Справа № 352/1093/23
Провадження № 3/352/752/23
"05" червня 2023 р.м. Івано-Франківськ
Суддя Тисменицького районного суду Івано-Франківської області Струтинський Р.Р., розглянувши матеріали, що надійшли від відділення поліції №1 (м.Тисмениця) Івано-Франківського районного управління поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 10.05.2023 о 12 год 15 хв в с. Угринів по вул. Калуське Шосе, 2, у порушення п.12.1 ПДР України керуючи автомобілем Volkswagen LT46 н.з. НОМЕР_1 , не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на пластмасовий шлахбаум. При ДТП автомобіль та шлахбаум отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.
ОСОБА_1 в суді свою вину у вчиненому визнав.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними, що містяться у протоколі серії ААД № 191986 від 10.05.2023 про адміністративне правопорушення, схемою місця ДТП від 10.05.2023, інших матеріалах справи.
Згідно п.12.1 ПДР України під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
У діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, оскільки він порушив вимоги п. 12.1 ПДР України, що спричинило пошкодження транспортного засобу та шлахбауму, що повністю доведено в суді.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу винного, обставини вчинення правопорушення, вважаю, що вчинене ним правопорушення є малозначним, тому ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності та обмежитись щодо нього усним зауваженням, а провадження у справі щодо нього закрити.
На підставі наведеного та керуючись ст. 22, 283-285, 287, 294 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП, щодо ОСОБА_1 закрити, звільнивши останнього від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення, обмежившись щодо нього усним зауваженням.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 цього Кодексу, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Тисменицький районний суд.
Суддя Руслан СТРУТИНСЬКИЙ