Рішення від 31.05.2023 по справі 280/1918/23

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

31 травня 2023 року Справа № 280/1918/23 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Артоуз О.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ; адреса для листування: АДРЕСА_2 ) до Військової частини НОМЕР_2 Національної гвардії України (В/Ч НОМЕР_2 ) (ЄДРПОУ НОМЕР_3 , АДРЕСА_3 ) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

29 березня 2023 року на електронну пошту Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач), про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, відповідно до якої позивач просить суд:

визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_2 Національної гвардії України (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , місцезнаходження: АДРЕСА_4 ) щодо невиплати ОСОБА_1 грошової компенсацію за неотримане речове майно, що належало до видачі станом на 31.12.2022.

зобов'язати Військову частину НОМЕР_2 Національної гвардії України (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , місцезнаходження: АДРЕСА_4 ) нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_5 ) грошову компенсацію за неотримане речове майно, що належало до видачі станом на 31.12.2022.

Позовну заяву мотивовано тим, що позивач проходив військову службу за контрактом у Військовій частині НОМЕР_2 Національної гвардії України. 31 грудня 2022 року Наказом командира В/Ч НОМЕР_2 Національної Гвардії України від 30.12.2022 №57 о/с був звільнений у відставку за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку. Наказом командира В/Ч НОМЕР_2 Національної Гвардії України (по стройовій частині) № 335 від 31.12.2022 виключений зі списків особового складу військової частини та всіх видів забезпечення. Проте при звільненні відповідачем протиправно не проведено з позивачем розрахунку щодо нарахування та виплати грошової компенсації за неотримане речове майно. 24 січня 2023 року позивачем було надіслано заяву до відповідача з проханням надати Довідку про вартість речового майна, що належить до видачі та виплатити грошову компенсацію за неотримане речове майно. Листом відповідача від 08.02.2023 вих. №3/33/11/1-958 позивачу надано копію Довідки-розрахунку №100 від 31.12.2022 про вартість речового майна, що належить до видачі штаб-сержанту ОСОБА_1 . Також позивачу повідомлено що у відповідача відсутнє фінансування для проведення виплат при звільненні. Вважаючи неправомірним посилання відповідача на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань позивач просить суд задовольнити позовну заяву.

Ухвалою судді від 03.04.2023 відкрито спрощене позовне провадження та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 22.05.2023 витребувано від відповідача належним чином посвідчену довідку про вартість речового майна, що належало до видачі ОСОБА_1 станом на 31.12.2022.

30 травня 2023 року до Запорізького окружного адміністративного суду засобами поштового зв'язку надійшов відзив на позовну заяву в якому представник відповідача зазначає, що начальником речової служби військової частини із дотриманням вимог чинного законодавства була відпрацьована довідка-розрахунок від 31.12.2022 № 100 в якій було вказано речове майно на загальну суму 40 435, 14 грн. Враховуючи, що виникла заборгованість у ОСОБА_1 перед військовою частиною за інвентарне майно та майно, яке він отримав на перед, було відпрацьовано: довідка-розрахунок від 31.12.2022 № 101 на загальну суму 148,50 грн. та довідка-розрахунок від 31.12.2022 № 102 на загальну суму 1 289,87 грн. На підставі рапорту ОСОБА_1 , підписаного ним власноручно, сума в розмірі І 438,37 грн. була відрахована із загальної суми боргу, про що було зроблено запис в довідку-розрахунок від 31.12.2022 № 100. Загальна сума заборгованості військової частини перед позивачем складає 38 996,77 грн. При виплаті даної суми, із врахуванням вимог Податкового кодексу України, буде утримуватися 18% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору. Враховуючі, що у відповідності до Закону України «Про Національну гвардію України» головним розпорядником бюджетних коштів є Головне управління Національної гвардії України, речовою службою частини були направлені запити на виділення коштів для виплати ОСОБА_1 . Враховуючи що військова частина НОМЕР_2 знаходиться в підпорядкуванні Південного Одеського територіального управління Національної гвардії України, всі запити до ГУ НГУ направлялись через них (вих. від 23.03.2023 № 3/310/1/1-1709, від 02.04.2023 № 3/310/1/1 - 1858, від 02.05.2023 № 3/310/1/1- 359). Після надходження на рахунки військової частини коштів із ГУ НГУ Вовнянко В. О. буде виплачена компенсація за речове майно. Відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

Також, 30.05.2023 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла заява про приєднання матеріалів до справи згідно якої відповідачем надано витребувану судом довідку про вартість речового майна, що належало до видачі ОСОБА_1 станом на 31.12.2022.

Окрім того, 30.05.2023 до суду надійшла відповідь ОСОБА_1 на відзив в якій позивач наголошує на пропуску відповідачем строку подання відзиву та просить суд розглянути справу за наявними матеріалами.

Згідно з положеннями статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено наступне.

Позивач - ОСОБА_1 по 31.12.2022 проходив службу за контрактом у Військовій частині НОМЕР_2 Національної гвардії України.

Наказом командира Військової частини НОМЕР_2 Національної гвардії України (по стройовій частині) від 31.12.2022 № 335 виключено зі списків особового складу військової частини та всіх видів забезпечення штаб-сержанта ОСОБА_1 , який здав справи за посадою інструктора (з бойової підготовки) відділення інструкторів 3-го патрульного батальйону, якому припинено (розірвано) контракт та звільнено відповідно до частини 5 пункту 3 підпункту «Б» статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» з військової служби відповідно до наказу командира військової частини НОМЕР_2 Національної гвардії України від 30.12.2022 № 57 о/с у відставку за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку, без права носіння військової форми одягу, 31.12.2022. Виплатити грошову компенсацію за невикористані 35 календарних днів щорічної основної відпустки за 2022 рік. Грошова допомога на оздоровлення за 2022 рік та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань за 2022 рік виплачені. Виплатити грошову компенсацію за невикористані 84 календарні дні додаткової відпустки. Виплатити одноразову грошову допомогу при звільненні у розмірі 50% місячної грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби з 26.06.2015. Премія за особистий внесок у загальні результати служби за грудень 2022 року в розмірі 250% посадового окладу виплачена. Додаткова винагорода у розмірі 30 000 грн. пропорційно прос луженому часу за грудень 2022 року виплачена.

Позивач 24.01.2023 звернувся до відповідача із заявою в якій просив: здійснити повний розрахунок належних при звільненні сум, зазначених у Витягу з наказу про виключення зі списків особового складу військової частини та всіх видів забезпечення від 31.12.2022 №335 стосовно яких відсутній спір про їх розмір; надати Довідку про вартість речового майна, що належить до видачі ОСОБА_1 , як штаб-сержанту станом на день звільнення з військової служби 31.12.2022. Здійснити виплату грошової компенсації вартості за неотримане речове майно ОСОБА_1 відповідно до затвердженого Урядом Порядку № 178. У разі відмови у виплаті недоотриманої грошової компенсації - роз'яснити законодавчо обґрунтовані підстави для такої відмови; надати роз'яснення про те, чи відбувалась індексація грошового забезпечення ОСОБА_1 та її виплата. У разі якщо ні, здійснити виплату індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 . У разі відмови у виплаті індексації грошового забезпечення - роз'яснити законодавчо обґрунтовані підстави для такої відмови; здійснити виплату середнього заробітку (грошового забезпечення) за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Листом від 08.02.2023 № 3/33/11/1-958 відповідачем направлено позивачу довідку-розрахунок № 100 від 31.12.2022 щодо вартості речового майна, що належить до видачі штаб-сержанту ОСОБА_1 і повідомлено, що згідно з наказом від 31.12.2022 №335 було здійснено повний розрахунок належних Вам сум при звільненні. За час проходження військової служби у військовій частині НОМЕР_2 Національної гвардії України, Ваше грошове забезпечення підлягало щомісячній індексації відповідно до вимог Закону України від 03.07.1991 №1282-ХІІ «Про індексацію грошових доходів населення» (втратив чинність з 01.01.2023). Також, на теперішній час в військовій частині відсутнє фінансування для здійснення виплат середнього заробітку.

Вказані обставини підтверджені відповідними доказами і не є спірними.

Суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення у справі.

За приписами частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з частиною 2 зазначеної статті у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 року № 2232-XII (далі - Закон № 2232) закінченням проходження військової служби вважається день виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо) у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Частиною 1 ст. 9-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 року № 2011-XII (далі - Закон № 2011) передбачено, що речове забезпечення військовослужбовців здійснюється за нормами і в терміни, що визначаються відповідно Міністерством оборони України, у тому числі для Державної спеціальної служби транспорту, іншими центральними органами виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні військові формування, Головою Служби безпеки України, начальником Управління державної охорони України, Головою Служби зовнішньої розвідки України, Головою Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, а порядок грошової компенсації вартості за неотримане речове майно визначається Кабінетом Міністрів України.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.06.2017 № 475 затверджено Інструкцію з організації речового забезпечення в Національній гвардії України в мирний час та особливий період (далі - Інструкція № 475)

Пунктом 15 вказаної Інструкції передбачено, що військовослужбовці, які звільняються з військової служби в запас або відставку, отримують грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно (далі - грошова компенсація) в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2016 року № 178 "Про затвердження Порядку виплати військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації і Управління державної охорони грошової компенсації вартості за неотримане речове майно".

Порядок виплати військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації і Управління державної охорони грошової компенсації вартості за неотримане речове майно затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2016 № 178 (далі - Порядок № 178) передбачає, що виплата грошової компенсації здійснюється особам офіцерського, старшинського, сержантського і рядового складу.

Пунктом 3 Порядку № 178 передбачено, що грошова компенсація виплачується військовослужбовцям з моменту виникнення права на отримання предметів речового майна відповідно до норм забезпечення у разі: звільнення з військової служби; загибелі (смерті) військовослужбовця.

За унормуванням п. 4, 5 Порядку № 178 грошова компенсація виплачується військовослужбовцям за місцем військової служби за їх заявою (рапортом) на підставі наказу командира (начальника) військової частини, територіального органу, територіального підрозділу, закладу, установи, організації (далі - військова частина), а командирам (начальникам) військової частини - наказу старшого командира (начальника), у якому зазначається розмір грошової компенсації на підставі довідки про вартість речового майна, що належить до видачі, оригінал якої додається до відомості щодо виплати грошової компенсації.

Довідка про вартість речового майна, що належить до видачі, видається речовою службою військової частини виходячи із закупівельної вартості такого майна, розрахованої Міноборони, МВС, Головним управлінням Національної гвардії, СБУ, Службою зовнішньої розвідки, Адміністрацією Держприкордонслужби, Адміністрацією Держспецтрансслужби, Адміністрацією Держспецзв'язку, Головним управлінням розвідки Міноборони та Управлінням державної охорони станом на 1 січня поточного року, та оформляється згідно з додатком (п. 5 Порядку).

Відповідно до пункту 242 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153/2008 (далі - Положення № 1153/2008 у редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин), після надходження до військової частини письмового повідомлення про звільнення військовослужбовця з військової служби або після видання наказу командира (начальника) військової частини про звільнення військовослужбовець повинен здати в установлені строки посаду та підлягає розрахунку, виключенню зі списків особового складу військової частини і направленню на військовий облік до районного (міського) військового комісаріату за вибраним місцем проживання.

Особа, звільнена з військової служби, на день виключення зі списків особового складу військової частини має бути повністю забезпечена грошовим, продовольчим і речовим забезпеченням. Військовослужбовець до проведення з ним усіх необхідних розрахунків не виключається без його згоди зі списків особового складу військової частини.

Таким чином чинне законодавство передбачає обов'язок виплатити військовослужбовцю, який звільняється зі служби, грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно на день виключення зі списків особового складу військової частини. Умовою для виникнення такого обов'язку є подання військовослужбовцем відповідного рапорту під час проходження служби (зазначену правову позицію висловлено Верховним Судом у складі судової палати з розгляду справ щодо виборчого процесу та референдуму, а також захисту політичних прав громадян Касаційного адміністративного суду в постанові від 30 листопада 2020 року у справі № 480/3105/19).

В постанові від 27.01.2021 у справі № 340/680/20 Верховний Суд зазначив, що з аналізу приписів пункту 4 Порядку № 178 вбачається, що особа має право отримати грошову компенсацію за неотримане речове майно: перед звільненням - у разі подання відповідного рапорту під час проходження служби; після звільнення - у разі подання відповідного рапорту після звільнення.

З аналізу вищенаведеного вбачається, що у разі звільнення з військової служби у військовослужбовця виникає право на грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно.

Грошова компенсація виплачується військовослужбовцю за місцем військової служби за заявою (рапортом) на підставі наказу командира (начальника) військової частини, у якому зазначається розмір грошової компенсації відповідно довідки про вартість речового майна, що належить до видачі, оригінал якої додається до відомості щодо виплати грошової компенсації.

Довідка про вартість речового майна, що належить до видачі, видається речовою службою військової частини, виходячи із закупівельної вартості такого майна, розрахованої станом на 1 січня поточного року.

Водночас в пункті 4 Порядку № 178 передбачено застосування різних форм звернення про виплату грошової компенсації вартості за неотримане речове майно, а саме рапорту, як особливої, передбаченої спеціальним законодавством форми доповіді військовослужбовця при його зверненні до вищого начальника в різних випадках службової діяльності, так і заяви, як звернення громадянина із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством прав та інтересів.

Вказаний висновок щодо застосування норм права узгоджується з позицією Верховного Суду, викладеною у постанові від 03.10.2018 у справі № 803/756/17.

Як свідчить зміст наказу від 31.12.2022 № 335, позивача з 31.12.2022 виключено із списків особового складу ВЧ НОМЕР_4 та всіх видів забезпечення, проте йому не було нараховано та виплачено компенсацію вартості неотриманого речового майна.

Згідно довідки-розрахунку № 100 від 31.12.2022 щодо вартості речового майна, що належить до видачі штаб-сержанту ОСОБА_1 позивачу належало до видачі майно на суму 40 435,14 грн. Згідно довідок-розрахунків від 31.12.2022 № 101 та № 102 на утримання вартості речового майна і рапорту позивача про проведення взаєморозрахунків між довідкою на компенсацію та довідкою на утримання речового майна позивачу належало до видачі майно на суму 38 996,77 грн.

Суд звертає увагу, що військовослужбовці після звільнення їх з військової служби зберігають право на грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно, про що свідчить застосовування в п. 3 Порядку № 178 словосполучення «у разі звільнення з військової служби», а не, наприклад, «при звільненні з військової служби».

Водночас, порядок № 178 не містить обмежень щодо строків звернення з заявою (рапортом) про виплату грошової компенсації вартості за неотримане речове майно.

У зв'язку з тим, що з позивачем не було проведено повного розрахунку, він, 24.01.2023, звернувся до відповідача із заявою про виготовлення довідки про вартість не отриманого речового майна та виплату відповідної грошової компенсації.

З викладеного суд вважає, що відповідачем допущено протиправну бездіяльність щодо невиплати позивачу грошової компенсацію за неотримане речове майно, що належало до видачі станом на 31.12.2022.

Належним способом захисту порушеного права у даному випадку є зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити на користь позивача грошову компенсацію за неотримане речове майно, що належало до видачі станом на 31.12.2022.

Згідно з частинами першою та другою статті 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ).

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України від 23.02.2006 № 3477-VI «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод (далі - Конвенція) і практику ЄСПЛ як джерело права.

Відповідно до правової позиції ЄСПЛ у справі «Кечко проти України (рішення від 08.11.2005) в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.

Суд зазначає, що не виплата відповідачем позивачу грошової компенсації за неотримане речове майно, що належало йому до видачі станом на 31.12.2022, порушує гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції право мирно володіти своїм майном, оскільки чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти в цих виплатах, доки відповідні положення є чинними.

Згідно з частинами першою та другою статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, заявлені позивачем вимоги є такими, що підлягають задоволенню.

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (частина 1 статті 143 КАС України).

Беручи до уваги те, що позивача звільнено від сплати судового збору, а відповідачем судові витрати не понесені, суд вирішує розподіл судових витрат в цій частині у справі не здійснювати.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ; адреса для листування: АДРЕСА_2 ) до Військової частини НОМЕР_2 Національної гвардії України (В/Ч НОМЕР_2 ) (ЄДРПОУ НОМЕР_3 , АДРЕСА_3 ) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_2 Національної гвардії України (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , місцезнаходження: АДРЕСА_4 ) щодо невиплати ОСОБА_1 грошової компенсацію за неотримане речове майно, що належало до видачі станом на 31.12.2022.

Зобов'язати Військову частину НОМЕР_2 Національної гвардії України (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , місцезнаходження: АДРЕСА_4 ) нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_5 ) грошову компенсацію за неотримане речове майно, що належало до видачі станом на 31.12.2022.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня його проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення

Рішення у повному обсязі складено та підписано 31.05.2023.

Суддя О.О. Артоуз