтовано тим, що СД Теребовлянського ВП ГУНП в Тернопільській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №12020210170000189, відомості про яке внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань 15.05.2020 року за фактом демонтажу електроопор металевих кутників загальною довжиною 190 м. між населеними пунктами Тютьків та Пантелиха Теребовлянського району, внаслідок чого спричинено матеріальну шкоду ВАТ "Тернопільобленерго" на суму 2000 грн.
В ході досудового розслідування проведеними слідчими (розшуковими) діями не вдалося встановити особу, яка вчинила вказаний злочин.
Враховуючи, що на теперішній час минули строки давності притягнення до кримінальної відповідальності, оскільки з моменту вчинення крадіжки пройшло більше трьох років, тому прокурор просить закрити кримінальне провадження у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, на підставі п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, та просив його задовольнити з підстав, наведених у клопотанні.
Представник ВАТ "Тернопільобленерго" у судове засідання не з"явився, однак надав заяву, згідно якої не заперечує проти закриття кримінального провадження.
Заслухавши прокурора, дослідивши клопотання та матеріали кримінального провадження, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.
Відповідно доп.3-1ч.1ст.284 КПК України, кримінальне провадження закривається в разі, якщо не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров'я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.
З даної підстави кримінальне провадження закривається судом за клопотанням прокурора (ч. 4 ст. 284 КПК України).
Судом встановлено, що Теребовлянським ВП ГУНП в Тернопільській області 15.05.2020 року було прийнято заяву представника ВАТ "Тернопільобленерго"про те, що в періо часу з червня 2019 року по 15.05.2020 року невідома особа перебуваючи між населеними пунктами Тютьків та Пантелиха Теребовлянського району таємно, шляхом вільного доступу демонтувала електроопори металевих кутників загальною довжиною 190 м., внаслідок чого спричинено матеріальну шкоду ВАТ "Тернопільобленерго" на суму 2000 грн.
15.05.2020 року за даним фактом внесено відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань №12020210170000189,за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України та розпочато досудове розслідування.
Кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 185 КК України, відповідно до ст.12 КК України є кримінальним проступком.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що проведеними слідчими діями не вдалось встановити особу, яка вчинила вказаний злочин, підозра жодній особі вручена не була.
Враховуючи, що строки давності притягнення до кримінальної відповідальності минули, а особу що вчинила злочин не встановлено, тому суд вважає необхідним закрити кримінальне провадження на підставі п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України.
Керуючись п. 3-1 ч. 1, ч. 4 ст. 284 КПК України, суд -
Клопотання прокурора Теребовлянської окружної прокуратури Тернопільської області ОСОБА_3 про закриття кримінального провадження задовольнити.
Закрити кримінальне провадження №12020210170000189, відомості про яке внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань 15.05.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, у зв'язку із невстановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення та закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Тернопільського апеляційного суду через Теребовлянський районний суд протягом 7 днів з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційних скарг, якщо їх не було подано.
Копію ухвали після її проголошення вручити прокурору.
Суддя ОСОБА_1