вул. Шевченка, 41а, смт Семенівка, Кременчуцький р-н., Полтавська обл., 38200
тел. (05341) 9-17-39, факс 9-17-39, 9-15-37, E-mail inbox@sm.pl.court.gov.ua
Справа №547/287/23
Провадження №3/547/186/23
30 травня 2023 року смт Семенівка
Суддя Семенівського районного суду Полтавської області Самойленко Л.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Сектору поліцейської діяльності № 1 відділу поліції № 1 КРУ ГУ НП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126, ч. 7 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
08 травня 2023 року до Семенівського районного суду Полтавської області надійшли матеріали про адміністративні правопорушення № 547/287/23, провадження №3/547/186/23 за ч. 7 ст. 121 КУпАП та № 547/289/23 провадження № 3/547/187/23 за ч. 5 ст. 126 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
Справи про адміністративне правопорушення згідно автоматизованого розподілу судових справ між суддями були розподілено для розгляду судді Самойленко Л.М.
08 травня 2023 року Семенівським районним судом Полтавської області об'єднано адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , № 547/287/23 (провадження № 3/547/186/23) за ч. 7 ст. 121КУпАП, № 547/289/23 (провадження №3/547/187/23) за ч. 5 ст. 126 КУпАП в одне провадження.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 01.04.2023 року о 14 год. 24 хв., в с. Оболонь Кременчуцького району Полтавської області по вул. Гагаріна, 22 керував мопедом «ДЕЛЬТА» не маючи посвідчення водія, тобто не маючи права керувати таким транспортним засобом.
Зазначеними діями ОСОБА_2 порушив п.п 2.1.а Правил дорожнього руху: водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повторне протягом року керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 01.04.2023 року о 14 год. 24 хв. в с. Оболонь Кременчуцького району Полтавської області по вул. Гагаріна, 22 керував мопедом «ДЕЛЬТА», який не зареєстрований у встановленому законом порядку.
Зазначеними діями ОСОБА_1 порушив п. 30.1 Правил дорожнього руху: власники механічних транспортних засобів і причепів до них повинні зареєструвати (перереєструвати) їх в уповноваженому органі МВС або провести відомчу реєстрацію в разі, якщо законом установлена обов'язковість проведення такої реєстрації, незалежно від їхнього технічного стану протягом 10 діб з моменту придбання (отримання), митного оформлення або переобладнання чи ремонту, якщо необхідно внести зміни до реєстраційних документів, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 7 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачене частиною шостою цієї статті (до яких віднесено керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або перереєстрованим в Україні в установленому порядку).
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про розгляд справи був повідомлений належним чином, в матеріалах справи наявне поштове повідомлення про отримання судової повістки ним особисто 19.05.2023. Про причини неявки не повідомив, заяв чи клопотань не направляв.
Враховуючи вищевикладене, суддя вважає за можливе провести розгляд справи у відсутності ОСОБА_1 , оскільки останній не виявив зацікавленості у присутності на розгляді справи.
Так, відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.
Частиною 1 ст. 254 КУпАП передбачено, що при вчиненні адміністративного правопорушення складається протокол. За своїм призначенням адміністративний протокол є процесуальним документом, який з припущенням свідчить про вчинення особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, проступку. Правильність та точність складання адміністративного протоколу впливає на набування ним доказової сили, однак, виходячи з приписів статті 251 КУпАП, наявність протоколу не є достатньою підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Диспозиція ч. 5 ст. 126 КУпАП передбачає відповідальність за повторне протягом року керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом.
Згідно диспозиції ч. 7 ст. 121 КУпАП, склад адміністративного правопорушення утворює повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених часиною шостою цієї статті.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень підтверджується відповідними даними протоколів про адміністративне правопорушення від 01.04.2023 року серії ААД № 346972, від 01.04.2023 року серії ААД № 346949; його письмовими поясненнями; постановою про накладення адміністративного стягнення по справ про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не автоматичному режимі від 12.05.2022 серії БАБ № 842871 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 126, ч. 5 ст. 121, ч. 6 ст. 121 КУпАП, відеозаписом.
Ураховуючи зазначене, роблю висновок про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126, ч. 7 ст. 121 КУпАП за зазначених обставин, за які він підлягає адміністративній відповідальності.
Обставин, що пом'якшують відповідальність та обтяжують відповідальність не встановлено.
При накладенні адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення враховуються вид та межі стягнення, установлені КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан.
Ураховуючи вчинення ОСОБА_1 двох адміністративних правопорушень, у вчиненні яких він є винним, керуючись ч. 1 ст. 36 КУпАП накласти на нього остаточне стягнення у виді штрафу.
Оскільки правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 5 ст. 126 КУпАП є більш серйозним, ніж правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 7 ст. 121 КУпАП, то на ОСОБА_1 необхідно накласти остаточне адміністративне стягнення в межах санкції ч. 5 ст. 126 КУпАП, тобто у виді штрафу в розмірі 2400 (двох тисяч чотирьохсот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк п'ять років без оплатного вилучення транспортного засобу.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ст.ст. 401, 283 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 536,80 грн. судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 121, 126, 251, 252, 283-285, 294 КУпАП, суддя
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126, ч. 7 ст. 121 КУпАП, наклавши на нього з урахуванням ч. 1 ст. 36 КУпАП адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 2400 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800,00 (сорок тисяч вісімсот) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 5 (п'ять) років (по коду 21081300 «Адмністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху»: код за ЄДРПОУ - 37959255, рахунок - UA 048999980313050149000016001, Банк утримувача - Казначейство України, код банку отримувача - 899998, Отримувач коштів - ГУК Полтав.обл./Полтавська/21081300).
Стягнути з ОСОБА_1 536,80 грн судового збору на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Копію постанови протягом трьох днів вручити або вислати особі, щодо якої її винесено.
У разі несплати порушником 40800,00 грн штрафу не пізніш як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу стягується штраф у подвійному розмірі та витрати на облік адміністративних правопорушень, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Полтавського апеляційного суду через Семенівський районний суд Полтавської області.
Постанова підлягає виконанню протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку зупиняється до розгляду апеляційної скарги.
Суддя Л.М.Самойленко