ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"12" червня 2023 р. справа № 300/342/23
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Панікара І.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС України в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 2401184-2412-0909 від 05.10.2022, -
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС України в Івано-Франківській області (далі - відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 2401184-2412-0909 від 05.10.2022.
Позовні вимоги мотивовані тим, що 11.10.2022 року ОСОБА_1 отримав податкове повідомлення-рішення № 2401184-2412-0909 від 05.10.2022 року, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання за платежем орендна плата з фізичних осіб за 2022 рік у розмірі 41646,7 грн. Вказана сума орендної плати розрахована за ставкою 8% від нормативної грошової оцінки землі - 520583,78 грн. Позивач вважає таке податкове повідомлення-рішення контролюючого органу протиправним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки згідно розрахунку орендної плати за земельну ділянку, якою він користується для будівництва та обслуговування будівель торгівлі по АДРЕСА_1 , що є невід'ємною частиною договору оренди землі від 15.10.2020 року, була застосована ставка орендної плати за земельну ділянку у розмірі 4% (інша виробнича діяльність) на підставі рішення Яремчанської міської ради від 13.11.2014 року № 517-28/2014 “Про затвердження Положень “Про оренду земельних ділянок” та “Про ставки, порядок їх визначення та сплати орендної плати за землі, що знаходяться на території м. Яремче”. Внаслідок чого, просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 2401184-2412-0909 від 05.10.2022 року.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.02.2023 року відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи в порядку, визначеному статтею 262 КАС України (а.с.27).
Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду 22.02.2022 року, згідно змісту якого, представник відповідача щодо можливості задоволення заявлених позовних вимог заперечила. Вказала, що 15.10.2020 між ОСОБА_1 та Яремчанською міською радою укладено договір оренди земельної ділянки площею 0,0392 га, для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 . Пунктом 7 договору встановлено, що розмір орендної плати переглядається щорічно у разі, зокрема, зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів. Згідно рішення Яремчанської міської ради від 24.06.2021 № 173-11/2021 “Про встановлення ставок орендної за земельні ділянки, що знаходяться на території Яремчанської міської ради” прийнято нові ставки орендної плати, що вступили в дію з 01.01.2022. Яремчанською міською радою листом від 23.11.2022 вих № 9653/5/09-19-24-12-05 було надано інформацію щодо укладання додаткової угоди від 28.01.2022 до договору оренди землі від 15.10.2020 з ОСОБА_1 у зв'язку зі зміною ставок, згідно якої нормативна грошова оцінка вищезазначеної земельної ділянки становить 520583,78 грн., розмір орендної плати складає 8% від нормативної грошової оцінки. На підставі чого, ГУ ДПС в Івано-Франківській області проведено нарахування ОСОБА_1 орендної плати за 2022 рік та винесено податкове повідомлення-рішення від 05.10.2022 № 2401184-2412-0909 про визначення суми податкового зобов'язання у розмірі 41646,70 грн. Представник відповідача вважає, що зміна річного розміру орендної плати. Який визначається згідно з ПК України на підставі нормативної грошової оцінки земельної ділянки та відповідного рішення Яремчанської міської ради, не потребує внесення змін до укладеного сторонами договору. Окрім того, в матеріалах справи відсутні докази оскарження позивачем рішення Яремчанської міської ради, яким затверджено технічну документацію щодо нормативної грошової оцінки землі та встановлено ставки плати за землю на території м. Яремче у 2022 році. Отже, це рішення є чинним, внаслідок чого, є обов'язковим для виконання всіма розташованими та відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. З урахуванням викладеного, представник відповідача просить суд відмовити в задоволенні позову (а.с.32-35).
Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.
15.10.2020 року між Яремчанською сільською радою Івано-Франківської області, в особі секретаря міської ради Губарчука В.М. (Орендодавець) та ОСОБА_1 (Орендар) укладено Договір оренди земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі площею 0,0392 га, з кадастровим номером 2611000000:05:010:0199, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.7-9).
Пунктами 2, 4 вказаного Договору оренди землі визначено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 473257,98 грн.
Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі в розмірі 18930,32 грн. в рік або щомісячно 1577,53 грн.
Відповідно до пункту 7 Договору оренди землі розмір орендної плати переглядається щорічно у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів; зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендодавця, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.
Яремчанською міською радою листом від 23.11.2022 вих № 9653/5/09-19-24-12-05 повідомлено відповідача щодо укладання додаткової угоди від 28.01.2022 до договору оренди землі від 15.10.2020 з ОСОБА_1 у зв'язку зі зміною ставок, згідно якої нормативна грошова оцінка вищезазначеної земельної ділянки становить 520583,78 грн., розмір орендної плати складає 8% від нормативної грошової оцінки.
Відтак, Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області 05.10.2022 року прийнято податкове повідомлення-рішення за № 2401184-2412-0909, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання за платежем орендна плата з фізичних осіб за 2022 рік у розмірі 41646,7 грн. (а.с.23).
Не погодившись з податковим повідомленням-рішенням, позивач оскаржив його в адміністративному порядку (а.с.13).
Однак, згідно рішення Державної податкової служби України про результати розгляду скарги від 02.01.2023 року № 8516/99-00-06-01-04-06 податкове повідомлення-рішення від 05.10.2022 року за № 2401184-2412-0909 залишено без змін, а скаргу - без задоволення (а.с.16-19).
Не погоджуючись з оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходив з наступного їх правового регулювання.
Відповідно до статті 2 ЗУ “Про оренду землі” відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Згідно положень статті 13 ЗУ “Про оренду землі” договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Відповідно до статті 14 ЗУ “Про оренду землі” договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально.
Статтею 15 зазначеного Закону визначені істотні умови договору оренди, серед яких є, зокрема, орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Відповідно до пп. 14.1.136 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України, орендна плата для цілей розділу XII цього Кодексу - обов'язковий платіж за користування земельною ділянкою державної або комунальної власності на умовах оренди.
Згідно положень пункту 288.1 статті 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.
Форма надання інформації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Договір оренди земель державної і комунальної власності укладається за типовою формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.
Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (крім випадків консервації таких земельних ділянок або визнання земельних ділянок забрудненими (потенційно забрудненими) вибухонебезпечними предметами) (п. 288.4 ст. 288 ПК України).
Згідно з положеннями підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 ПК України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою за розмір земельного податку: для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено, - у розмірі не більше 3 відсотків їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки. Для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено, - у розмірі не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.
У підпункті 288.5.2 пункту 288.5 статті 288 ПК України передбачено, що річна сума орендної плати не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
Проаналізувавши вказані норми права, можна зробити висновок, що при визначенні розміру орендної плати, у випадку передачі в оренду земель комунальної власності, має враховуватися нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до законодавства, а річна сума платежу не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території, однак і не може перевищувати 12 % нормативної грошової оцінки.
Окрім того, статтею 21 ЗУ “Про оренду землі” визначено, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
Таким чином, як передбачено положеннями Податкового кодексу України, питання щодо встановлення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності вирішується за згодою сторін договору оренди земельної ділянки із закріпленням розміру орендної плати в такому договорі оренди, тому саме умови договору (включаючи умову щодо розміру орендної плати) є обов'язковими для виконання сторонами, орендодавець (відповідна рада) має право вимагати сплати, а орендар зобов'язаний сплачувати орендну плату за користування земельною ділянкою, що є предметом такого договору, у визначеному договором розмірі.
Так, статтею 30 ЗУ “Про оренду землі” визначено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Відповідно до частин 1, 2 статті 651 Цивільного кодексу України (який є загальним нормативно-правовим актом, що регулює зобов'язальні правовідносини), зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.
Тобто визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності вирішується за згодою сторін договору оренди земельної ділянки із закріпленням такого розміру орендної плати в договорі оренди.
У пункті 7 договору оренди землі від 15.10.2020 сторони визначили, що розмір орендної плати переглядається щорічно у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів; зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендодавця, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до пункту 29 договору оренди землі, зміна умов договору здійснюється в письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується в судовому порядку.
Відповідач у відзиві на позовну заяву зазначає, що Яремчанською міською радою листом від 23.11.2022 вих № 9653/5/09-19-24-12-05 надано інформацію щодо укладення додаткової угоди від 28.01.2022 до договору оренди землі від 15.10.2020 з ОСОБА_1 у зв'язку зі зміною ставок, згідно якої нормативна грошова оцінка вищезазначеної земельної ділянки становить 520583,78 грн., розмір орендної плати складає 8% від нормативної грошової оцінки.
З даною метою, ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.04.2023 витребувано у ОСОБА_1 належним чином засвідчену копію додаткової угоди від 28.01.2022 до договору від 15.10.2020 оренди земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі площею 0,0392 га, з кадастровим номером 2611000000:05:010:0199, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.39).
10.05.2023 від ОСОБА_1 , на виконання вимог ухвали суду від 24.04.2023, надійшла заява про неможливість виконання ухвали суду, оскільки позивач не підписував жодної додаткової угоди, зокрема, додаткову угоду від 28.01.2022 до договору оренди землі від 15.10.2020. Водночас зазначив, що у лютому 2022 позивачу надійшов лист № 12-14/19 від 24.01.2022, яким Яремчанська міська рада Івано-Франківської області запропонувала йому до 09.02.2022 з'явитися до відділу земельних відносин міськвиконкому для перерахунку орендної плати в діючому договорі оренди зі ставки 4% на 8%. На запрошення Яремчанської міської ради Івано-Франківської області позивач не з'явився, оскільки не погодився на збільшення ставки орендної плати (а.с.42-43).
В подальшому, ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.05.2023 витребувано у Яремчанської міської ради належним чином засвідчену копію додаткової угоди від 28.01.2022 до договору від 15.10.2020 оренди земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі площею 0,0392 га, з кадастровим номером 2611000000:05:010:0199, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.45).
Із наданої копії додаткової угоди від 28.01.2022 до договору оренди землі від 15.10.2020 судом встановлено, орендна плата виноситься орендарем у грошовій формі в розмірі 41646,70 грн. в рік або щомісячно 3470,56 грн .
Згідно розрахунку орендної плати за земельну ділянку, якою користується ОСОБА_1 для будівництва та обслуговування будівель торгівлі в АДРЕСА_1 , нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 520583,78 грн. (з коефіцієнтом індексації 1.1). На підставі рішення міської ради від 24.06.2021 № 173-11/2021 “Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки, що знаходяться на території Яремчанської міської ради” ставка орендної плати за земельну ділянку згідно вищевказаного рішення становить 8% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Однак, як встановлено судом орендар ОСОБА_1 вказану додаткову угоду не підписував.
Вказане свідчить про те, що Яремчанська міська рада (орендодавець) змінила розмір орендної плати в односторонньому порядку, без наданої на те згоди позивача, внаслідок чого, відсутня зміна умов договору в письмовій формі за взаємною згодою сторін, водночас, відсутнє судове рішення, як наслідок недосягнення згоди щодо зміни умов договору, як це передбачено пунктом 29 договору оренди землі від 15.10.2020.
Окрім того, за змістом пункту 288.5 статті 288 ПК України та статті 21 Закону № 161-XIV орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то з урахуванням умов договору оренди, укладеного сторонами спору, підставою для перегляду розміру (ставки) орендної плати має бути саме законодавча зміна граничного (мінімального чи максимального) розміру такої плати або зміна розміру земельного податку, а не рішення органів місцевого самоврядування.
Такий висновок підтверджується і такими вимогами законів.
Єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент - Верховна Рада України (стаття 75 Конституції України).
Виключно законами України встановлюються система оподаткування, податки і збори (пункт 1 частини другої статті 92 Конституції України).
У статті 144 Конституції України передбачено, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Згідно із частиною першою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закон № 280/97-ВР) рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
За змістом пункту 34 частини першої статті 26 Закону № 280/97-ВР виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.
Підпунктом 1 пункту а) частини першої статті 33 Закону № 280/97-ВР визначено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження, зокрема, щодо підготовки і внесення на розгляд ради пропозицій щодо встановлення ставки земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами, вилучення (викупу), а також надання під забудову та для інших потреб земель, що перебувають у власності територіальних громад; визначення в установленому порядку розмірів відшкодувань підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності за забруднення довкілля та інші екологічні збитки; встановлення платежів за користування комунальними та санітарними мережами відповідних населених пунктів.
До переліку повноважень селищних рад у галузі земельних відносин, визначеного у статті 12 ЗК України, не належить законодавче встановлення або зміна граничного (мінімального та максимального) розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної власності, оскільки такі повноваження з огляду на положення статті 288 ПК України належать Верховній Раді України - єдиному органу законодавчої влади в Україні.
Тобто орган місцевого самоврядування має діяти відповідно до закону при вирішенні питань регулювання земельних відносин, у тому числі і щодо встановлення ставки земельного податку, мінімальний та максимальний розмір якого встановлюється у ПК України. А порядок зміни умов договору врегульовано як у законах України, так і в конкретному договорі, укладеному між сторонами спору.
У даному випадку рішення Яремчанської міської ради від 24.06.2021 № 173-11/2021 “Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки, що знаходяться на території Яремчанської міської ради” не є законодавчою зміною орендної плати.
Договором оренди землі від 15.10.2020 року не передбачено такої підстави для внесення змін до договору щодо розміру (ставки) орендної плати, як прийняття відповідного рішення орендодавцем, який є органом місцевого самоврядування.
Суд вважає, що рішення органу місцевого самоврядування, у даному випадку Яремчанської міської ради, не може вважатися законодавчою підставою для внесення змін до договору оренди землі в частині зміни розміру (ставки) орендної плати, оскільки орган місцевого самоврядування не наділений повноваженнями встановлювати граничні (мінімальний та максимальний) розмір орендної плати за земельні ділянки комунальної власності, бо такі ставки встановлюються, з урахуванням правової природи орендної плати як загальнодержавного податку, у ПК України.
Такі рішення міської ради можуть бути підставою для внесення змін до договору оренди землі, якщо сторони договору оренди безпосередньо в самому договорі передбачили таку підставу для зміни розміру орендної плати, що узгоджується з принципом свободи договору.
Аналогічні правові висновки викладені в постанові Великої Палати Верховного Суду від 09.11.2021 у справі № 635/4233/19.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 05.10.2022 року за № 2401184-2412-0909 винесено необґрунтовано, оскільки визначена у ньому сума податкового боргу не узгоджується із викладеними вище передумовами й формування збоку органу місцевого самоврядування, відтак є такою, що помилково визначена і податковим органом, внаслідок чого, останнє слід визнати протиправним та скасувати.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім того, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Водночас, всупереч наведеним вимогам, відповідач як суб'єкт владних повноважень не довів правомірності своїх дій.
З урахуванням викладеного, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, враховуючи те, що заявлені позовні вимоги підлягають до задоволення, позивач, згідно із квитанцією № 1 від 31.01.2023 підтвердив сплату судового збору на суму 1073,60 грн. за подання даного адміністративного позову, суд робить висновок про стягнення на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області сплачений судовий збір в розмірі 1073,60 грн.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов ОСОБА_1 до Головного управління ДПС України в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задоволити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 05.10.2022 року за № 2401184-2412-0909.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 43968084, вул. Незалежності, 20, м. Івано-Франківськ, 76000) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ) сплачений судовий збір в розмірі 1073,60 грн. (одну тисячу сімдесят три гривні шістдесят копійок).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного рішення суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Учасники справи:
Позивач:
ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ).
Відповідач:
Головне управління ДПС в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 43968084, вул. Незалежності, 20, м. Івано-Франківськ, 76018).
Суддя /підпис/ Панікар І.В.