17.05.2023
Справа №720/586/23
Провадження №3/720/347/23
17 травня 2023 року м. Новоселиця
Суддя, Новоселицького районного суду Чернівецької області Вівчар Г.А., розглянув справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого по АДРЕСА_1 , раніше притягався до адміністративної відповідності за ч. 1, ч. 2, ч. 3 ст. 130 КУпАП,
- за ч. 3 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
встановив:
04 березня 2023 року о 20 годині 41 хвилин ОСОБА_1 повторно керував автомобілем марки ВАЗ-11183, державний номерний знак НОМЕР_1 по вул. Центральна, 189 А в с. Маршинці Чернівецького району Чернівецької області з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме розширення зіниць очей, що не реагують світло, порушення ходи, поведінка, що не відповідає обстановці та відмовився пройти освідчення у медичному закладі, чим порушив п. 2,5 ПДР України, тобто скоїв правопорушення передбачене ч. 3 ст.130 КУпАП відмова особи яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння.
В судовому засіданні ОСОБА_1 не з'явився і не повідомив суд про причину своєї не явки, клопотань про відкладення розгляду справи не надходило. Документів на підтвердження поважних причин неявки до суду не надано.
В своїх рішеннях Європейський суд наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Так в рішенні від 07.07.1989 у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії» Європейський суд з прав людини зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
За вказаних обставин, враховуючи обізнаність ОСОБА_1 з наявністю відповідного судового провадження щодо нього, на підставі ст. 268 КУпАП, суд вважає, що вжив всі передбачені законом заходи щодо повідомлення правопорушника про судове засідання а тому дійшов висновку розглянути справу без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вказане узгоджується з рішенням Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі «Смірнов проти України», відповідно до якого в силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору.
Суд дослідивши матеріали справи вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 130 КУпАП повністю доведеною, виходячи з наступного.
Так, за положеннями ст. 1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно положень ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Нормами ст. 280 КУпАП визначено, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У п.11 ч.1 ст.23 Закону України «Про Національну поліцію» вказано, що поліція відповідно до покладених на неї завдань регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі.
Відповідно до ч. 5 ст.14 Закону України «Про дорожній рух», учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху. Пункт 1.3 Правил дорожнього руху (далі ПДР України) передбачає, що учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил. Згідно з пунктом 1.9 ПДР України особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством. Пункт 2.9-а Правил дорожнього руху України передбачає, що водієві забороняється: керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 314374 від 04 березня 2023 року, 04 березня 2023 року о 20 годині 41 хвилин ОСОБА_1 повторно керував автомобілем марки ВАЗ-11183, державний номерний знак НОМЕР_1 по вул. Центральна, 189 А в с. Маршинці Чернівецького району Чернівецької області з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме розширення зіниць очей, що не реагують світло, порушення ходи, поведінка, що не відповідає обстановці та відмовився пройти освідчення у медичному закладі, чим порушив п. 2,5 ПДР України.
З переглянутого відеозапису з «Боді» камери працівника поліції вбачається, що ОСОБА_1 04 березня 2023 року відмовився від проходження медичного огляду та обстеження на виявлення стану наркотичного сп'яніння.
З постанови Новоселицького районного суду від 14.09.2022 року Справа №720/1684/22 Провадження №3/720/867/22 вбачається, що ОСОБА_1 був визнаний винним за ч. 1 ст.130 КУпАП та на нього накладено адміністративне стягнення.
Постановою Новоселицького районного суду від 05 січня 2023 року Справа№720/2013/22 , Провадження №3/720/61/23 ОСОБА_1 був визнаний винним за ч. 2 ст.130 КУпАП та на нього накладено адміністративне стягнення.
Постановою Новоселицького районного суду від 27 січня 2023 року ОСОБА_1 визнано винним за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП та на нього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 51000 (п'ятдесят одна тисяча) гривень на користь держави, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на десять років, з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.
Матеріали справи не містять доказів порушення поліцейськими законодавства при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, протокол складений в установленому законом порядку, з дотриманням вимог ст. ст. 256, 266 КУпАП, та положень «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі», затвердженої наказом МВС України №1395 від 07.11.2015 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10.11.2015 р. за №1408/27853.
Відповідно до ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення стягнення накладається в межах, установлених цим Кодексом. При накладенні стягнення враховуються характер правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
При розгляді справи суд враховує характер вчиненого правопорушення, а саме вчинення правопорушення на транспорті, що за своєю природою носить досить високий рівень суспільної небезпеки, так як транспорт є підвищеним джерелом небезпеки, особу ОСОБА_1 , який систематично до адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху притягується, з урахуванням, відсутністю як обтяжуючих та і пом'якшуючих вину обставин, суд дійшов висновку про необхідність накладення стягнення відповідно до санкції ч.3 ст. 130 КУпАП, так як підстави для звільнення його від відповідальності або закриття провадження по справі відсутні.
Оскільки винуватість ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи, вважаю за необхідне накласти на правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами та конфіскацією транспортного засобу, оскільки транспортний засіб марки «ВАЗ 11183», державний номерний знак НОМЕР_1 є власністю ОСОБА_1 ..
Керуючись ст.ст. 9, 33,130 ч. 3, 245, 283-285 КУпАП, суд, -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 3 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 51000 (п'ятдесят одна тисяча) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на десять років, з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 536 грн.80 коп..
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана протягом десяти днів із дня винесення постанови до Чернівецького апеляційного суду через Новоселицький районний суд.
Суддя: Вівчар Г.А.