Справа № 161/9674/23
Провадження № 1-в/161/213/23
м. Луцьк 13 червня 2023 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі: головуючого - судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за клопотанням начальника Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , українця, гр. України, непрацюючого, неодруженого, раніше судимого, -
До Луцького міськрайонного суду надійшло клопотання начальника Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 ..
З клопотання вбачається, що ОСОБА_4 раніше засуджувався до позбавлення волі, зокрема востаннє 17.01.2020 року Луцьким міськрайонним судом Волинської області за ч.2 ст.186, ст.71 КК України до 4 років позбавлення волі. На підставі ст.81 КК України 20.09.2022 року звільнений умовно-достроково. Однак, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, систематично допускає правопорушення, зокрема ніде не працює, зловживає спиртними напоями, внаслідок чого порушує громадський порядок, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, веде антигромадський спосіб життя, підтримує тісні стосунки з сумнівними особами, а тому начальник Луцького РУП ГУНП у Волинській області вніс клопотання про встановлення за ним адміністративного нагляду строком на 1 рік
В судове засідання прокурор, представник Луцького РУП ГУНП у Волинській області та гр. ОСОБА_4 не з'явилися, однак попередньо надіслали заяви у яких просять розгляд клопотання провести без їхньої участі, а тому суддя приходить до висновку про розгляд клопотання на підставі долучених до нього матеріалів. Відповідно до положень, передбачених ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Дослідивши клопотання та долучені до нього матеріали, в їх сукупності, суд приходить до висновку, що клопотання підставне і підлягає до задоволення.
Згідно ст.4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставами для встановлення (продовження) адміністративного нагляду є матеріали органів внутрішніх справ, зокрема подання, яке повинно бути підписано начальником органу внутрішніх справ, із зазначенням обмежень, які пропонуються, до останнього повинні бути додані копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення такого нагляду.
Статтею 6 вказаного Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, які систематично порушують громадський порядок, і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
З метою недопущення вчинення правопорушень в майбутньому, відносно ОСОБА_4 слід встановити постійний контроль зі сторони органу внутрішніх справ у виді адміністративного нагляду.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.4, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на 1 (один) рік, та встановити наступні обмеження: заборонити виїзд за межі Луцького району без дозволу керівника Луцького РУП ГУНП у Волинській області; заборонити відвідувати ресторани, кафе, бари та інші заклади громадського харчування, де продаються спиртні напої на розлив; з'являтися на реєстрацію до Луцького РУП ГУНП у Волинській області 10-го числа кожного місяця.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя Луцького міськрайонного суду ОСОБА_1