Постанова від 13.06.2023 по справі 718/1354/23

Справа№718/1354/23

Провадження№3/718/542/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.06.2023 року м.Кіцмань Чернівеька область

Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Масюк Л.О. розглянувши матеріали справи, які надійшли від ВП №2 (м.Кіцмань) ЧРУП Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, відповідно до змісту якого ОСОБА_1 14.04.2023 року близько 22:30 год. за адресою: АДРЕСА_2 , пошкодив огорожу на території церкви «Трьох святих», чим порушив громадський порядок та спокій громадян, за що передбачена відповідальність ст.173 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, не визнав та пояснив, що він 14.04.2023 разом з своїм братом ОСОБА_2 і ОСОБА_3 , якого він перший раз бачив, гуляли в селі Кліводин, потім вирішили піти в с.Суховерхів, де сиділи на дитячому майданчику. Трохи посидівши, пішли додому та проходили повз церкву, однак до паркана цервки не підходили. В подальшому до них підїхав білий автомобіль та хлопці, які знаходилися в ньому погрожували їм, після чого вони пішли додому.

Суд, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 вважає, що провадження в справі підлягає закриттю з наступних підстав.

За змістом статей ст.ст. 7, 254, 279 і 280 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, а тому, вирішуючи питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності, слід виходити з такого.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є субєктом правопорушення, всіх обовязкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.

Відповідно до ст. 173 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин по справі.

Згідно вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Судом встановлено, що обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення серія ВАБ №603902 від 22.04.2023 року не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи, доказів вчинення ОСОБА_1 правовопорушення зазначеного в фабулі протоколу суду не надано.

Крім того, згідно протоколу прийняття заяви ОСОБА_4 про кримінальне правопорушення та іншу подію від 14.04.2023 року та її письмових пояснень вбачається, що 14.04.2023 року о 22:30 год. в АДРЕСА_2 , ОСОБА_5 пошкодив огорожу біля території церкви, завдавши матеріальної шкоди на суму 10000 грн.

За таких обставин суд вважає, що вина ОСОБА_1 не доведена і в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.

Згідно п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю через відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. ст.221,245,251, п. 1 ст.247, ст. ст.283,284 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , провадженням закрити на підставі п.1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд Чернівецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Кіцманського

районного суду: Л.О.Масюк