Постанова від 29.05.2023 по справі 454/2030/23

454/2030/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" травня 2023 р. м. Сокаль

Суддя Сокальського районного суду Львівської області Адамович М. Я. , розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого по АДРЕСА_1 , непрацюючого,

за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

02.05.2023 року близько 00.10год. по АДРЕСА_1 ОСОБА_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, вчинив сварку зі своєю дружиною ОСОБА_2 , під час якої нецензурно висловлювався до неї, погрожував їй фізичною розправою.

04.05.2023р. близько 15.10год. по АДРЕСА_1 ОСОБА_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, прибув до місця проживання потерпілої ОСОБА_1 та висловлювався до неї нецензурними словами і принижував її, не впускав її на подвір'я, чим порушив терміновий заборонний припис серія АА №279086 від 02.05.2023р.

Сам ОСОБА_1 на час складання протоколів пояснень не надав, до суду не прибув.

Дослідивши матеріали справи, доходжу наступного висновку.

Статтею 256 КУпАП встановлені вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення, зокрема, у такому зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Наявний в матеріалах справи протокол про адміністративне правопорушення за своєю формою та змістом відповідає вимогам чинного законодавства.

Викладені в протоколі обставини стверджуються заявами, рапортами, поясненнями, терміновим заборонним приписом, згідно яких ОСОБА_1 прийшов додому вночі в стані алкогольного сп'яніння, розбудив її, погрожував їй фізичною розправою, викрикував та чіплявся до неї.

Терміновим заборонним приписом особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, заборонено в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою строком на 5 діб з 01.15год. 0-2.05.2023р.ю до 01.15год. 07.05.2023р.

Однак, 04.05.2023р. ОСОБА_1 порушив терміновий заборонний припис та перебував за місцем проживання потерпілої ОСОБА_2 , ображав нецензурними словами та принижував її, не впускав її на подвір'я.

В діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, наявні ознаки правопорушень, передбачених ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Відповідно до ст. 39-1 КУпАП у разі вчинення домашнього насильства чи насильства за ознакою статі суд під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення має право одночасно вирішити питання про направлення особи, яка вчинила домашнє насильство чи насильство за ознакою статі, на проходження програми для таких осіб, передбаченої Законом України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” чи Законом України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”.

Статтею 24 Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” визначено, що до спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству належать:

1) терміновий заборонний припис стосовно кривдника;

2) обмежувальний припис стосовно кривдника;

3) взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи;

4) направлення кривдника на проходження програми для кривдників.

Згідно ч.ч. 1, 2, 5, 6 ст. 28 Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” суб'єктами, відповідальними за виконання програм для кривдників, є місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування.

Суб'єкт, відповідальний за виконання програм для кривдників, організовує та забезпечує проходження кривдниками таких програм.

Виконання програм для кривдників забезпечують фахівці, які пройшли відповідне навчання.

Кривдника може бути направлено судом на проходження програми для кривдників на строк від трьох місяців до одного року у випадках, передбачених законодавством.

Враховуючи особу правопорушника, характер вчинених в стані алкогольного сп'яніння правопорушень, відсутність обставин, що пом'якшують його покарання, вважаю за доцільне застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу з направленням для проходження програми для кривдників на строк три місяці, оскільки таке буде достатнім для його виховання та запобігання вчиненню правопорушень.

Керуючись ст.283-285 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1

- визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП (протокол серія ВАБ №971364) та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10 (десяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) грн.;

- визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП (протокол серія ВАБ №971297)та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 12 (дванадцяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 204 (двісіт чотири) грн.

На підставі ч.2 ст.36 КУпАП визначити ОСОБА_1 остаточне стягнення у виді штрафу у розмірі 12 (дванадцяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 204 (двісті чотири) грн.

Направити ОСОБА_1 , до Червоноградської районної державної адміністрації Львівської області для проходження програми для кривдників, передбаченої Законом України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, на строк 3 (три) місяці.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 80коп. судового збору.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги до Сокальського районного суду.

Суддя: М. Я. Адамович