нп 3/490/2664/2023
Центральний районний суд м. Миколаєва
54020, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua
Справа № 490/4312/23
22 травня 2023 року м. Миколаїв
Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Демінська О.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП невідомий, працюючого в ОСМД «Потьомкінська 131/2», фактичне місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №222146 від 08.05.2023 року, гр. ОСОБА_1 08.05.2023 року близько 15:00 год. біля буд. № 131/2 по вул. Потьомкінській в м.Миколаєві, забувши зачинити браму ОСМД, допустив втечу потенційно небезпечної породи собаки, без намордника внаслідок чого собака вкусив гр. ОСОБА_2 , за ногу завдавши шкоди її здоров'ю. Своїми діями гр. ОСОБА_1 порушив п. 2.8 «Правил утримання тварин у м.Миколаєві», затверджених рішенням ММР № 15/15 від 01.03.2012 року.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 3 ст. 154 КУпАП.
Відповідно до ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Санкцією ч.3 ст.154 КУпАП, за якою кваліфіковано дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачає обов'язкову конфіскацію тварин.
За вимогами ст.265-5 КУпАП, за наявності підстав вважати, що власником тварини вчинено порушення, за яке відповідно до цього Кодексу може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді конфіскації тварини, особа, уповноважена на складання протоколу про адміністративні правопорушення, відповідно до статей 88-1, 89 та 154 цього Кодексу, тимчасово вилучає тварину до набрання законної сили постановою у справі про адміністративне правопорушення. Про тимчасове вилучення тварини складається протокол або робиться запис у протоколі про адміністративне правопорушення. Порядок тимчасового вилучення тварини визначається Кабінетом Міністрів України. До тимчасового вилучення тварини застосовуються положення цього Кодексу щодо тимчасового вилучення речей та документів з урахуванням особливостей, встановлених цією статтею.
Разом з тим, у протоколі не зазначено про тимчасове вилучення тварини та не додано протоколу про її тимчасове вилучення.
Окрім того, особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення не було належним чином встановлено, чи є особа, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення власником тварини, яка підлягає конфіскації. При цьому взагалі не ідентифіковано тварину, щодо якої може бути застосовано конфіскацію, в тому числі не вказано породу та ознаки собаки, щодо якої вказано про те, що вона належить до потенційно небезпечних порід.
За наведеного, суд позбавлений можливості розглянути дану справу, у відповідності до вимог закону.
За змістом ст. 278 КУпАП, при виявленні недоліків у протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогам ст.256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному органу, що порушив провадження в адміністративній справі.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України № 14 від 23.12.2005 року, визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП відповідному правоохоронному органу, для правильного складання протоколу та інших матеріалів справи.
Отже, за наведених обставин, протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 222146 від 08.05.2022 року відносно ОСОБА_1 , слід повернути органу, який склав протокол про адміністративне правопорушення, для належного складання протоколу та матеріалів, доданих до протоколу.
Керуючись ст.ст.256, 278 КУпАП, суддя,-
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 222146 від 08.05.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 154 КУпАП, повернути до Управління патрульної поліції в Миколаївській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.І. Демінська