Ічнянський районний суд Чернігівської області
Провадження № 3/733/502/23
Єдиний унікальний №733/562/23
Постанова
Іменем України
09 червня 2023 року м.Ічня
Ічнянський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого судді - Вовченка А.В.,
при секретарі - Мошенець Л.М.,
розглянувши матеріали ,які надійшли від Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого в ПАТ «Чернігівобленерго» , жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ,
за ч.4 ст.121 Кодексу України про адміністративні правопорушення
(права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП та ст. 63 Конституції України ОСОБА_1 роз'яснені),
08.04.2023 року о 06 год. 30 хв. в м.Ічня по вул. Шкільній водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом «ВАЗ 21013» д.н.з. НОМЕР_2 , у якого відсутні передбачені конструкцією задній захисний пристрій, грязезахисні фартухи і бризовики, чим повторно протягом року вчинив порушення (08.11.2022 року винесено постанову у справі про адміністративне правопорушення серії БАБ №665887 за ч.1 ст.121 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу), відповідальність за яке передбачена ч.4 ст.121 КУпАП.
В судове засідання, призначене на 09.06.2023, ОСОБА_1 не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується розпискою.
Європейський суд з прав людини в п.41 рішення у справі Пономарьов проти України від 03.04.2008 року зазначив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження та добросовісно виконувати процесуальні обов'язки.
Згідно ст.268 КУпАП справа розглядається у присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Проаналізувавши всі надані суду по справі докази в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.
Згідно з ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
У відповідності доч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Цією ж нормою закону передбачено, що для притягнення особи до адміністративної відповідальності її дія або бездіяльність повинна бути протиправною, тобто порушувати встановлений законом порядок.
Відповідно до вимог ст.ст.245,280 КУпАП одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд повинен з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як докази вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення суду надано наступні матеріали.
Протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 065776 від 08.04.2023, копія постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАБ № 665887 від 18.11.2022 року.
Частина 1 ст.121 КУпАП передбачає відповідальність за керування водієм транспортним засобом, що має несправності системи гальмового або рульового керування, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється, або переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів.
Диспозиція ч.4 ст.121 КУпАП передбачає відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частинами першою - третьою цієї статті та тягне за собою накладення штрафу в розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців або адміністративний арешт на строк від п'яти до десяти діб.
В матеріалах справи відсутні відомості про отримання або не отримання ОСОБА_1 посвідчення водія.
Окрім того, в протоколі про адміністративне правопорушення вказано, що своїми діями ОСОБА_1 порушив п.31 (е) ПДР України, тоді як такі норми ПДР України відсутні.
Згідно п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи, що в судовому засіданні наявними в справі матеріалами не було доведено наявності події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.121 КУпАП в діях ОСОБА_1 , суд приходить до переконання, що провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.247, 278, 283, 284 КпАП України, суд,-
Визнати невинуватим ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.121 КУпАП України.
На підставі п.1 ч.1 ст.247 КпАП України провадження по справі про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.121 КпАП України, закрити за відсутністю в його діях складу вказаного адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду протягом десяти діб з моменту її винесення.
Суддя А.В.Вовченко