Справа № 473/2642/23
іменем України
"13" червня 2023 р. місто Вознесенськ
Суддя Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області Зубар Н.Б., за участю секретаря судових засідань Казарєз К.А., особи, яка притягується до відповідальності, - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Миколаївській області про притягнення до відповідальності за ст.155-1 ч.1 КпАП України
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка м.Вознесенськ, Миколаївської області, громадянка України, ФОП, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , обліковий номер картки платника податків НОМЕР_1
В протоколі про адміністративне правопорушення №129 від 22.05.2023 року посадовою особою - головним державним інспектором відділу фактичних перевірок, управління податкового аудиту ГУ ДПС у Миколаївській області - Чередниченком Дмитром Валерійовичем зазначено таке: «При проведенні фактичної перевірки ФОП ОСОБА_1 , податкова адреса: АДРЕСА_1 , встановлено, що ОСОБА_1 ФОП, вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП від 07.12.1984 року №8073-Х, зі змінами та доповненнями, як порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме:
1. не проведення розрахункової операції через РРО з не роздрукуванням та не видачею розрахункового документу встановленого зразка на суму 90,00 грн. (п.п.1, 2 ст.3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями);
2. не проведення розрахункової операції через РРО з не роздрукуванням та не видачею розрахункового документу встановленого зразка на суму 5130,90 грн. (п.1 ст.3 Закону №265);
3. Наказом Міністерства фінансів України від 08.06.2021 №329 внесено зміни до Положення, які доповнюють п.2 розділу ІІ обов'язковим реквізитом - цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої.
Згідно з даними СОД РРО ДПС України встановлено, що в магазині ФОП ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 при проведенні розрахункових операцій через РРО (фіскальний №3000786921) в період з 01.01.2022 по 19.05.2023 були випадки невидачі відповідного розрахункового документа на загальну суму 2251,00 грн. Згідно з даними СОД РРО ДПС України інформація щодо обов'язкового реквізиту - зазначення цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку при продажу алкогольних напоїв у розрахункових документах за вказаний період відсутня.
На підставі інформації з ІС «Податковий блок» встановлено, що під час проведення розрахункових операцій в магазині ФОП ОСОБА_2 при продажу підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) мало місце відсутність коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, що є порушенням п.11 ст 3 №265.
Згідно з протоколом дата, час і місце вчинення правопорушення - 11.05.2023, час: 12:46 год. порушено вимоги п.п.1, 2, 11 ст.3 Закону №265 за адресою здійснення діяльності: магазин « ІНФОРМАЦІЯ_2 », АДРЕСА_3 ».
Вказаний протокол містить підпис ОСОБА_1 про отримання нею другого примірника протоколу.
Дії ОСОБА_1 особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, було кваліфіковано за ч.1 ст.155-1 КУпАП.
ОСОБА_1 зазначила, що під час перевірки вона була відсутня. Інша дівчина не могла працювати на касовому апараті, тому продала пляшку горілки «Хортиця» якомусь чоловікові, а потім зайшов перевіряючі. Через війну дані про горілку «Хортиця» не внесли в касовий апарат, оскільки майже весь товар було пошкоджено.
Вирішуючи питання про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, суд враховує, що ст.3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачає, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані:
п.1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Використання програмних реєстраторів розрахункових операцій при оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним забороняється;
п. 2) надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти);
п.11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, підтверджується документами провадження, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення №129 від 22.05.2023 року та даними, які зафіксовані в акті фактичної перевірки щодо дотримання норм законодавства з питань здійснення платником податків розрахункових операцій, у тому числі із забезпеченням можливості проведення розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, ведення касових операцій, наявності ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів, а також з питання дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з найманими працівниками за період з 01.06.2020 по 19.06.2023, який було проведено 22.05.2023 року та копією наказу №461-П від 05.05.2023 року про проведення фактичної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ; копіями направлень на перевірку №672/14-29-07-10 від 10.05.2023 року та №673/14-29-07-10 від 10.05.2023 року.
Також долучено до справи копію опису готівкових коштів на місці проведення готівкової операції від 11.05.2023 р. та копії фіскальних чеків.
Досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності із врахуванням вимог ст.252 КУпАП дозволяють суду кваліфікувати дії ОСОБА_1 за ст.155-1 ч.1 КУпАП, як порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
При визначенні виду адміністративного стягнення суд враховує те, що ОСОБА_1 раніше до відповідальності не притягувалась та вважає необхідним з метою її виправлення та попередження вчинення нею нових правопорушень застосувати до неї стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Строки накладення адміністративного стягнення у даній справі не закінчилися, оскільки правопорушення було виявлено зазначено в протоколі - 11.05.2023 о 12:46 (дата та час).
Тоді як ч.2 ст.38 КУпАП передбачає, що якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Згідно із ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ст.ст.40-1, ч.1 ст.155-1, 284 КУпАП, суд
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обліковий номер платника податків обліковий номер картки платника податків НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, та застосувати стосовно неї стягнення у вигляді штрафу у розмірі 5 /п'ять/ неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 85 (вісімдесят п'ять) гривень в дохід держави рахунок: UA128999980313090106000014446, Отримувач: Миколаїв.ГУК/тг м. Вознесенськ/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37992030, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування: адміністративні штрафи та інші санкції, як через 15 (п'ятнадцять) днів з дня вручення копії постанови.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу у зазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання, роботи або за місцем знаходженням майна, яким стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 , обліковий номер картки платника податків обліковий номер платника податків НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 536 грн. 80 грн. Отримувач коштів: Микол.ГУК/тг м.Вознесенськ/22030101, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37992030, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Розрахунковий рахунок: UA238999980313181206000014446, Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), призначення платежу: «00».
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з моменту винесення постанови до Миколаївського апеляційного суду через Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області.
Суддя Н.Б.Зубар