№ справи687/534/23
№2-о/687/46/2023
29 травня 2023 року Чемеровецький районний суд
Хмельницької області в складі:
головуючого - судді Борсука В.О.,
з участю секретаря - Цугель Т.В.,
з участю представника заявника -
Назарчука Р.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Чемерівці цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Чемеровецький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Кам'янець-Подільському районі Хмельницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про встановлення факту, що має юридичне значення,
У травні 2023 року ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, в якій просить встановити факт неправильності актового запису про народження, а саме, що у графі «Відомості про дитину» вірним власним іменем дитини є « ОСОБА_2 », замість зазначеного - « ОСОБА_3 ». Оскільки у вказаному документі виявлено розбіжності, в зв'язку з чим у неї виникла невідповідність у документах, що потребує виправлення.
В судове засідання представник заявника з'явився, заявлені вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з'явилася, однак до суду надійшла заява в якій просить розгляд справи проводити у її відсутності, покладається на думку суду.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що заява підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що згідно паспорта серії НОМЕР_1 , заявник записаний як ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження відповідно до статей 126, 133, 135 СК України №00039496087 від 02.05.2023 року, вбачається, що у графі Відомості про дитину вказано ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Як вбачається із диплома серії НОМЕР_2 від 30.06.2009 року, диплома серії НОМЕР_3 від 29.06.2002 року, диплома серії НОМЕР_4 від 20.06.2000 року, які видані на ОСОБА_1 .
Відповідно до свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_5 від 12.01.2023 року заявник ОСОБА_1 зареєструвала шлюб з ОСОБА_5 ..
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_6 від 28.02.2020 року ОСОБА_1 є матір'ю ОСОБА_5 ..
Як вбачається із виписки з по господарських книг Вишнівчицького старостинського округу №212 від 01.05.2023 року виданої Чемеровецькою селищною радою за 1996-2025 роки вказано: ОСОБА_1 ..
Відповідно до витягу з по господарської книги № 210 від 01.05.2023 року виданої Чемеровецькою селищною радою за адресою по АДРЕСА_1 зареєстровані: ОСОБА_1 голова двору, ОСОБА_6 мати.
Так, при зверненні до Чемеровецького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Кам'янець-Подільському районі Хмельницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) внести зміни до актового запису цивільного стану, відділом відмовлено внести зміни до актового запису цивільного стану про народження №28, складеного 06.08.1982 року виконавчим комітетом Вишнівчицької сільської ради Чемеровецького району Хмельницької області на ОСОБА_4 , виправити власне ім'я дитини з « ОСОБА_3 » на « ОСОБА_2 », через відсутність підтверджуючих документів.
Крім того, допитані в судовому засіданні, свідки ОСОБА_7 та ОСОБА_8 підтвердили, що дійсно власне ім'я заявника « ОСОБА_2 », а не « ОСОБА_3 ».
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про: встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
В пунктах 3, 11 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 07.07.1995 №12 «Про практику розгляду судами справ про встановлення неправильності запису в актах громадянського стану» вказано, що суд розглядає заяви про встановлення неправильності запису в акті громадянського стану як у випадках не виправлення органами реєстрації актів громадянського стану помилок, допущених при складанні актового запису, так і при відмові зазначених органів внести в ці записи передбачені законодавством зміни (прізвища, імені, по батькові тощо) і доповнення (наприклад, про національність і громадянство батьків). З такими заявами до суду можуть звертатися особи, щодо яких складено актовий запис.
Суд постановляє рішення про неправильність запису в акті громадянського стану, саме в тій частині цього запису, в якій встановлено неправильність, а не запису всього акта громадянського стану. Виходячи з того, що рішення суду, яким встановлено неправильність запису в акті громадянського стану є підставою для виправлення такого запису органами реєстрації актів громадянського стану, у резолютивній частині рішення повинно бути зазначено, який запис є неправильним, яким органом реєстрації актів громадянського стану і щодо яких осіб він складений, номер і дата запису та які виправлення, зміни чи доповнення слід до них внести.
З огляду на викладене, слід встановити факт неправильності в актовому записі про народження, а саме, що у графі «Відомості про дитину» вірним власним іменем дитини є « ОСОБА_2 », замість зазначеного - « ОСОБА_3 », оскільки іншим шляхом виправити допущену помилку неможливо, та те що, встановлення факту породжує для заявника певні юридичні наслідки та іншого шляху для підтвердження даних фактів не існує.
Керуючись ст.ст. 265, 268, 315, 319, 354 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
Заяву задовольнити.
Встановити факт неправильності актового запису про народження №28, складеного 06.08.1982 року Вишнівчицькою сільською радою Чемеровецького району Хмельницької області на ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - встановивши, що вірним у графі «Відомості про дитину» власним іменем дитини є « ОСОБА_2 », замість зазначеного - « ОСОБА_3 ».
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів безпосередньо до Хмельницького апеляційного суду.
Повний текст рішення виготовлено 29.05.2023 року.
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителька АДРЕСА_1 .
Заінтересована особа:Чемеровецький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Кам'янець-Подільському районі Хмельницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), місце знаходження вул. Центральна, 28 смт. Чемерівці Кам'янець-Подільського району Хмельницької області, e-mail: vcs@ckm.km.drsu.gov.ua.
Суддя Борсук В.О.