Постанова від 08.06.2023 по справі 691/616/23

ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 691/616/23

провадження № 3/691/589/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 червня 2023 року м. Городище

Суддя Городищенського районного суду Черкаської області Савенко О.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від 4 Прикордонної Комендатури швидкого реагування 15 Мобільного Прикордонного Загону АДРЕСА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, місце реєстрації та місце проживання АДРЕСА_2 , військовослужбовця НОМЕР_1 ОСОБА_2 інспектора прикордонної служби 2 категорії - водія 2 відділу прикордонної служби 4 Прикордонної Комендатури швидкого реагування НОМЕР_1 ОСОБА_2 ,-

за ч.3 ст.172-20 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення,-

встановив :

Із змісту протоколу про адміністративне правопорушення встановлено, що 13 травня 2023 року о 21 годині 00 хвилин під час перевірки особового складу 2 відділу прикордонної служби 4 Прикордонної Комендатури швидкого реагування НОМЕР_1 ОСОБА_2 , підполковником ОСОБА_3 було виявлено інспектора прикордонної служби 2 категорії - водія 2 відділу прикордонної служби 4 прикордонної комендатури швидкого реагування 15 Мобільного Прикордонного Загону ОСОБА_1 з ознаками алкогольного сп'яніння, якого було доставлено до Городищенського медичного об'єднання для медичного освідчення на факт вживання алкоголю. За результатами освідчення, за допомогою приладу «контроль тверезості», було встановлено факт перебування військовослужбовця ОСОБА_1 в стані алкогольного сп'яніння- 1,26 проміле, що підтверджується довідкою щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, які знижують увагу та швидкість реакції від 13 травня 2023 року №74. Таким чином, солдат ОСОБА_1 порушив вимоги абз.7 ст.4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, а саме не вживати під час проходження військової служби наркотичні засоби, психотропні речовини та їх аналоги, а також не вживати спиртні напої під час виконання обов'язків військової служби в умовах воєнного стану, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.3 ст.172-20 КУпАП.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП.

ОСОБА_1 особисто взяв участь у судовому засіданні, йому було роз”яснено його права, передбачені ст.268 КУпАП та заслухано пояснення щодо скоєння адмінправопорушення, із якого вбачається, що він, дійсно, вперше допустив правопорушення та просить суворо його не карати, дати можливість перевиховатися.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи повідомлений вчасно та належним чином про час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення, до суду не прибув.

Встановлені судом обставини не перешкоджають слуханню справи у відсутність представника 4 Прикордонної Комендатури швидкого реагування НОМЕР_1 мобільного прикордонного загону, виходячи із вимог ст.277 КУпАП, якою визначено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу.

Вивчивши справу про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного.

Стаття 251 КУпАП визначає, що доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За змістом ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю. У відповідності до ст.254 КУпАП, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.

Статтею 256 КУпАП, визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Статтею 266-1 КУпАП, визначено порядок направлення військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, та проведення такого огляду здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Відповідальність за ч.3 ст.172-20 КУпАП наступає за дії, передбачені ч.1 або ч.2 ст. 172-20 КУпАП, зокрема, розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів, військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів або поява таких осіб на території військової частини у нетверезому стані, стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби у нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, якщо такі дії вчиненні особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду. Виклад обставин у протоколі про адміністративне правопорушення Серії ЧЦП №000193 від 14 травня 2023 року стосовно ОСОБА_1 не дає можливості визначитись із належною правовою кваліфікацією його дій, зробити висновок чи порушив він вище зазначені норми чинного законодавства, які є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.173-20 КУпАП, остільки не розкрито об'єктивної сторони правопорушення, не вказано місце вчинення адміністративного правопорушення, чи є це територія військової частини, відсутні відомості про притягнення ОСОБА_1 протягом року до адміністративної відповідальності за такі самі порушення або вчинення ним адміністративного правопорушення в умовах особливого періоду, не надано до суду письмового направлення військовослужбовця до закладу охорони здоров'я з метою виявлення сп'яніння. Допущені при складанні протоколу про адміністративне правопорушення недоліки, не можуть, хоч і при повному визнанні вини військовослужбовцем, вказувати на достатні правові підстави для висновку про адміністративну відповідальність особи, яка притягується до відповідальності.

Положеннями КУпАП не передбачено право суду самостійно визначати суть вчиненого адміністративного правопорушення або вносити зміни до протоколів про адміністративні правопорушення, які складені уповноваженими особами.

Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ "Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення" від 17 жовтня 2014 року N 11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.

Керуючись ч. 1 ст. 256 КУпАП, -

постановив:

Справу про адміністративне правопорушення №691/616/23 провадження №3/691/589/23 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст.172-20 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення повернути до 4 Прикордонної Комендатури швидкого реагування 15 Мобільного Прикордонного Загону АДРЕСА_1 , для належного оформлення.

Постанова суду оскарженню не підлягає.

Суддя О. М. Савенко