Справа №523/3221/22
Провадження №1-в/523/385/23
02.06.2023 м.Одеса
Суворовський районний суд м. Одеси у складі: головуючого - судді ОСОБА_1 , за участю секретаря - ОСОБА_2 , розглянувши в судовому засіданні подання начальника відділу ДУ «Центр пробації» Суворовського районного відділу філії державної установи «Центр пробації» в Одеській області ОСОБА_3 про звільнення від відбування покарання з випробуванням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,-
На розгляд Суворовського районного суду м. Одеси 26.05.2023 року надійшло подання разом з особовою справою ОСОБА_4 про звільнення засудженого від відбування покарання з випробуванням.
В судове засідання не з'явився прокурор який був повідомлений про час та дату слухання справи. До початку судового розгляду від представника органу пробації надійшла заява про розгляд справи без його участі, при цьому представник не заперечував проти задоволення подання. До зали суду не з'явився засуджений ОСОБА_4 про час та місце розгляду справи, був повідомлений судом належним чином, причини не явки суду не повідомив.
На підставі ч.4 ст.107 КПК України, у зв'язку з неприбуттям в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Відповідно до копії копії вироку Суворовського районного суду м.Одеси від 28.02.2022 року, ОСОБА_4 засуджений за ч.1 ст.185 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 1 (один) рік, на підставі ст.ст.75, 76 цього ж Кодексу з іспитовим строком на 1 (один) рік , з покладанням відповідних обов'язків.
Згідно подання та матеріалів особової справи, засуджений ОСОБА_4 з 01.06.2022 року перебуває на обліку Суворовського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області. Протягом строку випробування ОСОБА_4 обов'язки покладені судом виконував, до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягувався, що засвідчується довідкою з УІАП ГУНП в Одеській області, від 06.04.2023 року.
Відповідно до ч.3 ст.75 КК України, суд ухвалює рішення про звільнення засудженого від відбування призначеного покарання, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов'язки.
Частиною 1,2 ст.78 вказаного Кодексу регламентовано, що після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового кримінального правопорушення, звільняється судом від призначеного йому покарання. Якщо засуджений не виконує покладені на нього обов'язки або систематично вчинює правопорушення, що потягли за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, суд направляє засудженого для відбування призначеного покарання.
Таким чином, вивчивши подання та матеріали особової справи, вважаю, що при наведених обставинах подання Суворовського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області про звільнення від покарання вказаного засудженого, відповідно до ч.1 ст.78 КК України, у зв'язку із закінченням іспитового строку - обґрунтоване та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.78 КК України, ст.ст.537, 539 КПК України, -
Подання Суворовського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про звільнення від відбування покарання призначеного за вироком Суворовського районного суду м. Одеси від 28.02.2022 року, у зв'язку із закінченням строку випробування - задовольнити.
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від покарання, призначеного вироком Суворовського районного суду м. Одеси від 28.02.2022 року, на підставі ч.1 ст.78 КК України - звільнити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження. Апеляція може бути подана через Суворовський районний суд м.Одеси до Одеського апеляційного суду, протягом 7 днів з дня проголошення цієї ухвали.
Головуючий суддя : ОСОБА_1