Справа № 420/8931/23
31 травня 2023 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Хом'якової В.В., розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
До Одеського окружного адміністративного суду 24 квітня 2023 року надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому позивачка просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, які виразились в обмеженні максимального розміру пенсії ОСОБА_1 після її індексації з 01.03.2023 року сумою в розмірі 38457,56 грн.;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести індексацію основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2023 року без обмеження її максимального розміру та здійснити виплату донарахованих сум.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що є пенсіонером, отримує пенсію за вислугу років та перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області. На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду по справі № 420/9510/22 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області було проведено перерахування пенсії за вислугу років з 01.03.2022. розмір пенсії склав 38457 грн. 56 коп. При перерахунку пенсії 01.03.2023 її розмір мав складати 40 075, 22 грн., однак відповідач обмежив її розмір та виплатив пенсію в неповному розмірі, в сумі 38 457 грн. 56 коп. Не погоджуючись з неповною виплатою нарахованого розміру пенсії, позивач звернувся до відповідача з проханням здійснювати виплату пенсії у повному обсязі (без обмеження її максимальним розміром), та нарахувати і виплатити різницю між нарахованою та виплаченою пенсією, починаючи з 01.03.2023. 05.04.2023 відповідач відмовив позивачу у виплаті пенсії у повному обсязі, посилаючись на те, що пенсія обчислена, перерахована та виплачується відповідно до норм чинного пенсійного законодавства та рішення суду по справі № 420/9510/22. Позивач вважає таку відмову протиправною, просить задовольнити позов.
Ухвалою суду від 27.04.2023 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, якою передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Відповідач (Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області) у відзиві на позовну заяву не погоджується з заявленими позовними вимогами, вважає їх необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню та зазначає, що перерахунок пенсії Головним управлінням позивачу здійснено відповідно до вимог законодавства, що діяло на момент виникнення права на такий перерахунок, і на даний час виплата пенсії здійснюється відповідно до вимог діючого законодавства, а тому як такі підстави для визнання протиправними дій Головного управління відсутні. На виконання постанови КМУ № 168 відповідачем нарахована індексація пенсії в сумі 1500,00 грн. Відповідач зазначає, що на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду по справі № 420/9510/22 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області було проведено перерахування пенсії за вислугу років з 01.03.2022 без обмеження максимального розміру, розмір пенсії становить 38 457,56 грн.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, відзиву на позовну заяву, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-79 КАС України, судом встановлено наступні факти та обставини.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", розмір пенсії становить 90 % грошового забезпечення.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 27.04.2021 у справі № 420/4427/21 було зобов'язано відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 року виходячи з основного розміру пенсії 90 % грошового забезпечення та без обмеження її максимальним розміром, з урахуванням раніше виплачених сум. На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 27.04.2021 по справі № 420/4427/21 ГУ ПФУ в Одеській області здійснило перерахунок пенсії позивача з 01.04.2019.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 28.10.2022 у справі № 420/9510/22 було зобов'язано відповідача виплачувати ОСОБА_1 пенсію з 01.03.2022 року з урахуванням нарахованих індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, без обмеження її максимального розміру.
На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28.10.2022 у справі № 420/9510/22 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2022, за результатами якого розмір пенсії позивача склав 38457 грн. 56 коп.
З листа відповідача від 29.08.2022 вбачається. що розмір пенсії обчислений наступним чином: основний розмір пенсії 25948 грн. 35 коп. (90% грошового забезпечення) + індексація основного розміру пенсії - 3632 грн. 77 коп., + збільшення основного розміру пенсії (25%) 6487 грн. 08 коп. + індексація збільшення пенсії на 25% 908 грн. 19 коп.,+ надбавка як інваліду війни 2 групи 773 грн. 60 коп. + щомісячна цільова грошова допомога 50 грн.+ надбавка за особливі заслуги 657 грн. 56 коп. = 38457 грн. 56 коп.
При подальшому перерахунку пенсії 01.04.2023 згідно із протоколом про перерахунок пенсії з 01.04.2023 основний розмір пенсії становить з надбавками мав становити 40075 грн. 22 коп., виходячи з розрахунку: 25948 грн. 35 коп. (це 90% від грошового забезпечення) + індексації основного розміру пенсії 4540 грн. 96 коп. + збільшення основного розміру пенсії на 25% - 6487 грн. 09 коп. + індексація збільшення пенсії 1500 грн. + надбавки до пенсії як інваліду 2 групи внаслідок війни 837 грн. 20 коп. + щомісячна цільова грошова допомога 50 грн.+ надбавка за особливі заслуги 711 грн. 62 коп. = 40075 грн. 22 коп.
Однак, відповідач обмежує розмір пенсії до виплати сумою 38457 грн. 56 коп., таким чином розмір пенсії є "сталим" з 01.03.2022.
На звернення позивача щодо проведення перерахунку пенсії з 01.03.2023, листом від 05.04.2023 № 7605-6707/Б-02/8-1500/23, що підстави для перерахунку пенсії та виплати її без обмеження відсутні.
Не погодившись з діями відповідача щодо обмеження пенсії максимальним розміром, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам та встановленим обставинам справи, суд зазначає таке.
Спеціальний Закон, який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII).
Згідно з ч.3 ст.43 Закону №2262-ХІІ, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
За приписами ч.2 та ч.3 ст.51 Закону №2262-ХІІ, перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до ч.4 ст.63 Закону №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Стаття 2 Закону "Про індексацію грошових доходів населення" № 1282-ХІІ від 03.07.1991 передбачає, що пенсія є об'єкти індексації.
Індексація пенсії проводиться за рахунок Пенсійного фонду України (п.6 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердж постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078.)
Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 24лютого 2023 року №168 "Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році" установлено, що з 1 березня 2023 р. розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) з урахуванням розміру підвищення пенсій відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 р. № 118 Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році (Офіційний вісник України, 2022 р., № 18, ст. 968) військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31 грудня 2022 р. включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, з урахуванням положень, передбачених пунктом 10 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.
Відповідно до частини сьомої статті 43 Закону №2262-ХІІ (у редакції Закону України від 08 липня 2011 року №3668-VI із змінами, внесеними згідно із Законом України від 24 грудня 2015 року №911-VIII, який набрав чинності з 01 січня 2016 року), максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Рішенням Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року у справі №7-рп/2016 визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення частини сьомої статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року № 2262-XII зі змінами, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Згідно з пунктом 2 резолютивної частини рішення Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року у справі №7-рп/2016 положення частини сьомої статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.
Таким чином, положення частини сьомої статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" втратили чинність з 20 грудня 2016 року.
А відтак, можна стверджувати, що після ухвалення Конституційним Судом України рішення від 20 грудня 2016 року у справі №7-рп/2016 у Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" відсутня частина сьома статті 43.
Законом України від 06 грудня 2016 року №1774-VIII, який набрав чинності з 01 січня 2017 року, внесено зміни до частини сьомої статті 43 Закону №2262-ХІІ, відповідно до яких слова і цифри "у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року" замінити словами і цифрами "по 31 грудня 2017 року".
Враховуючи, що частина сьома статті 43 Закону №2262-ХІІ, якою було передбачено обмеження пенсій максимальним розміром, визнана неконституційною та втратила чинність з 20 грудня 2016 року, то зміни, які внесені Законом №1774-VIII до цієї норми, є нереалізованими та самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.
Такі висновки суду відповідають висновкам Верховного Суду, викладеним в постановах від 31 січня 2019 року у справі №638/6363/17, від 08 серпня 2019 року у справі №522/3271/17, від 30 жовтня 2019 року у справі №826/17744/17 та від 09 листопада 2020 року у справі №813/678/18.
Крім того, вказаний у новій нормі період (з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року) не стосується спірних правовідносин.
Водночас згідно з частиною першою статті 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08 липня 2011 року №3668-VI /далі - Закон №3668/ максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Митного кодексу України, законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про Національний банк України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення", "Про судоустрій і статус суддів", Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року "Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України", не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Відповідно до пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 3668-VI обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Пенсіонерам, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом і в яких розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) перевищує максимальний розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановлений цим Законом, виплата пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) здійснюється без індексації, без застосування положень частин другої та третьої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та проведення інших перерахунків, передбачених законодавством, до того часу, коли розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) відповідатиме максимальному розміру пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановленому цим Законом.
Вказані норми Закону № 3668-VI врахуванню не підлягають, оскільки згідно з положеннями частин першої та третьої статті 1-1 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" зміна умов і норм пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а відтак Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" є спеціальним законом, який врегульовує спірні правовідносини у справі, що розглядається. Закон України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" не є нормативно-правовим актом, прийнятим відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", а тому не регулює спірні правовідносини.
Крім того, наведені положення Закону № 3668-V є аналогічними за змістом положенням частини сьомої статті 43 Закону №2262-ХІІ, які визнані неконституційними рішенням Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року №7-рп/2016.
За таких обставин зважаючи на визнання неконституційними положень частини сьомої статті 43 Закону №2262-ХІІ, якою передбачено обмеження пенсії максимальним розміром, суд доходить висновку, що обмеження пенсії максимальним розміром порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених частиною п'ятою статті 17 Конституції України, та пенсійний орган, відмовляючи позивачу у виплаті перерахованої з 01.08.2021 та з 01.03.2023 пенсії без обмеження її максимальним розміром, діяв всупереч приписам Конституції України та Закону №2262-ХІІ.
Правові висновки Верховного Суду, викладені в постановах від 06 березня 2017 року у справі №490/5309/16-а, від 14 березня 2018 року у справі №183/342/17, від 03 квітня 2018 року у справі №361/4922/17 також врахуванню не підлягають, адже постанова Верховного Суду від 03 жовтня 2018 року у справі №127/4267/17 містить більш пізні висновки Верховного Суду про застосування норм права, які підлягають врахуванню та були враховані судом першої інстанції в силу частини п'ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розмір пенсії позивача з 01.03.2023 має складати 40075 грн. 22 коп. з урахуванням індексацій та надбавок.
Водночас Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, здійснюючи перерахунок пенсії позивача з 01.03.2023, посилаючись на рішення суду по справі № 420/9510/22, здійснює виплату пенсії позивачу у розмірі 38457 грн. 56 коп. Вказане підтверджується протоколом перерахунку пенсії та листом відповідача від 05.04.2023, при цьому індексація за постановою КМУ № 168 була нарахована , однак загальний розмір пенсії обмежений сталим розміром 38457 грн. 56 коп., отже з 01.03.2022 розмір пенсії не змінився не зважаючи на індексацію пенсії та змінення надбавок та доплат, розміри яких залежать також від змінних величин (від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).
З цього приводу суд зауважує, що рішення по справі № 420/9510/22 не містить зобов'язальних вимог для пенсійного органу здійснювати виплату позивачу пенсії в подальшому, у незмінному розмірі 38457 грн. 56 коп., визначаючи її розмір на дату " 01.03.2022".
Відповідач таке обмеження жодним чином не обґрунтовує та не пояснює такий "сталий" розмір пенсії позивача. Посилання відповідача в обґрунтування правомірності власних дій, що викладенні у відзиві на адміністративний позов, є довільним трактуванням рішення суду по справі № 420/9510/22, жодним чином не обґрунтованими нормами чинного законодавства та такими, що порушують права та інтереси позивача на належне отримання ним пенсійних виплат. Судове рішення не звільняє відповідача від обов'язку самостійно в подальшому перераховувати пенсію позивача за наявності законних підстав та виплачувати її в новому розмірі у зв'язку з проведенням такого перахунку.
Щодо застосування приписів Постанови КМУ № 168, то Верховний Суд вже висловлював правову позицію щодо заборони обмеження максимальним розміром пенсії особам, яким вона призначена відповідно до Закону № 2262-ХІІ.
Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п. 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
Згідно з ч.1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, які виразились в обмеженні максимального розміру пенсії ОСОБА_1 після її індексації з 01.03.2023 року сумою в розмірі 38457,56 грн. протиправними, отже, адміністративний позов підлягає задоволенню.
Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись статтями 6-9, 72-77, 211, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,
Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, які виразились в обмеженні максимального розміру пенсії ОСОБА_1 після її індексації з 01.03.2023 року сумою в розмірі 38457,56 грн.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385) провести нарахування пенсії ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ) з 01.03.2023 з урахуванням індексації та без обмеження її максимального розміру, здійснити виплату донарахованих сум пенсії.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В. В. Хом'якова