Справа № 571/767/23
Провадження № 3/571/357/2023
06 червня 2023 року смт. Рокитне
Рокитнівський районний суд Рівненської області, в особі судді Комзюк А.Ф., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , відомості про притягнення до адміністративної відповідальності відсутні,
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП,
06 травня 2023 року о 22 годині 09 хвилин в с.Блажове по вул.Забарська, Сарненського району Рівненської області, ОСОБА_1 керував транспортним засобом «ВАЗ 2101» реєстраційний номер НОМЕР_2 в стані алкогольного сп'яніння, огляд проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора "Alcotest Drager 6810", результат огляду становить 2,25 %о, чим порушив п. 2.9 а Правил дорожнього руху України.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоч про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином. Суд вважає, що справу можна розглянути у відсутності правопорушника, оскільки відповідно до ст.268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст.130 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою. Розглянувши протокол, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх в сукупності, суд зазначає наступне.
Однією з підстав для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП є керування транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння.
Згідно пункту 2.9а Правил дорожнього руху України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
У рішенні по справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року, Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.
Згідно акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів на місці зупинки транспортного засобу, складеного 06.05.2023 поліцейським СРПП ВП №2 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області Стадніком П.С., результат огляду ОСОБА_1 із застосуванням газоаналізатора «Алкотест Драгер» становить 2,25 %о.
Згідно направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння, 06.05.2023 о 22 год 18 хв ОСОБА_1 направлявся поліцейським до КНП «Рокитнівська БЛІЛ», однак до медичного закладу не доставлявся.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення ААД №172109, результатом тесту «Алкотест Драгер» - 2,25 %о; актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використаттям спеціальних технічних засобів, згідно якого результат огляду на стан сп'яніння становить 2,25 %о, направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно якого ОСОБА_1 не доставлявся до медичного закладу, відеозаписом DVD+R диском, іншими доказами.
Відповідно до довідки відділення поліції №2 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області від 06.05.2023, ОСОБА_1 посвідчення водія не отримував, до адміністративної відповідальності за ст.130 КУпАП не притягувався. Права керування не позбавлявся.
Обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, не встановлені.
Враховуючи характер та небезпечність вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, відсутність пом'якшуючих та обтяжуючих обставин, те, що його дії характеризуються умисною формою вини та становлять небезпеку учасникам дорожнього руху, суд приходить до висновку про призначення адміністративного стягнення в межах передбаченого санкцією ч.1 ст.130 КУпАП, що відповідатиме характеру вчиненого правопорушення і меті адміністративного стягнення.
При цьому суд не вбачає підстав для накладення на правопорушника додаткового стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами, оскільки посвідчення водія ОСОБА_1 не отримував, що підтверджується довідкою ВП №2 від 06.05.2023.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ч.1 ст. 130, ст.ст. 283, 284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.
Суддя А.Ф.Комзюк