Єдиний унікальний номер 728/1191/23
Номер провадження 3/728/580/23
30 травня 2023 року місто Бахмач
Бахмацький районний суд Чернігівської області у складі головуючої судді Роздайбіди О.В., при секретарі Петренко О.Г.,
розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя м. Полтава, українця, громадянина України, військовослужбовця, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,
за ч.3 ст. 172-20 КУпАП, -
До Бахмацького районного суду Чернігівської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 174 від 17.04.2023 року відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.172-20 КУпАП, де зазначено, що останній 17 квітня 2023 року о 21 год. 00 хв. виконував обов'язки військової служби у с. Курінь Ніжинського району Чернігівської області, де тимчасово розташовується розвідувальна рота військової частини з ознаками алкогольного сп'яніння (поведінка агресивна, збуджена, шкіра гіпермована, запах алкоголю з рота).
В судове засідання особа, відносно якої складено протокол ОСОБА_1 не з'явився.
Суд, повно та всебічно дослідивши матеріали справи, які були додані до протоколу, приходить до наступного висновку.
Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку статті 251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
Відповідно до статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП. Обов'язковою ознакою об'єктивної сторони правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 172-20 КУпАП, є розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Частиною 2 статті 7 КУпАП передбачено, що провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до пункту 3 розділу ІІ Інструкції зі складання протоколів та оформлення матеріалів про військові адміністративні правопорушення, протокол складається з дотриманням вимог щодо форми та змісту, установлених статтею 256 КУпАП.
Згідно до пункту 6 розділу ІІ Інструкції зі складання протоколів та оформлення матеріалів про військові адміністративні правопорушення, під час викладення обставин правопорушення у протоколі вказуються місце та час його вчинення, суть правопорушення, які саме протиправні дії чи бездіяльність вчинила особа, щодо якої складається протокол, які норми законодавства порушено, та робиться посилання на нормативний акт, який передбачає відповідальність за це правопорушення.
Однак,в порушеннязазначених вимог в протоколі не розкрито об'єктивну сторону складу правопорушення,передбаченого ч.3ст.173-20КУпАП, а саме не зазначено в протоколі про те, що ОСОБА_1 протягом року було піддано адміністративному стягненню за порушення передбачені ч. 1 ст. 173-20 КУпАП або ч. 2 ст. 173-20 КУпАП, або в умовах особливого періоду, хоча дії останнього кваліфіковані за ч. 3 ст.173-20 КУпАП, що є істотною обставиною під час розгляду справи.
Крім того, в протоколі не повністю зазначена адреса місця проживання особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .
За таких обставин, суд позбавлений можливості розглянути даний адміністративний матеріал по суті та вважає, що адміністративний матеріал повинен бути повернутий для дооформлення, оскільки наявність зазначених вище недоліків перешкоджає суду, у відповідності до ст.245КУпАП розглянути даний адміністративний матеріал своєчасно, всебічно, повно та об'єктивно та з'ясувати усі обставини справи.
За вказаних обставин протокол про адміністративне правопорушення не може бути розглянутий судом згідно чинного законодавства і повинен бути повернутий органу, який його склав, для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення,суд -
Протокол про адміністративне правопорушення № 174 від 17 квітня 2023 року складений відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст. 172-20 КУпАП повернути до військової частини НОМЕР_2 Міністерства оборони України на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Роздайбіда