Справа № 192/1014/23
Провадження № 3/192/438/23
Іменем України
05 червня 2023 року суддя Солонянського районного суду Дніпропетровської області Стрельников О. О., розглянувши в смт Солоне, Солонянського району, Дніпропетровської області матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , дата і місце народження судді невідомі, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , яка проживає в АДРЕСА_1 , відомості про працевлаштування відсутні, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалася,
за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1634 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №18220/04-36-24-14/3325114362 від 18 травня 2023 року, ОСОБА_1 - фізична особа-підприємець вчинила правопорушення, а саме несвоєчасне подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (форма №4ДФ) за IV квартал 2022 року, термін подання встановлений до 09 лютого 2023 року, фактично розрахунок подано 28 лютого 2023 року, чим порушила п. 51.1 ст. 51, пп. 49.18.2 п.49.18 ст. 49 та абз. «б» п.п. 176.2 ст. 176 ПК України, тим самим скоїла правопорушення передбачене ч. 1 ст. 1634 КУпАП.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності в судове засідання не з'явилася, повідомлена про час та місце розгляду протоколу про адміністративне правопорушення належним чином, у зв'язку з чим вважаю можливим розгляд справи про адміністративне правопорушення у відсутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що провадження в справі підлягає закриттю в зв'язку з таким.
Відповідно до диспозиції ч. 1 ст. 1634 КУпАП - правопорушенням є неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №18220/04-36-24-14/3325114362 від 18 травня 2023 року, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за несвоєчасне подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску.
Відповідно до ст. 256 КУпАП - у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Фабула адміністративного правопорушення викладена в протоколі про адміністративне правопорушення не містить відомостей про податкову інспекцію, яку повинна повідомляти ОСОБА_1 про доходи громадян, не містить відомостей про які саме доходи і яких саме громадян несвоєчасно повідомила ОСОБА_1 податкову інспекцію, при цьому замість цього в протоколі зазначено, що ОСОБА_1 несвоєчасно подала податковий розрахунок сум утриманих податків та сум нарахованих єдиних внесків, що не є доходами громадян. Крім того, протокол про адміністративне правопорушення не містить дати народження ОСОБА_1 , що унеможливлює встановлення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу
В порушення зазначеної норми, особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення докази, що ОСОБА_1 має статус фізичної особи-підприємця не додані, що позбавляє можливості визначитись зі складом адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 1634 КУпАП, а саме обов'язку ОСОБА_1 подавати податковий розрахунок.
Відповідно до ст. 247 КУпАП - провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
За таких підстав, оскільки протокол про адміністративне правопорушення належним чином не складено, при цьому особою, якою складено протокол про адміністративне правопорушення не додано доказів того, що ОСОБА_1 має статус фізичної особи-підприємця, тому в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбачений ч. 1 ст. 1634 КУпАП, у зв'язку з чим провадження в справі згідно ст. 247 КУпАП підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 1634, ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, суддя
Провадження в справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 1634 КУпАП - закрити, за відсутності в її діях складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 1634 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Солонянський районний суд Дніпропетровської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Стрельников О. О.