ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"15" травня 2023 р. справа № 300/481/23
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Панікара І.В.,
при секретарі Подольській Т.М.,
за участю:
позивача: ОСОБА_1 ,
представника відповідача: Ємчук К.В.,
розглянувши за правилами загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - державне підприємство "Національні інформаційні системи" про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій, -
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Міністерства юстиції України (далі - відповідач), у якому просить суд:
- визнати протиправною відмову Міністерства юстиції України надати ЄДР у формі відкритих даних на запит від 06.01.2023;
- зобов'язати відповідача надати запитувану інформацію, а саме надати у формі відкритих даних Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідач, в порушення вимог ЗУ “Про доступ до публічної інформації” відмовив ОСОБА_1 у наданні інформації у формі відкритих даних Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Позивач вказує на те, що у листі відповідача від 12.01.2023 не зазначено жодної мотивованої підстави для відмови, згідно переліку частини 1 статті 22 ЗУ “Про доступ до публічної інформації”, який є виключним, водночас, не зазначено порядок оскарження такої відмови. На переконання позивачки, Міністерство юстиції України протиправно відмовило у наданні ЄДР у формі відкритих даних на запит, чим порушено право на доступ до публічної інформації.
По справі здійснювався ряд наступних процесуальних дій.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.02.2023 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху (а.с.15-16).
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02.03.2023 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) в порядку, визначеному статтею 263 КАС України. Залучено державне підприємство "Національні інформаційні системи" (код ЄДРПОУ 39787008, вул. Бульварно-Кудрявська, 4, м. Київ, 04053) до участі в справі № 300/481/23 як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача (а.с.25).
Згідно ухвали Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.03.2023 року, здійснено перехід із спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи до розгляду справи за правилами загального позовного провадження (а.с.67-68).
20.04.2023 Івано-Франківським окружним адміністративним судом постановлено ухвалу про закриття підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду (а.с.79).
Відповідач скористався правом подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду 16.03.2023, згідно змісту якого, представник відповідача щодо можливості задоволення заявлених позовних вимог заперечила. Зокрема, вказала на те, що згідно зі статтею 20 ЗУ “Про правовий режим воєнного стану”, Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні” з метою захисту інформації в умовах воєнного стану, Міністерством юстиції України видано наказ від 13.04.2022 № 1462/5 “Про зупинення оприлюднення інформації у формі відкритих даних, розпорядником якої є Міністерство юстиції України”. З урахуванням викладеного, позивачу надано відповідь від 12.01.2023 № 4180/ПІ-Б-70/19.1.4 про неможливість в умовах воєнного стану надавати інформацію, що зазначена у запиті, натомість, запропоновано скористатись іншими шляхами отримання інформації з Єдиного державного реєстру, передбаченими частиною 2 статті 11 ЗУ “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”, а саме - отримання відомостей з Єдиного державного реєстру шляхом: безоплатного доступу до них через портал електронних сервісів юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, або з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, а також у вигляді витягів у паперовій та електронній формі, що містять відомості, актуальні на момент запиту або на визначену дату. Окрім того, представник відповідача зазначила, що у разі доступу до Єдиного державного реєстру в умовах воєнного стану, з урахуванням підпункту 11 пункту 1 Постанови № 209 від 06.03.2022 “Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану” відбувається повна ідентифікація особи, яка використовує відомості з Єдиного державного реєстру, що запобігає несанкціонованому втручанню в роботу державних реєстрів. Однак, у випадку оприлюднення Єдиного державного реєстру на сайті у формі відкритих даних, вхід на який не потребує ідентифікації особи, чи надання інформації у формі відкритих даних Єдиного державного реєстру, несе високий ризик того, що вказані дані отримає та використає будь-яка особа. Твердження позивача про неправомірне припинення оприлюднення відомостей Єдиного державного реєстру не ґрунтуються на вимогах законодавства, а зупинення оприлюднення відомостей Єдиного державного реєстру у формі відкритих даних в умовах воєнного стану було здійснено, зокрема, з метою збереження даних, що містяться у ньому та задля уникнення зловживань щодо використання відомостей у злочинних цілях зі сторони держави-агресора. На підставі викладеного, просить суд відмовити в задоволенні позову (а.с.31-41).
27.03.2023 ОСОБА_1 через підсистему “Електронний суд” подала відповідь на відзив (а.с.62-65).
09.05.2023 Міністерством юстиції України на адресу суду подано письмові пояснення (а.с.98-101).
Державне підприємство "Національні інформаційні системи" не скористалось правом подання письмових пояснень по справі № 300/481/23.
В судовому засіданні позивачка заявлені позовні вимоги підтримала з підстав наведених у позовній заяві.
Представник відповідача щодо задоволення адміністративного позову заперечила з мотивів викладених у відзиві на позовну заяву.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового розгляду.
Відповідно до частини 1 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Суд, розглянувши справу за правилами загального позовного провадження, заслухавши в судовому засіданні пояснення позивачки та представника відповідача, дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та відзив на позов, встановив наступне.
ОСОБА_1 06.01.2023 звернулася до Міністерства юстиції України із запитом на публічну інформацію, в якому просила надати у формі відкритих даних Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (зворотній бік а.с.6).
За результатами розгляду вказаної заяви, відповідач, згідно листа за № 4180/ПІ-Б-70/19.1.4 від 12.01.2023, повідомив ОСОБА_1 про відсутність законних підстав для надання відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі у вигляді оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних відповідно до ЗУ “Про доступ до публічної іноформації”. Окрім того, повідомлено позивачку, що отримати відомості з Єдиного державного реєстру можливо шляхом безоплатного доступу до них через Портал, або у вигляді витягу у паперовій чи електронній формі (а.с.7-8).
Не погодившись з відмовою відповідача, позивачка звернулася до суду за захистом своїх прав та законних інтересів.
Надаючи оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд виходить з таких підстав та мотивів.
Відповідно до Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою КМУ від 02.07.2014 № 228, Мін'юст є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику, зокрема, у сфері державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб-підприємців, забезпечує створення, ведення та функціонування Єдиного державного реєстру.
Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців регулюються ЗУ “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”.
Згідно положень частини 1 статті 11 ЗУ “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань” відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних) та у випадках, передбачених цим Законом, за їх надання стягується плата.
Так, зокрема, відповідно до пункту 2 частини 2 статті 11 ЗУ “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань” відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, надаються у вигляді оприлюднення публічної інформації з Єдиного державного реєстру у формі відкритих даних відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".
Частиною 1 статті 6 ЗУ “Про доступ до публічної інформації” встановлено, що інформацією з обмеженим доступом є: 1) конфіденційна інформація; 2) таємна інформація; 3) службова інформація.
Водночас, за змістом частини 2 статті 6 ЗУ “Про доступ до публічної інформації”, обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог: 1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи кримінальним правопорушенням, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя; 2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам; 3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.
Суд зазначає, що відповідно до частин 5-7 статті 6 ЗУ “Про доступ до публічної інформації” не може бути обмежено доступ до інформації про складання, розгляд і затвердження бюджетів, кошторисів розпорядників бюджетних коштів та плани використання бюджетних коштів одержувачів бюджетних коштів, а також їх виконання за розписами, бюджетними програмами та видатками (крім таємних видатків відповідно до статті 31 Бюджетного кодексу України), взяття розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів бюджетних зобов'язань або здійснення розпорядження бюджетними коштами у будь-який інший спосіб, планування, формування, здійснення та виконання закупівлі товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти, у тому числі оборонних закупівель (крім випадків, якщо окрема інформація про закупівлі товарів, робіт і послуг становить державну таємницю відповідно до Закону України "Про державну таємницю"), володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно (крім випадків, передбачених частиною другою статті 23 Закону України "Про основи національного спротиву"). Не може бути також обмежено доступ до інформації про наявність у фізичних осіб податкового боргу. Не підлягає обмеженню також доступ до інформації про стан і результати перевірок та службових розслідувань фактів порушень, допущених у сферах діяльності, зазначених у цій частині. Доступ до зазначеної інформації забезпечується розпорядниками інформації відповідно до положень статті 5 цього Закону.
Не належать до інформації з обмеженим доступом відомості, зазначені у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поданій відповідно до Закону України "Про запобігання корупції", крім випадків, визначених зазначеним Законом.
Не належить до інформації з обмеженим доступом інформація про структуру, принципи формування та розмір оплати праці, винагороди, додаткового блага керівника, заступника керівника юридичної особи публічного права, керівника, заступника керівника, члена наглядової ради державного чи комунального підприємства або державної чи комунальної організації, що має на меті одержання прибутку, особи, яка постійно або тимчасово обіймає посаду члена виконавчого органу чи входить до складу наглядової ради господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток, паїв) прямо чи опосередковано належать державі та/або територіальній громаді.
Суд звертає увагу на те, що, вказані норми закону не містять посилань на те, що інформація з Єдиного державного реєстру не може бути обмежена.
Враховуючи вищевказані норми матеріального права, суд доходить висновку про те, що оскільки відомості, які містяться в Єдиному державному реєстрі та надаються у вигляді оприлюднення публічної інформації з Єдиного державного реєстру у формі відкритих даних не відносяться до інформації з обмеженим доступом, а є відкритими та загальнодоступними, відтак і обмеження до їх доступу повинно відповідати критеріям встановленим частиною 2 статті 6 ЗУ “Про доступ до публічної інформації”.
В даному аспекті суд зазначає, що у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України від 12.05.2015 № 389-VIII "Про правовий режим воєнного стану", Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" №64/2022 від 24.02.2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" №2102-IX від 24.02.2022, введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Указом Президента України від 14.03.2022 № 133/2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб.
Указом Президента України від 18.04.2022 № 259/2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб.
Указом Президента України від 17.05.2022 № 341/2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.
Указом Президента України від 12.08.2022 № 573/2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб.
Указом Президента України від 07.11.2022 №757/2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 21 листопада 2022 року строком на 90 діб.
Відповідно до статті 20 Закону України від 12 травня 2015 року № 389-VIII «Про правовий режим воєнного стану. Правовий статус та обмеження прав і свобод громадян та прав і законних інтересів юридичних осіб в умовах воєнного стану визначаються відповідно до Конституції України та цього Закону.
Зокрема, згідно з статтею 13 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» нормативно-правові акти Верховної Ради Автономної Республіки Крим, рішення Ради міністрів Автономної Республіки Крим, рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які стосуються прав і свобод людини і громадянина, що обмежуються у зв'язку з введенням воєнного стану, тимчасово не застосовуються.
Таким чином, в межах спірних правовідносин, суд констатує про наявність передумов для обмеження доступу до інформації з Єдиного державного реєстру у формі відкритих даних, згідно критеріїв встановлених частиною 2 статті 6 ЗУ “Про доступ до публічної інформації”, оскільки такі обмеження обумовлені:
- вимогами Закону № 389-VIII (здійснюються відповідно до закону);
- в умовах здійснення військової агресії з боку російської федерації щодо держави Україна, є обґрунтовані підстави вважати, що положення підпунктів 1-3 частини 2 статті 6 ЗУ “Про доступ до публічної інформації” є такими, що безумовно характеризують ймовірні ризики у зв'язку із такою агресією щодо неконтрольованого надання інформації з Єдиного державного реєстру у формі відкритих даних не визначеному колу осіб, внаслідок чого, підлягають до врахування в даній ситуації.
Окрім того, згідно із пунктами 1-3 частини 1 статті 12-1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» Кабінет Міністрів України в разі введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях: працює відповідно до Регламенту Кабінету Міністрів України в умовах воєнного стану; розробляє та вводить в дію План запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в окремих місцевостях України з урахуванням загроз та особливостей конкретної ситуації, яка склалася; організовує та здійснює керівництво центральними та іншими органами виконавчої влади в умовах воєнного стану.
В межах наданих законом повноважень, Кабінетом міністрів України 06.03.2022 прийнято Постанову за № 209 “Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану”, відповідно до підпунктів 11, 12 пункту 1 якої, відомості з Єдиного державного реєстру в електронній формі надаються виключно за умови ідентифікації особи, яка бажає отримати такі відомості, з використанням засобів електронної ідентифікації з середнім або високим рівнем довіри. Доступ користувачів до Єдиного державного реєстру, Державного реєстру прав для отримання відомостей/інформації з них надається технічним адміністратором цих Реєстрів у порядку, визначеному законодавством: за допомогою прикладного програмного інтерфейсу цих Реєстрів; шляхом надання ідентифікаторів доступу суб'єктам, визначеним в частині сьомій статті 11 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань” та в частині третій статті 32 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, місцезнаходження, робоче місце (контора) яких розташовано в межах адміністративно-територіальної одиниці, що не належить до територій, на яких ведуться активні бойові дії або тимчасово окупованих, за їх зверненнями до технічного адміністратора цих Реєстрів.
Проаналізувавши зміст наведених вище положень Постанови № 209 слід зазначити, що отримання відомостей з ЄДР можливе лише у випадку ідентифікації особи та її місцезнаходження, окрім того, виключно за допомогою програмного інтерфейсу такого Реєстру.
Водночас, на виконання Наказу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 «Про введення воєнного стану в Україні» з метою захисту інформації в умовах воєнного стану, Міністерством юстиції України видано наказ від 13.04.2022 № 1462/5 “Про зупинення оприлюднення інформації у формі відкритих даних, розпорядником якої є Міністерство юстиції України”.
За змістом пункту 1 вищевказаного наказу Міністерства юстиції України, наказано зупинити на час дії воєнного стану оприлюднення інформації у формі відкритих даних, розпорядником якої є Міністерство юстиції України, визначеної розділом ІІ Переліку інформації, що підлягає оприлюдненню у формі відкритих даних, розпорядником якої є Міністерство юстиції України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 28 березня 2016 року № 897/5 «Про затвердження Переліку інформації, що підлягає оприлюдненню у формі відкритих даних, розпорядником якої є Міністерство юстиції України» (далі - Перелік).
В даному аспекті слід зазначити, що наказом Міністерства юстиції України від 28.03.2016 № 897/5 затверджено Перелік інформації, що підлягає оприлюдненню у формі відкритих даних, розпорядником якої є Міністерства юстиції України.
Так, розділом ІІ вказаного Переліку визначено, що Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань оприлюднюється у формі відкрити даних у фоматі CSV/XML та оновлюється кожні п'ять робочих днів.
Згідно пояснень представника відповідача, вищевказана інформація також обмежена в частині її оприлюднення, згідно вимог наказу Мінюсту від 13.04.2022 № 1462/5.
Частиною 1 статті 6 ЗУ “Про доступ до публічної інформації”, інформація з обмеженим доступом має надаватися розпорядником інформації, якщо він правомірно оприлюднив її раніше.
З даною метою, протокольною ухвало суду від 01.05.2023 витребувано у відповідача інформацію стосовно того, чи надавались Міністерством юстиції України відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань у формі відкритих даних в межах 5-ти днів з моменту її оновлення, починаючи з 06.01.2023 (дата звернення позивача з відповідним запитом) .
Зі змісту наданих письмових пояснень судом встановлено, що Міністерством юстиції України не надавались відомості з Єдиного державного реєстру у формі відкритих даних, оприлюднення яких на сайті Мін'юсту передбачено пунктом 2 частини 2 статті 11 Закону № 755-IV на запити, в тому числі, запити на публічну інформацію будь-яким запитувачам подібних відомостей ні у вказаний проміжок часу - з дати запиту на публічну інформацію позивача (06.01.2023) та надання відповіді на вказаний запит відповідачем (12.01.2023), з урахуванням наказу № 897/5 щодо оприлюднення оновлених даних кожні 5 робочих днів, ні впродовж дії Постанови № 209, наказу № 1462 та наказу від 31.01.2023 № 423/5 “Про відновлення оприлюднення інформації у формі відкритих даних, розпорядником якої є Міністерство юстиції України”.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що відповідач, відмовляючи ОСОБА_1 у наданні інформації на її запит від 06.01.2023, направлений на електронну поштову адресу відповідача, про надання інформації у формі відкритих даних - Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, оскільки вищевказаний запит, на переконання суду, є таким, що унеможливлює, як ідентифікати особу, яка його подала так і встановлення місцезнаходження такої особи, окрім того, запит сформований та поданий в порушення вимог положень Постанови КМУ від 06.03.2022 за № 209 “Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану”.
Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно із нормами частини другої статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до положень статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
При цьому, в силу положень частини 2 статті 77 вказаного Кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач як суб'єкт владних повноважень довів у повному об'ємі правомірність своїх дій.
Зважаючи на встановлені у справі обставини та, з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про необґрунтованість заявлених позовних вимог, внаслідок чого, в задоволенні позову слід відмовити.
З огляду на висновок суду про відмову у задоволенні позову, підстав для розподілу судових витрат, відповідно до вимог статті 139 КАС України, суд не вбачає.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволенні позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного рішення суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Учасники справи:
Позивач:
ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).
Відповідач:
Міністерство юстиції України (код ЄДРПОУ 00015622, вул. Городецького, 13, м. Київ, 01001).
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача:
Державне підприємство "Національні інформаційні системи" (код ЄДРПОУ 39787008, вул. Бульварно-Кудрявська, 4, м. Київ, 04053).
Суддя /підпис/ Панікар І.В.
Рішення складене в повному обсязі 29 травня 2023 р.