вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
"12" червня 2023 р. Справа№ 910/12070/22
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Кропивної Л.В.
суддів: Пономаренка Є.Ю.
Барсук М.А.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Львівська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця"
на ухвалу Господарського суду міста Києва від 10.11.2022
про забезпечення позову до відкриття провадження по справі
у справі № 910/12070/22 (суддя Шкурдова Л.М.)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Українські перспективи"
до 1) Львівської міської ради;
2) Акціонерного товариства "Українська залізниця";
про визнання протиправними дій та стягнення солідарно шкоди
Північним апеляційним господарським судом розглядається апеляційна скарга Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Львівська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" на ухвалу Господарського суду міста Києва від 10.11.2022 про забезпечення позову до відкриття провадження по справі у справі № 910/12070/22 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Українські перспективи" до 1) Львівської міської ради, 2) Акціонерного товариства "Українська залізниця" про визнання протиправними дій та стягнення солідарно шкоди.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 24.05.2023 призначено судове засідання у справі № 910/12070/22 на 07.06.2023 на 13:30 год. та вирішено провести судове засідання у справі № 910/12070/22 призначене на 07.06.2023 на 13:30 год. в режимі відеоконференції.
Судове засідання у справі № 910/12070/22, призначене на 07.06.2023 о 13 год. 30 хв. не відбулося, у зв'язку із перебуванням головуючої судді на лікарняному.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку про призначення слухання апеляційної скарги у справі № 910/12070/22 у межах розумного строку, який є об'єктивно необхідним для забезпечення можливості реалізації учасниками справи відповідних процесуальних прав з урахуванням Указів Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» та № 254/2023 від 01.05.2023 «Про продовження дії воєнного стану в Україні» і ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.
За положенням ч. 2 ст. 281 Господарського процесуального кодексу України, процедурні питання, пов'язані з рухом справи, клопотання та заяви учасників справи, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення провадження у справі, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом апеляційної інстанції шляхом постановлення ухвал в порядку, визначеному цим Кодексом для постановлення ухвал суду першої інстанції.
Керуючись статтями 234, 281 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -
1. Апеляційний розгляд справи № 910/12070/22 призначити на 12.07.2023 о 12 год. 30 хв.; засідання відбудеться в приміщенні Північного апеляційного господарського суду за адресою м. Київ, вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, зал судових засідань № 14 (ІІ поверх).
2. Провести судове засідання у справі № 910/12070/22 призначене на 12.07.2023 на 12:30 год. в режимі відеоконференції.
Представник Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Львівська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця", адвокат Пантюшева Н.М. братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (електронна пошта: nadyap@ukr.net).
3. Попередити сторін, що відповідно до ч. 5 ст. 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
4. Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку EASYCON, який може бути встановлений за веб-посиланням https://vkz.court.gov.ua/.
5. Попередити представника апелянта, що відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання за участі сторін поза межами приміщення суду, він зобов'язаний зайти та авторизуватися в Системі "EasyCon" за 10 хвилин до початку судового засідання.
6. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду сторонам необхідно використовувати комп'ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
7. Роз'яснити особі, яка подала клопотання/заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, що у разі її явки в призначений час безпосередньо до зали судового засідання у приміщення Північного апеляційного господарського суду, така особа бере участь у судовому засіданні в загальному порядку.
8. Заяви, клопотання і заперечення подаються до Північного апеляційного господарського суду в електронній формі з застосуванням електронного цифрового підпису на електрону адресу суду (inbox@anec.court.gov.ua) або за допомогою сервісів підсистеми "Електронний суд" (https://id.court.gov.ua/) або у письмовій формі через канцелярію суду.
9. Повідомити учасників справи, що актуальна інформація щодо організації діяльності Північного апеляційного господарського суду розміщується на офіційних веб-ресурсах суду (https://anec.court.gov.ua).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями Північного апеляційного господарського суду
Головуючий суддя Л.В. Кропивна
Судді Є.Ю. Пономаренко
М.А. Барсук