Постанова від 13.06.2023 по справі 726/1386/23

САДГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ЧЕРНІВЦІ

Справа № 726/1386/23

Провадження №3/726/938/23

Категорія 421

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.06.2023 м. Чернівці

Суддя Садгірського районного суду м. Чернівці Асташев С. А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Чернівецького районного управління поліції ГУНП в Чернівецькій області щодо:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця за національністю, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.195-6 КУпАП, -

УСТАНОВИВ:

Згідно наданого на розгляд суду протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 403056 від 12.01.2023, складеного щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст. 195-6 КУпАП, 12.01.2023, приблизно о 10:00, на МТК «Калинівському ринку», що по вул. Калинівська, 13 А в м. Чернівці, гр. ОСОБА_1 зберігав з метою продажу піротехнічні вироби, чим порушив п.п.7.1 п. 7 Наказу МВС України № 1649 від 23.12.2003 «Про затвердження тимчасових правил обігу в Україні побутових піротехнічних виробів» (загальна кількість - 18 пачок).

Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 195-6 КУпАП.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення в ході підготовки до розгляду справи, приходжу до наступного висновку.

Так, постановою Сдгірського районного суду м. Чернівці від 14.03.2023 вказаний протокол, разом із долученими матеріалами направлявся для належного оформлення до ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області.

13.06.2023 до Сдгірського районного суду м. Чернівці після доопрацювання надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 195-6 КУпАП, за протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 403056 від 12.01.2023.

Разом із тим, після повернення матеріалів справи на розгляд, жодні недоліки, про які вказано було у постанові суду, виконано не було, жодних документів не долучено.

Статтею 245 КУпАП визначено завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення. Такими, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 256 КУпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Відповідно до п.2 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи належить до його компетенції розгдяд даної справи, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали тощо.

Разом з тим, судом встановлено, що зазначені вимоги закону належним чином не виконано.

Як вже зазначалося, стаття 195-6 КУпАП відноситься до числа бланкетних статей, тобто її диспозиція не встановлює певних правил поведінки, а посилається на інші спеціальні норми законодавчих актів, а відтак суд має вирішувати питання щодо винуватості особи у межах порушення певного нормативного акту, який зазначений уповноваженою посадовою особою поліції у протоколі.

У наданому на розгляд суду протоколі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст. 195-6 КУпАП вказано, що останній порушив п.п.7.1 п. 7 Наказу МВС України № 1649 від 23.12.2003 «Про затвердження тимчасових правил обігу в Україні побутових піротехнічних виробів», однак вказаний наказ втратив чинність, згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 28 листопада 2017 року № 968.

Сама лише констатація у протоколі факту «зберігання з метою продажу» ОСОБА_1 піротехнічних засобів не може бути підставою для висновку про вчинення ним правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 195-6 КУпАП, без посилання на конкретний нормативний акт та правові норми, які останній порушив.

Вказаний недолік перешкоджає розгляду справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , оскільки розгляд справи здійснюється судом виключно в межах протоколу про адміністративне правопорушення.

Крім того, суд зауважував у раніше винесеній постанові вказано про те жоден із долучених до справи доказів не містить вказівку які саме піротехнічні вироби зберігав ОСОБА_1 , не долучено їх фото, а лише вказано про їх кількість - 18 шпачок (180 штук).

Тобто, до матеріалів справи не долучено дані щодо вилучених речей, яких саме, що давали б суду можливість ідентифікувати їх як піротехнічні. Незрозумілим є, що саме зберігав ОСОБА_1 з метою продажу.

При цьому, відповідно до ч. 2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

У зв'язку із вищезазначеним, неможливо на основі наявної в матеріалах справи, яка після доопрацювання повернута фактично без виконання, з'ясувати усі обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Також суд зауважує, що постановою суду від 14.03.2023 вищезазначені матеріали направлялися на доопрацювання, разом із тим повторно надійшли до суду лише 13.06.2023, тобто майже після 3 місяців з дня їх направлення для доопрацювання та поза межами строку притягнення до відповідальності.

З урахуванням положень ст. 256 КУпАП, приходжу до висновку, що зазначені недоліки протоколу про адміністративне правопорушення є суттєвими і такими, що перешкоджають об'єктивному розгляду справи, а тому є підставою для повторного повернення матеріалів справи про адміністративне правопорушення до Чернівецького районного управління поліції ГУНП в Чернівецькій області для їх належного оформлення.

Керуючись ст. ст. 245, 251, 268, 278, 280, 283 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 403056 від 12.01.2023, складений щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.1 ст. 195-6 КУпАП, разом з долученими до нього матеріалами, повернути Чернівецькому районному управлінні поліції ГУНП в Чернівецькій області для належного оформлення.

Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.

СуддяС. А. Асташев