Справа № 710/676/23
Провадження № 3/710/489/23
05.06.2023 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Щербак О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області, за ч.1 ст.164-10 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , довідка про звільнення №10042 від 24.12.2020, не працює, інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі,
Відповідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №918546 від 16.05.2023, цього ж дня близько 09 годині 00 хвилин по вул. Соборна,129, м. Шпола, ОСОБА_1 намагався здати до приймального пункту ТОВ «Відметал» 5 кг промислового металобрухту без будь-яких документів щодо його походження, чим порушив законодавство, що регулює здійснення операцій з металобрухтом.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані, як адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164-10 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Згідно ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до диспозиції ч. 1ст. 164-10 КУпАП адміністративна відповідальність настає за порушення законодавства, що регулює здійснення заготівлі, переробки та металургійної переробки металобрухту, посадовою особою суб'єкта господарювання або громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності, що здійснює заготівлю, переробку, металургійну переробку металобрухту.
Отже, суб'єктом правопорушення передбаченого диспозицією наведеної норми є посадова особа суб'єкт господарювання або громадянин - суб'єкт підприємницької діяльності, що здійснює заготівлю, переробку, металургійну переробку металобрухту.
Згідно з ч. 2 ст.55 ГК України суб'єктами господарювання є: господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку; громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.
Як убачається з матеріалів справи, останні не містять доказів, що ОСОБА_1 є посадовою особою суб'єкта господарювання або громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності, що здійснює заготівлю, переробку, металургійну переробку металобрухту.
Крім того, норма ч.1ст.164-10КУпАП носить бланкетний характер, а тому серед ознак суті такого адміністративного правопорушення обов'язково повинно бути посилання на конкретний нормативно-правовий акт, яким установлюються відповідні правила, яких не дотрималась особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, порушивши тим самим законодавчі приписи.
Таких відомостей протокол про адміністративне правопорушення не містить.
Намагання здати фізичною особою металобрухт до спеціалізованих металургійних переробних підприємств та їх приймальних пунктів, не створюють складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 164-10 КУпАП.
Нормами ст.280КУпАП установлено, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно положень п. 1ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на вказане, оскільки у діях ОСОБА_1 , відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1ст. 164-10 КУпАП, провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись п.1 ст.247, ст. 280 КУпАП, суд
Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст.164-10КУпАП закрити на підставі п.1ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана до Черкаського апеляційного суду через Шполянський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.
Суддя О.В. Щербак