Справа № 752/3631/22
Провадження № 2/752/2128/23
Іменем України
10.05.2023 року Голосіївський районний суд міста Києва
у складі: головуючого по справі судді - Мазура Ю.Ю.,
за участю секретаря судового засідання - Луценко А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Національного університету біоресурсів і природокористування України про відсторонення від роботи, стягнення середнього заробітку за період відсторонення, -
У лютому 2022 року позивач ОСОБА_1 звернулася до Голосіївського районного суду м. Києва із позовом до Національного університету біоресурсів і природокористування України про відсторонення від роботи, стягнення середнього заробітку за період відсторонення.
В обґрунтування позову позивач вказувала, що працює на посаді старшого лаборанта кафедри ветеринарної гігієни ім. професора А.К. Скороходька Національного університету біоресурсів і природокористування України з 02.03.2020. Наказом НУБІП України від 19.11.2021 № 2235 «К» «Про відсторонення працівників від роботи» з 22.11.2021 позивача відсторонено від роботи у зв'язку з ухиленням від обов'язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої вірусом SARS-CoV-2, на строк до здійснення щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, але не більше ніж до закінчення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Крім цього, на період відсторонення від роботи позивачу призупинено виплату заробітної плати. Позивач зазначає, що відповідач фактично зобов'язує позивача здійснити в обов'язковому порядку щеплення від COVID-19 та надати йому документ, що підтверджує проходження такого щеплення, або надати медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти COVID-19, виданий закладом охорони здоров'я. Зауважує, що відповідачем не було належним чином завчасно повідомлено позивача про необхідність здійснення в обов'язковому порядку щеплення від COVID-19 та надання відповідачу документу, що підтверджує проходження такого щеплення, або надання медичного висновку про наявність протипоказань до вакцинації проти COVID-19, виданого закладом охорони здоров'я.
Враховуючи викладене, позивач просить визнати протиправним та скасувати наказ НУБІП України від 19.11.2021 № 2235 «К» «Про відсторонення працівників від роботи», стягнути з відповідача на користь позивача середню заробітну плату за час вимушеного прогулу (з дати відсторонення від роботи 22.11.2021 до моменту вступу судового рішення в законну силу), зобов'язати відповідача відшкодувати позивачу понесені судові витрати, судовий збір покласти на відповідача.
Ухвалою Голосіївського районного суду м. Києва від 11.04.2022 відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Національного університету Біоресурсів і Природокористування України про відсторонення від роботи, стягнення середнього заробітку за період відсторонення та призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою Голосіївського районного суду м. Києва від 13.10.2022 в задоволенні клопотання представника відповідача Національного університету біоресурсів і природокористування України Бова Андрія Петровича про зупинення провадження у справі - відмовлено. Закрито підготовче провадження та призначено справу за позовом ОСОБА_1 до Національного університету Біоресурсів і Природокористування України про відсторонення від роботи, стягнення середнього заробітку за період відсторонення, до судового розгляду по суті.
У червні 2022 представником відповідача подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
У листопаді 2022 позивач подала до суду уточнену позовну заяву, в якій просила визнати протиправним та скасувати наказ НУБІП України від 19.11.2021 № 2235 «К» «Про відсторонення працівників від роботи», стягнути з відповідача на користь позивача середню заробітну плату за час вимушеного прогулу (з дати відсторонення від роботи з 22.11.2021 до дати допуску до роботи з 01.03.2022) у сумі 25518,97 грн., судові витрати покласти на відповідача.
У травні 2023 представником відповідача подано до суду письмові пояснення, в яких зазначено, що відповідачем вжито всіх вичерпних заходів щодо інформування працівників і студентів про необхідності проведення вакцинації та ревакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та забезпечено всі можливі умови для цього. Тому, просив врахувати додаткові пояснення і додані докази під час справи.
В судове засідання позивач не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений в установленому законом порядку. Надала до суду письмове клопотання про розгляд справи за її відсутності, зазначила, що позовну заяву підтримує в повному осбязі та просить її задовольнити.
В судове засідання відповідач не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений в установленому законом порядку. Представник відповідача надав до суду заяву, в якій просив провести розгляд справи за відсутності сторони відповідача. Зазначив, що проти задоволення позовних вимог заперечує та просить відмовити у задоволенні позову в повному обсязі, з підстав викладених у відзиві та письмових поясненнях.
Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, розглянувши подані сторонами документи, повно і всебічно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 працює на посаді старшого лаборанта кафедри ветеринарної гігієни ім. професора А.К. Скороходька Національного університету біоресурсів і природокористування України з 02.03.2020 згідно до наказу НУБІП України від 11.03.2020 № 459 «К», що підтверджується копією трудової книжки серії НОМЕР_1 та витягом із вказаного наказу.
Відповідно до наказу Національного університету біоресурсів і природокористування України від 19.11.2021 № 2235 «К» «Про відсторонення працівників від роботи» з 22.11.2021 позивача відсторонено від роботи у зв'язку із ухиленням від обов'язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на строк здійснення щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, але не більше ніж до закінчення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Наказано бухгалтерській службі на період відсторонення працівника від роботи призупинити виплату заробітної плати.
З наявних в матеріалах справи копії Положення про кафедру ветеринарної гігієни імені професора А.К. Скроходька та посадової інструкції від 01.10.2020, вбачається, що даним документом не врегульоване питання відсторонення працівників від роботи, зокрема, через відсутність щеплення від COVID-19, а також надання роботодавцеві інформації про наявність чи відсутність відповідного щеплення.
Щодо вирішення позовної вимоги про визнання протиправним та скасування наказу про відсторонення позивачки від роботи, суд зазначає таке.
Статтею 43 Конституції України кожному гарантовано право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується; громадянам гарантується захист від незаконного звільнення; право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
У спірному наказі про відсторонення позивачки від роботи відповідач посилається на ряд нормативно-правових актів, як на підставу такого відсторонення, серед яких - на Постанову Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі - Постанова КМУ № 1236 від 09.12.2020).
Відповідно до пункту 1 Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) на території встановлений карантин з 19 грудня 2020 до 31 грудня 2021 року.
У зв'язку з цим, на території регіонів, на яких установлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки, додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 3 цієї постанови забороняється, зокрема, відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім здобувачів дошкільної освіти, учнів спеціальних закладів освіти та 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, а також крім закладів освіти, в яких усі допущені до роботи в закладі працівники мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації; або виданий в установленому Міністерством охорони здоров'я порядку документ, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини від COVID-19, включеної Всесвітньою організацією охорони здоров'я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях (далі - документ, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини), який може бути застосовано протягом 30 днів від дати введення дози; чи міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати) або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров'я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, або одужання особи від зазначеної хвороби; або виданий в установленому Міністерством охорони здоров'я порядку висновок лікаря щодо наявності абсолютних протипоказань до вакцинації проти COVID-19 (далі - медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти COVID-19).
Пунктом 41-6 вказаної Постанови визначено, що керівникам державних органів (державної служби), керівникам підприємств, установ та організацій забезпечити: 1) контроль за проведенням обов'язкових профілактичних щеплень проти COVID-19 працівниками та державними службовцями, обов'язковість профілактичних щеплень яких передбачена, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров'я від 4 жовтня 2021 року №2153 (далі - перелік); 2) відсторонення від роботи (виконання робіт) працівників та державних службовців, обов'язковість профілактичних щеплень проти COVID-19 яких визначена переліком та які відмовляються або ухиляються від проведення таких обов'язкових профілактичних щеплень проти COVID-19 відповідно до статті 46 Кодексу законів про працю України, частини другої статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та частини третьої статті 5 Закону України «Про державну службу», крім тих, які мають абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень проти COVID-19 та надали медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти COVID-19, виданий закладом охорони здоров'я; 3) взяття до відома, що: на час такого відсторонення оплата праці працівників та державних службовців здійснюється з урахуванням частини першої статті 94 Кодексу законів про працю України, частини першої статті 1 Закону України "Про оплату праці" та частини третьої статті 5 Закону України "Про державну службу"; відсторонення працівників та державних службовців здійснюється шляхом видання наказу або розпорядження керівника державного органу (державної служби) або підприємства, установи, організації з обов'язковим доведенням його до відома особам, які відсторонюються; строк відсторонення встановлюється до усунення причин, що його зумовили. Даний пункт набрав чинності з 8 листопада 2021 року.
Згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 04.10.2021 № 2153 «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням» (далі - Наказ МОЗ України №2153 від 04.10.2021) обов'язковим профілактичним щепленням проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, підлягають працівники, зокрема, закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.
Відповідно до ч.2 ст.12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 №1645-ІІІ (далі - Закон України №1645-ІІІ від 06.04.2000), на яку посилається відповідач, працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов'язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб. У разі відмови або ухилення від обов'язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт. Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням проти інших відповідних інфекційних хвороб, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.
Статтею 12 Закону України №1645-ІІІ від 06.04.2000 передбачено, що обов'язкові профілактичні щеплення проти ряду інфекційних хвороб (дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу та інших інфекційних хвороб) мають бути включені до календаря щеплень.
Календар профілактичних щеплень в Україні (далі - Календар) - нормативно-правовий акт центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, яким встановлюються перелік обов'язкових профілактичних щеплень та оптимальні строки їх проведення (затверджений Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 16.09.2011 №595 «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів»).
З аналізу вищезазначених нормативно-правових актів вбачається, що на час дії встановленого на території України карантину обов'язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники закладів освіти всіх рівнів. Ті працівники, які відмовились від вакцинації та не мають абсолютних протипоказань для щеплення, підлягають відстороненню від роботи без збереження заробітної плати.
Проте, вакцинація проти COVID-19 не включена до Календаря щеплень ні як обов'язкова, ні як обов'язково профілактична, що протирічить Постанові КМУ №1236 від 09.12.2020 в частині обов'язковості щеплення від даного інфекційного захворювання. Вказане, на думку суду, свідчить про необов'язковий характер щеплення проти COVID-19 зокрема для працівників закладів освіти всіх рівнів, та необхідність подальшого врегулювання даного питання на законодавчому рівні.
Винесення спірного наказу про відсторонення від роботи також ґрунтується на положенні ст.46 КЗпП України, відповідно до якої відсторонення працівників від роботи власником або уповноваженим ним органом допускається у разі: появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп'яніння; відмови або ухилення від обов'язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони; в інших випадках, передбачених законодавством.
Отже, відсторонення працівника від роботи - це призупинення виконання ним своїх трудових обов'язків за рішенням уповноважених на те органів з підстав, передбачених законодавством України, що відбувається з одночасним призупиненням виплати йому заробітної плати.
Відсторонення працівника від роботи допускається виключно у випадках, перелічених у статті 46 КЗпП України, або в інших випадках, передбачених чинним законодавством України. Проте, нормативно-правовий акт, який передбачає інші випадки відсторонення працівника від роботи, а саме, Закон України №1645-ІІІ від 06.04.2000, не регулює питання відсторонення працівника від роботи з підстави відмови або ухилення працівника від вакцинації проти такого захворювання, як COVID-19. Натомість даним Законом передбачена можливість відсторонення працівника від роботи, який є бактеріоносієм та робота якого безпосередньо пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб (ч.1 ст.23 Закону України №1645-ІІІ від 06.04.2000).
Оскільки ні Закон України №1645-ІІІ від 06.04.2000, ні Календар профілактичних щеплень в Україні не відносять щеплення проти COVID-19 до переліку профілактичних та обов'язкових щеплень, тому відмова працівника робити щеплення проти COVID-19 не може бути підставою для відсторонення його від роботи. Таке відсторонення від роботи у разі відмови або ухилення від обов'язкових профілактичних щеплень від інфекційних хвороб, перелік яких затверджений законодавством, відбувається виключно в порядку, встановленому законом, а не підзаконним актом.
Частинами третьою, четвертою ст.12 Закону України №1645-ІІІ від 06.04.2000 встановлено, що в разі загрози виникнення особливо небезпечної інфекційної хвороби або масового поширення небезпечної інфекційної хвороби на відповідних територіях та об'єктах можуть проводитися обов'язкові профілактичні щеплення проти цієї інфекційної хвороби за епідемічними показаннями. Рішення про проведення обов'язкових профілактичних щеплень за епідемічними показаннями на відповідних територіях та об'єктах приймають головний державний санітарний лікар України, головний державний санітарний лікар Автономної Республіки Крим, головні державні санітарні лікарі областей, міст Києва та Севастополя, головні державні санітарні лікарі центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах оборони і військового будівництва, охорони громадського порядку, виконання кримінальних покарань, захисту державного кордону, Служби безпеки України.
Аналіз наведених положень дає можливість зробити висновок, що ухвалення рішення про проведення обов'язкових профілактичних щеплень на відповідних територіях віднесено до виключної компетенції головного державного санітарного лікаря України, головного державного санітарного лікаря Автономної Республіки Крим, а також головних державних санітарних лікарів областей, міст Києва та Севастополя та лише за наявності відповідних епідемічних показань.
З викладеного вбачається, що рішення про відсторонення позивачки від роботи без збереження заробітної плати, прийняте у виді наказу, не відповідає вимогам чинного законодавства України, зокрема, Постанові Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020, Закону України № 1645-ІІІ від 06.04.2000 та ст. 46 КЗпП України, оскільки чинним законодавством України не передбачений обов'язок роботодавця здійснювати відсторонення від роботи працівників, які відмовляються або ухиляються від проведення щеплення проти COVID-19, тим паче таке відсторонення без збереження заробітної плати не лише не передбачено трудовим законодавством, а ще й порушує гарантовані статтею 43 Конституції України права людини і громадянина на працю та право заробляти працею на життя, які належать до основних прав і свобод людини і громадянина та не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.
Суд констатує, що відсторонення від роботи є втручання у право людини на працю та право заробляти працею на життя шляхом його обмеження, а тому в силу положень п.1 ст. 92 Конституції України таке втручання дозволено виключно законами України, а не підзаконними актами, до яких належить Постанова Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 та Наказ МОЗ № 2153 від 04.10.2021.
Таким чином, позовна вимога позивачки ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування наказу про її відсторонення від роботи підлягає задоволенню.
Щодо позовної вимоги про стягнення середньої заробітної плати за час відсторонення від роботи суд звертає увагу на таке.
Трудовим законодавством України не передбачено можливість відновлення права працівника, незаконно відстороненого від роботи, на компенсацію втраченої частини заробітної плати, проте суд вважає за необхідне застосувати в даному випадку аналогію права та вирішити питання про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу у зв'язку з незаконним відстороненням без збереження заробітної плати, застосовуючи порядок, передбачений в ст. 235 КЗпП України.
Відповідно до ч. 2 ст. 235 КЗпП України при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більше як за один рік.
У пункті 32 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 06.11.1992 «Про практику розгляду судами трудових спорів» роз'яснено, що у випадках стягнення на користь працівника середнього заробітку за час вимушеного прогулу в зв'язку з незаконним звільненням або переведенням, відстороненням від роботи - невиконанням рішення про поновлення на роботі, затримкою видачі трудової книжки або розрахунку він визначається за загальними правилами обчислення середнього заробітку, виходячи з заробітку за останні два календарні місяці роботи.
Аналогічне положення міститься в абзаці 3 пункту 2 розділу 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 100 від 08 лютого 1995 року.
За приписами підпункту б пункту 4 розділу 3 вказаного Порядку при обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження згідно з чинним законодавством, не враховуються: одноразові виплати (компенсація за невикористану відпустку, матеріальна допомога, допомога працівникам, які виходять на пенсію, вихідна допомога тощо).
Пунктом 8 розділу 3 Порядку передбачено, що нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, проводяться шляхом множення середньоденного заробітку на число робочих днів, а у випадку, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середній заробіток. Середньоденна заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі дні на число відпрацьованих робочих днів, а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період.
Після визначення середньоденної заробітної плати як розрахункової величини для нарахування виплат працівнику, здійснюється нарахування загальної суми середнього заробітку за час вимушеного прогулу, яка обчислюється шляхом множення середньоденної заробітної плати на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді (абз. 2 п. 8 розділу 4 Порядку).
З довідки про доходи, виданої Національним університетом біоресурсів і природокористування України від 17.01.2022 № БХ17/33, встановлено, що розмір заробітної плати ОСОБА_1 становила у жовтні 2021 - 7824,89 грн. (за 20 відпрацьованих днів / 159 год.), у листопаді 2021 - 5335,15 грн. (за 15 відпрацьованих днів / 120 год.)
Виходячи із зазначеного, заробітна плата позивача за останні два місяці, що передували дню відсторонення від роботи, складала 13160,04 грн.
Розмір вказаної середньомісячної заробітної плати позивачкою не оспорювався.
Середньогодинна заробітна плата позивачки ОСОБА_1 становила 13160,04 грн. / 279 год. = 47,17 грн./год.
Середня заробітна плата за час вимушеного прогулу з дати відсторонення позивача від роботи і до дати допуску позивача до роботи складає 25518,97 грн., у тому числі: з 22.11.2021 по 30.11.2021: 176 год. -120 год. = 56 год. х 47,17 грн. = 2641,52 грн.; з 01.12.2021 по 31.12.2021: 174 год. х 47,17 грн. = 8207,58 грн.; з 01.01.2022 по 31.01.2022: 151 год. х 47,17 грн. = 7122,67 грн.; з 01.02.2022 по 28.02.2022: 160 год. х 47,17 грн. = 7547,20 грн.
Наказом Національного університету біоресурсів і природокористування України від 11.03.2022 № 395 «К» «Про допуск до роботи» допущено до роботи з 01.03.2022 ОСОБА_1 , старшого лаборанта кафедри ветеринарної гігієни.
Отже, з урахуванням уточнених позовних вимог з Національного університету біоресурсів і природокористування України необхідно стягнути на користь ОСОБА_1 середню заробітну плату за час вимушеного прогулу (з дати відсторонення від роботи з 22.11.2021 до дати допуску до роботи з 01.03.2022) у сумі 25518,97 грн.
Рішення про стягнення середнього заробітку за один місяць відповідно до ч.1 ст.430 ЦПК України підлягає негайному виконанню.
Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги всі встановлені судом факти і відповідні їм правовідносин, належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок у їх сукупності, суд приходить до висновку про задоволення позову ОСОБА_1 до Національного університету Біоресурсів і Природокористування України про відсторонення від роботи, стягнення середнього заробітку за період відсторонення.
Відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України, суд стягує з відповідача на користь позивача судовий збір у розмірі 992,40 грн.
Керуючись ст.ст. 263-265 ЦПК України, -
Позов ОСОБА_1 до Національного університету Біоресурсів і Природокористування України про відсторонення від роботи, стягнення середнього заробітку за період відсторонення - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати наказ Національного університету біоресурсів і природокористування України від 19.11.2021 № 2235 «К» «Про відсторонення працівників від роботи», яким з 22.11.2021 ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 ) відсторонено від роботи у зв'язку з ухиленням від обов'язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої вірусом SARS-CoV-2, на строк до здійснення щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, але не більше ніж до закінчення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Стягнути з Національного університету біоресурсів і природокористування України (ідентифікаційний код: 00493706, місцезнаходження: м. Київ, вул. Героїв Оборони, 15) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) середній заробіток за час відсторонення від роботи за період з 22.11.2021 по 01.03.2022 в сумі 25518 (двадцять п'ять тисяч п'ятсот вісімнадцять) грн. 97 коп., яка зазначена без відрахування податку та обов'язкових платежів і зборів, та з якої податок і збори підлягають відрахуванню при сплаті.
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення з Національного університету Біоресурсів і Природокористування України на користь ОСОБА_1 середнього заробітку у межах суми платежу за один місяць в розмірі 8506 (вісім тисяч п'ятсот шість) грн. 32 коп. з послідуючим утриманням з цієї суми податків і обов'язкових платежів.
Стягнути з Національного університету біоресурсів і природокористування України (ідентифікаційний код: 00493706, місцезнаходження: м. Київ, вул. Героїв Оборони, 15) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) судовий збір в розмірі 992 (дев'ятсот дев'яносто дві) грн. 40 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення судового рішення.
Суддя: Ю.Ю. Мазур