Постанова від 12.06.2023 по справі 758/5782/23

Справа № 758/5782/23

3/758/2687/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2023 року м. Київ

Суддя Подільського районного суду м. Києва Ікорська Є. С., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Республіки Таджикистан, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 166-22 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

18.05.2023 року о 12 годині 22 хвилин ОСОБА_1 , будучи оператором ринку харчових продуктів на сезонному ярмарку за адресою: м. Київ, вул. Юрківська (у межах вулиць Межигірської та Турівської), здійснював обіг харчових продуктів (кондитерські вироби (вагові сухофрукти, халва, горіхи промислового виробництва) шляхом їх реалізації, зберігання, пропонування до реалізації та перебуваючи на торгівельному місці допустив порушення щодо:

-відсутності інформації на харчових продуктах, є не точною і не зрозумілою для споживача, маркування на частині продуктів нанесено не державною мовою;

-харчові продукти не захищені від будь-якого забруднення на стадії обігу - відкриті для доступу комах і гризунів;

-відсутні умови для дотримання особистої гігієни продавцем в зоні поводження з харчовими продуктами (не забезпечені милом, водою або антисептиком для рук.

У результаті недотримання вище зазначених вимог харчові продукти стали непридатними для споживання людиною, є пошкодженими та зіпсованими у результаті механічних та мікробних факторів.

Відповідно до пункту 2 частини другої статті 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», забороняється обіг об'єктів санітарних заходів, якщо ці об'єкти непридатні до споживання.

Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 43; п. 3 ч. 1 ст. 49; ч. 1 ст. 48 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», ч. 2 ст. 4; п. 1 ст. 10 Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» за що передбачена відповідальність частиною другою статті 166-22 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час та місце судового засідання був належним чином повідомлений, будь-яких клопотань про відкладення розгляду справи від особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на адресу суду не надходило.

Відповідно до вимог ст. 268 КУпАП неявка у судове засідання правопорушника не перешкоджає розгляду справи. З огляду на те, що судом вжиті необхідні заходи для забезпечення участі у судовому засіданні особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від якої не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, у зв'язку з чим причини неявки правопорушника до суду визнані неповажними, а також беручи до уваги практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правам та неухильно виконувати процесуальні обов'язки, суддя вважає за можливе провести розгляд справи за його відсутності на підставі наявних матеріалів.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 166-22 КУпАП, підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення № 22 від 18.05.2023, копією чек-листу з переліком питань для збору інформації за дотриманням суб'єктами господарювання вимог законодавства, у межах повноважень держппродспоживслужби, копіями фотокарток, копією протоколу № 9 від 28.02.2023, копією протоколу доручень № 9, копією наказу від 10.05.2023.

Аналізуючи докази в їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин адміністративного провадження, оцінюючи кожний доказ з точки зору належності, достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення, відповідно до положень ст. ст. 251, 252 КУпАП, вважаю, що у діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 166-22 КУпАП, а його вина у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення повністю доведена.

Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно зі ст. 17 КУпАП України у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.

Згідно з положеннями ст. 23 КУпАП адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Отже, стягнення є засобом впливу на свідомість правопорушника і головна його мета виховання порушника, стимулювання його до правомірної поведінки, у зв'язку із чим своєчасне застосування заходів стягнення за адміністративні правопорушення є засобом запобігання суспільно небезпечних діянь.

З огляду на викладене, враховуючи обставини справи, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність вважаю за необхідне застосувати до особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, стягнення у виді штрафу без конфіскації предметів торгівлі.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 23, 33, 40-1, 166-22, 280, 283, 284, 291 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИЛА :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 166-22 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави у розмірі 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 510 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 536 гривень 80 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд міста Києва.

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.

Суддя Єлізавета ІКОРСЬКА