Постанова від 08.06.2023 по справі 564/1650/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 564/1650/23

08 червня 2023 року

Суддя Костопільського районного суду Рівненської області Цвіркун О. С. розглянувши матеріали, що надійшли від Костопільського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 за ч.1 ст.183-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , з якого згідно судового наказу №564/1652/20 від 20.07.2020, виданого Костопільським районним судом Рівненської області, стягуються аліменти на утримання двох неповнолітніх дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у розмірі 1/3 частки з усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з 14.07.2020 року і до досягнення старшою дитиною повноліття, має заборгованость зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму періодичних платежів за шість місяців. Станом на 01.05.2023 розмір заборгованості становить 21210,74 грн., чим порушив вимоги ст.71 Закону України «Про виконавче провадження», відповідальність за яке передбачене ч.1 ст.183-1 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином в установленому законом порядку. Клопотань про відкладення розгляду справи на іншу дату на адресу суду не надходило.

Відповідно до статті 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Згідно ч. 2 ст. 268 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, під час розгляду протоколу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 183-1 КУпАП не є обов'язковою.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про розгляд справи у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Дослідивши письмові докази по справі, а саме: протокол про адміністративне правопорушення №3 від 21.05.2023 року, судовий наказ №564/1652/20 від 20.07.2010, згідно якого з ОСОБА_1 стягуються аліменти на утримання двох дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у розмірі 1/3 частки з усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з 14.07.2020 року і до досягнення старшою дитиною повноліття, постанову від 23.09.2020 про відкриття виконавчого провадження, розрахунок розміру заборгованості по сплаті аліментів, згідно якого ОСОБА_1 станом на квітень 2023 має заборгованість у розмірі 21210,74 грн., суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП.

Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

При накладенні стягнення, як то передбачено ст.33 КУпАП, враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Малозначним є правопорушення, яке не становить великої суспільної шкідливості й не завдало значних збитків державним або суспільним інтересам або безпосередньо громадянам.

Враховуючи те, що ОСОБА_1 періодично сплачує аліменти великими сумами по 16800 грн, 19950 грн, 8400 грн. а з пояснень останнього вбачається, що не працював, а також те, що правопорушення, яке він вчинив не завдало значних збитків державним або суспільним інтересам, суд вважає за доцільне звільнити його від адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 183-1 КУпАП на підставі ст. 22 КУпАП.

На підставі наведеного та керуючись ст.22 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір", суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП.

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.183-1 КУпАП, та обмежитись усним зауваженням.

Провадження у справі закрити.

Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі скарги через Костопільський районний суд.

СуддяО. С. Цвіркун

Попередній документ
111423477
Наступний документ
111423479
Інформація про рішення:
№ рішення: 111423478
№ справи: 564/1650/23
Дата рішення: 08.06.2023
Дата публікації: 12.06.2023
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Костопільський районний суд Рівненської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Несплата аліментів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (30.05.2023)
Дата надходження: 26.05.2023
Предмет позову: несплата аліментів
Розклад засідань:
08.06.2023 09:50 Костопільський районний суд Рівненської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЦВІРКУН ОЛЕКСАНДР СЕРГІЙОВИЧ
суддя-доповідач:
ЦВІРКУН ОЛЕКСАНДР СЕРГІЙОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Колосовський Андрій Володимирович