Постанова від 06.06.2023 по справі 340/1540/21

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2023 року м. Дніпросправа № 340/1540/21

(суддя Момонт Г.М., м. Кропивницький)

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів: головуючого - судді Чередниченка В.Є. (доповідач),

суддів: Іванова С.М., Коршуна А.О.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області на рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 28 грудня 2022 року у справі №340/1540/21 за позовом ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області, третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 06 квітня 2021 року звернувся до суду з позовом до Управління Служби безпеки України у Кіровоградській області згідно з яким просить:

- визнати протиправними дії управління СБУ в Кіровоградській області щодо відмови обчислити і виготовити дві довідки про розмір грошового забезпечення станом на 29.01.2020 р. та станом на 01.01.2021 р., з урахуванням постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 р. у справі №826/6453/18 (про визнання протиправним та скасування п.6 постанови №103), визначивши в них розміри посадового окладу, окладу за військовим званням, обчислені шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року (згідно ЗУ «Про державних бюджет України на 2020 р.» з 29.01.2020 р. та ЗУ «Про державний бюджет України на 2021 р.» з 01.01.2021 р.), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно додатків 1, 12, 13, 14 до постанови №704 зі змінами на 29.01.2020 р., у відповідності до вимог статей 43 і 63 закону №2262-XII, ст.9 закону №2011-XII, положень постанови №704, внутрівідомчих нормативних актів СБУ, з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії за посадою на момент звільнення, починаючи з 29.01.2020 р. та згідно з п.24 «Порядку надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій», затвердженого постановою ППФУ від 30.01.2007 р. №3-1 надати до ГУ ПФУ в Кіровоградській області лист-повідомлення про виникнення підстав для перерахунку пенсії разом з двома довідками про розмір грошового забезпечення для здійснення перерахунку і виплати мені пенсії з 01.02.2020 р. та з 01.01.2021 р.;

- зобов'язати управління СБУ в Кіровоградській області, на виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 р. у справі №826/6453/18, у відповідності до вимог статей 43 і 63 закону України №2262-ХП, статті 9 закону України №2011-XII, положень постанови №704, внутрівідомчих нормативних актів СБУ, вчинити дії з обчислення та виготовлення двох довідок про розміри основних і додаткових видів грошового забезпечення (другі засвідчені примірники довідок надати особисто заявникові), станом на 29.01.2020 р. та станом на 01.01.2021 р., визначивши в них розміри посадових окладів, окладів за військовим званням шляхом множення розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 01 січня 2020 р. - 2102 грн та на 01 січня 2021 р. - 2270 грн, встановлених законами України «Про державний бюджет України на 2020 р.» та «Про державний бюджет України на 2021 р.», на відповідний тарифний коефіцієнт згідно додатків 1, 12, 13, 14 до постанови №704 зі змінами на 29.01.2020 р., внутрівідомчих нормативних актів СБУ, з обов'язковим врахуванням відповідного збільшення у відсотках за розмірами усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії за посадою на момент звільнення зі служби та згідно з п.24 постанови ППФУ №3-1 надати до ГУ ПФУ в Кіровоградській області лист-повідомлення про виникнення підстав для перерахунку пенсії позивачу разом з двома довідками про розміри грошового забезпечення (додаткові документи), з отриманням розписки-повідомлення за ф.4 Порядку, для здійснення перерахунку і виплати мені пенсії з 01.02.2020 р. та з 01.01.2021 р.

Позов обґрунтовано тим, що відповідач в порушення вимог чинного законодавства не направив до третьої особи оновлені довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 2020 та 2021 роки для перерахунку його пенсії.

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 28 грудня 2022 року позов задоволено повністю.

Суд, визнав протиправними дії Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області щодо відмови ОСОБА_1 в оформленні та поданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області оновлених довідок про розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01 січня 2020 року та 01 січня 2021 року, із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру пенсії за вислугу років.

Зобов'язав Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області оформити та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 за нормами, чинними на 01 січня 2020 року, 01 січня 2021 року, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 р. №2262-ХІІ з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 р. №704, із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру пенсії за вислугу років.

Рішення суду мотивовано тим, що з 29.01.2020 року (дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/6453/18) пункт 6 постанови КМ України № 103 втратив чинність та була відновлена дія пункту 4 постанови КМ України № 704 у первинній редакції, що передбачає визначення розмірів посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13,14.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції відповідач, зазначаючи про порушення судом першої інстанції норм матеріального права, оскаржив його в апеляційному порядку. Просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити повністю.

Апеляційна скарга фактично обґрунтована тим, що суд першої інстанції припустився порушення норм матеріального права при вирішенні спірних відносин. Зазначає про те, що не підвищувались посадові оклади та оклади за спеціальним (військовим) званням військовослужбовцям із застосуванням іншої розрахункової величини, що власне й є підставою для перерахунку пенсії такій категорії осіб, а тому у відповідача відсутні підстави для видачі позивачу довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії із зазначенням розміру посадового окладу та окладу за спеціальним (військовим) званням із врахуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2020, 01.01.2021 та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти.

Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та знайшло підтвердження під час апеляційного розгляду справи, що позивач отримує пенсію за вислугу років по лінії Служби безпеки України відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (а.с.13).

01.03.2021 року ОСОБА_1 звернувся до Управлінням Служби безпеки України в Кіровоградській області із заявою про вчинення дій щодо обчислення, виготовлення та надання до ГУ ПФУ в Кіровоградській області повідомлення про виникнення підстав для перерахунку пенсії разом з двома довідками про розмір основних і додаткових видів грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 29 січня 2020 року та станом на 1 січня 2021 року відповідно до вимог відновленої початкової редакції п.4 Постанови №704, статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону №2011, з врахуванням решти положень Постанови №704 та вимог постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 р. у справі №826/6453/18, визначивши в них розміри посадових окладів та окладів за військовим званням шляхом множення розмірів податкових мінімумів для працездатних осіб станом на 01 січня 2020 року - 2 102 грн та станом на 01 січня 2021 року - 2 270 грн, встановлених Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» та Закону України «Про Державний бюджет на 2021 рік», на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до Постанови №704, з врахуванням відповідного збільшення у відсотках за розмірами усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії за посадою на момент звільнення для подальшого здійснення перерахунку і виплати повного розміру пенсії у ГУ ПФУ в Кіровоградській області з 01.02.2021 року та з 01.01.2021 року (а.с.14-15).

Листом від 12.03.2021 року №61/А-73/17 Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області повідомило позивача, що провести перерахунок посадового окладу, окладу за військове звання з урахуванням мінімальної заробітної плати та надати, відповідно, оновлені довідки станом на 29.01.2019 та 01.01.2021, не вбачається за можливе, оскільки при перерахунку пенсії розмір посадового окладу та окладу за військовим званням було встановлено по діючому військовослужбовцю за аналогічною посадою згідно з вимогами діючого законодавства і на даний час вони не змінювалися (а.с.16-18).

17.03.2021 року ОСОБА_1 звернувся до Управлінням Служби безпеки України в Кіровоградській області із заявою про вчинення дій щодо обчислення, виготовлення та надання до ГУ ПФУ в Кіровоградській області повідомлення про виникнення підстав для перерахунку пенсії разом з двома довідками про розмір основних і додаткових видів грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 29 січня 2020 року та станом на 1 січня 2021 року відповідно до вимог відновленої початкової редакції п.4 Постанови №704, статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону №2011, з врахуванням решти положень Постанови №704 та вимог постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 р. у справі №826/6453/18, визначивши в них розміри посадових окладів та окладів за військовим званням шляхом множення розмірів податкових мінімумів для працездатних осіб станом на 01 січня 2020 року - 2 102 грн та станом на 01 січня 2021 року - 2 270 грн, встановлених Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» та Закону України «Про Державний бюджет на 2021 рік», на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до Постанови №704, з врахуванням відповідного збільшення у відсотках за розмірами усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії за посадою на момент звільнення для подальшого здійснення перерахунку і виплати повного розміру пенсії у ГУ ПФУ в Кіровоградській області з 01.02.2021 р. та з 01.01.2021 р. (а.с.19-20).

Листом від 29.03.2021 р. №61/А-91/17 Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області повідомило ОСОБА_1 , що у відповідача відсутні правові підстави щодо подачі до органів Пенсійного фонду України нових довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням розмірів посадових окладів, окладів за військовим званням, виходячи з розміру прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 01.01.2020 та на 01.01.2021 р., встановлених законом на 1 січня календарного року (а.с.21-22).

Правомірність дій відповідача щодо не надання позивачу оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2020 року та станом на 01.01.2021 року з розрахунком посадового окладу і окладу за військове звання шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року на відповідні тарифні коефіцієнти є предметом спору переданого на вирішення суду.

Колегія суддів, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права при ухваленні оскарженого рішення, виходить з наступного.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є зокрема Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-XII (далі по тексту - Закон № 2262-XII).

Згідно із ч.1 ст.9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Частиною 2 статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 року №2011-XII (далі по тексту - Закон №2011-XII) визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Відповідно до ч.3 ст.9 Закону №2011-XII грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Приписами ч.4 ст.9 Закону №2011-XII грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

30.08.2017 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.

21 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».

Пунктом 1 Постанови КМУ № 103 передбачено перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

13 лютого 2008 року постановою Кабінету Міністрів України № 45, затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до пункту 3 якого на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п'ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.

Постановою КМУ №704, зокрема, затверджено: тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1; схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 14.

Пунктом 4 Постанови КМУ №704 (в редакції на момент прийняття постанови), визначено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначалися шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13,14.

Згідно із п.6 Постанови КМУ № 103 внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України, що додаються.

Так, до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 були внесені зміни, внаслідок яких пункт 4 Постанови КМУ № 704 викладено у новій редакції, а саме: « 4.Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2018, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14».

Разом з тим, згідно із пунктом 1 Примітки Додатку 1 Постанови КМУ №704 «Тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу» (в редакції постанови КМУ №1041 від 20.12.2017 року) посадові оклади за розрядами тарифної сітки визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт. У разі коли посадовий оклад визначений у гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5 і вище - заокруглюються до десяти гривень.

Згідно з Приміткою Додатку 14 «Схема тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу» оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт. У разі коли розмір окладу визначений у гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5 і вище - заокруглюються до десяти гривень.

Відповідно до ч. 4 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 1 Постанови КМУ №704 затверджені нормативні акти: тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу (Додаток 1), схема тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу (Додаток 14).

Пункт 4 Постанови № 704 містить нормативні положення: порядок визначення розмірів посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу.

Станом на час прийняття Постанови №704, пункт 4 зазначеної постанови передбачав, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

Додатки 1 та 14 до Постанови №704, в яких у вигляді таблиці зазначені відповідні тарифні коефіцієнти, мають примітки пояснюючого характеру. Зокрема, у цих примітках наведена інформація щодо арифметичної дії (множення), яка застосовується при обчисленні розмірів посадових окладів та окладів за військовим (спеціальним) званням, в залежності від відповідних тарифних коефіцієнтів, та наведені правила округлення розрахунків. У цих примітках норми права не містяться.

В подальшому, п. 3 постанови КМУ №103 внесено зміни до Постанови КМУ № 704 та пункт 4 викладено в новій редакції, а саме: «Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.";

В свою чергу, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 року в адміністративній справі №826/6453/18 визнано протиправним та скасовано п. 6 постанови КМУ № 103, яким внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України, що додаються.

Відтак, з дня набрання законної сили судовим рішенням у справі №826/6453/18, виникли підстави для визначення розмірів посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13,14.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного суду від 06 лютого 2023 року прийнятої у справі № 160/2775/22, яка у відповідності до частини 5 статті 242 КАС України є обов'язковою для врахування судом апеляційної інстанції.

На підставі зазначеного, суд апеляційної інстанції вважає, що суд першої інстанції під час розгляду цієї справи об'єктивно, повно та всебічно дослідив обставини, які мають суттєве значення для вирішення справи, дав їм правильну юридичну оцінку і ухвалив законне, обґрунтоване рішення без порушень норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, тому рішення суду першої інстанції у цій справі необхідно залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.

Керуючись: пунктом 1 частини 1 статті 315, статтями 316, 321, 322, 327, 329 КАС України, Третій апеляційний адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області - залишити без задоволення, а рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 28 грудня 2022 року у справі №340/1540/21- без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду за наявності підстав, передбачених частиною 5 статті 291, пунктом 2 частини 5 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повне судове рішення складено 06 червня 2023 року.

Головуючий - суддя В.Є. Чередниченко

суддя С.М. Іванов

суддя А.О. Коршун