Справа № 127/1658/23
Провадження №3-в/127/76/23
"31" травня 2023 р. м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Жмудь О.О., розглянувши подання провідного інспектора ВМВ філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області Гребеннік А.А. про вирішення питання, щодо подальшого виконання постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 28.02.2023 у адміністративній справі № 127/1658/23 відносно ОСОБА_1 , при наявності підстав, які унеможливлюють виконання даної постанови, суд,-
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло подання провідного інспектора ВМВ філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області Гребеннік А.А. про вирішення питання, щодо подальшого виконання постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 28.02.2023 у адміністративній справі № 127/1658/23 відносно ОСОБА_1 , при наявності підстав, які унеможливлюють виконання даної постанови, суд.
Вказане подання мотивовано тим, що 06.04.2023 на виконання до Вінницького міського відділу надійшла постанова Вінницького міського суду Вінницької області від 28.02.2023 відносно громадянина ОСОБА_1 , проживаючого згідно постанови суду за адресою: АДРЕСА_1 .
Громадянин ОСОБА_1 неодноразово викликався до органу пробації для постановки на облік та направлення для відбування адміністративного стягнення у вигляді 120 годин суспільно корисних робіт, однак за викликами до Вінницького міського відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області не прибув з невідомих причин.
3 метою встановлення місця проживання (перебування) громадянина ОСОБА_1 , на підставі п. 13.10 наказу Міністерства юстиції України № 474/5 Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт від 19.03.2013, було здійснено запити, до відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області, до Першого відділу Державної виконавчої служби міста Вінниці Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області, Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області, до Вінницького міського відділу Державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький).
25.04.2023 надійшло повідомлення за вих. № 28.28-35 від 24.04.2023 з Вінницького міського відділу Державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький), що актового запису про смерть на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не виявлено.
25.04.2023 до відділу пробації надійшла відповідь № 13/8221 від 20.04.2023 із відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області, в якій зазначено, що громадянин ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
09.05.2023 надійшло повідомлення Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області про те, що по факту з'ясування місця проживання (перебування) громадянина ОСОБА_1 опитано ОСОБА_2 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , та повідомила, що ОСОБА_1 є братом її колишнього чоловіка. За цією адресою він не проживає. Де на даний час може перебувати останній їй не відомо, оскільки вони багато років не спілкуються. Під час моніторингу ІПНІТУ, було встановлено, що іншого місця проживання ОСОБА_3 не має.
09.05.2023 надійшло повідомлення за вих. № 57305 від 01.05.2023 з Пертого відділу Державної виконавчої служби у м. Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький), що ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Отже, відповідно до вищевикладеного місцезнаходжения проживания (перебування) громадянина ОСОБА_1 встановити не вдалось.
Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 298 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Порядок виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт передбачений статтею 325-1 КУпАП та детально регламентований Порядком виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженим наказом Міністерства юстиції України № 474/5 від 19.03.2013.
Так, згідно п.11.1 Порядку - виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт покладається на уповноважений орган з питань пробації.
Згідно ст. 31-1 КУпАП суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день.
Відповідно до ч. 2 ст. 325-1 КУпАП виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування.
Відповідно ст. 304, 305 КУпАП питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову. Контроль за правильним і своєчасним виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення здійснюється органом (посадовою особою), який виніс постанову, та іншими органами державної влади в порядку, встановленому законом.
Як зазначено в п. 15.1 Порядку - однією з підстав припинення виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт та зняття правопорушника з обліку є наявність підстав, що унеможливлюють виконання постанови суду, після отримання відповідного судового рішення.
Зазначені вище обставини унеможливлюють виконання постанови суду про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.
У зв'язку з викладеним, суд приходить до висновку про необхідність припинення виконання постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 28.02.2023 у адміністративній справі № 127/1658/23 відносно ОСОБА_1 .
Керуючись ст. 23, 31-1, 298, 304, 305, 325-1 КУпАП, Порядком виконання адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 19.03.2013 року № 474/5, суд,-
Подання провідного інспектора ВМВ філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області Гребеннік А.А. про вирішення питання, щодо подальшого виконання постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 28.02.2023 у адміністративній справі № 127/1658/23 відносно ОСОБА_1 , при наявності підстав, які унеможливлюють виконання даної постанови- задовольнити.
Припинити виконання постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 28.02.2023 у адміністративній справі № 127/1658/23 відносно ОСОБА_1 .
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя О.О. Жмудь