09 червня 2023 рокуСправа №: 695/1416/23
Номер провадження 3/695/1420/23
09 червня 2023 рокум. Золотоноша
Суддя Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області Бойко Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли від ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, РНОКПП в матеріалах справи відсутній, військовослужбовця ДПСУ, військовий квиток НОМЕР_1 , виданий ІНФОРМАЦІЯ_3 24.09.2022, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, -
До Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області з Шостої прикордонної комендатури швидкого реагування НОМЕР_2 мобільного прикордонного загону (військова частина НОМЕР_3 ) Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності військовослужбовця ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ЧЦП № 00011 від 23.04.2023 р. встановлено, що 23 квітня 2023 року о 21 год 10 хв лейтенантом ОСОБА_2 було виявлено солдата ОСОБА_1 на території військового містечка військової частини НОМЕР_3 (місця дислокації підрозділу) в стані алкогольного сп'яніння, після чого він був направлений на проходження медичного огляду до Золотоніської багатопрофільної лікарні, де було визначено стан алкогольного сп'яніння за допомогою приладу Алкофор з результатом 1,5 проміле. Тобто в умовах особливого періоду ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Постановою Золотоніського міськрайонного суду від 12 травня 2023 року вищевказаний протокол про адміністративне правопорушення було повернуто до ІНФОРМАЦІЯ_1 для усунення недоліків та для належного оформлення.
07 червня 2023 року вищевказаний матеріал надійшов до суду після дооформлення.
Суддя, перевіривши та дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного.
Після дооформлення до матеріалів справи додана копія направлення на медичний огляд військовослужбовця ОСОБА_1 в заклад охорони здоров'я для проведення відповідного медичного огляду, копія наказу в підтвердження повноважень майора ОСОБА_3 на складання даного протоколу.
Проте, не виправлено недоліки в частині долучення актуальних документів, на підставі яких можна вважати ОСОБА_1 військовослужбовцем ДПСУ. Отже, докази виконання обов'язків військової служби ОСОБА_1 станом на 17 квітня 2023 - на дату вчинення правопорушення, в матеріалах адміністративної справи відсутні.
Крім того, до матеріалів справи додана заява від ОСОБА_1 від «___» травня 2023, в якій він просить на підставі п.3 ст. 44 КАС України розглянути справу без його участі та належним чином проінформований про дату, час та місце розгляду справи, що є недоречним при здійсненні розгляду даної справи.
Відтак, без усунення зазначених недоліків протоколу про адміністративне правопорушення розгляд справи є неможливим.
Згідно ст.9 Конституції України та ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Вищевказані джерела права гарантують особі право на свободу та особисту недоторканість, а також право на справедливий і публічний розгляд його справи.
Враховуючи наведене, суд не має реальної можливості дати оцінку неналежно та неповно зібраним доказам щодо обставин справи, які є істотними для вирішення адміністративних матеріалів.
Згідно ст.124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами іменем України є обов'язковими до виконання на всій території України, а відповідно до ч.3 ст.133 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом.
Дані вимоги Конституції знайшли своє підтвердження й у ч.2 ст.13 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів», згідно яких судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Верховним Судом України визнано правильною практику тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст.256 КУпАП відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 р. №14)
За змістом рішення Контитуційного Суду України від 31 березня 2015 року за №2-рп/2015 положення частини другої статті 294 КУпАП України щодо оскарження в апеляційному порядку постанови судді у справі про адміністративне правопорушення необхідно розуміти так, що в апеляційному порядку може бути оскаржена лише та постанова судді у справі про адміністративне правопорушення, ухвалення якої передбачене частиною першою статті 284 цього кодексу, а саме: про накладення адміністративного стягнення, про застосування заходів впливу, встановлених у статті 241 цього кодексу, про закриття справи. Тобто, постанова судді про повернення матеріалу на дооформлення оскарженню не підлягає.
Відповідно до вимог ст.278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогам ст.256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.
Таким чином, дослідивши матеріали адміністративної справи, що надійшли до суду повторно, суддя приходить до висновку, що в результаті невиконання постанови Золотоніського міськрайонного суду про усунення недоліків від 12.05.2023, суд позбавлений можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути справу, а тому протокол про адміністративне правопорушення з доданими матеріалами відносно ОСОБА_1 слід повторно повернути до Шостої прикордонної комендатури швидкого реагування НОМЕР_2 мобільного прикордонного загону (військова частина НОМЕР_3 ) Державної прикордонної служби України для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9,124 Конституції України, ст.ст. 7, 172-20, 256,276, 278 280, 283, 284, 294 КУпАП, -
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП повернути до ІНФОРМАЦІЯ_1 для усунення недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Бойко Н.В.