79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128
24.05.2023 Справа № 914/905/23
Господарський суд Львівської області у складі судді Кидисюка Р.А., за участю секретаря судового засідання Зусько І.С., розглянув у відкритому судовому засіданні
клопотання (вх.№2019/23 від 22.05.2023) ОСОБА_1 , м. Львів-Рудно
про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача
та клопотання (вх.№12343/23 від 17.05.2023) Громадської організації «Світова асоціація з питань тварин України», м. Львів
про закриття провадження у справі
у справі за позовом ОСОБА_2 , м. Львів
до відповідача Громадської організації «Світова асоціація з питань тварин України», м. Львів
за участю третьої особи1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: ОСОБА_3 , м. Луцьк
за участю третьої особи2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: ОСОБА_4 , м. Львів
за участю третьої особи3, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: ОСОБА_1 , м. Львів-Рудно
за участю третьої особи4, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: ОСОБА_5 , м. Львів-Рудно
за участю третьої особи5, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: ОСОБА_6 , м. Львів
за участю третьої особи6, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: ОСОБА_7 , м. Львів
про визнання недійсними та скасування рішень загальних зборів громадської організації та скасування рішень правління організації
за участю представників:
від позивача: Доронюк І.П., Остапів Р.Ю.
від відповідача: не з'явився
від третьої особи1: Шевченко І.А.
від третьої особи2: не з'явився
від третьої особи3: Соловйов О.О.
від третьої особи4: ОСОБА_5
від третьої особи5: Курилов Д.С.
від третьої особи6: Кошак О.В.
Господарським судом Львівської області розглядається справа за позовом ОСОБА_2 до Громадської організації «Світова асоціація з питань тварин України» за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , про визнання недійсними та скасування рішень загальних зборів громадської організації та скасування рішень правління організації.
22.05.2023 на адресу суду надійшло клопотання ОСОБА_1 про залучення його до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача. Подане клопотання обґрунтовується тим, що рішення суду в даній справі може вплинути на його права та обов'язки як членів Правління Громадської організації.
Частиною 2 статті 50 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Відповідно до частини 3 статті 50 Господарського процесуального кодексу України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
З огляду на викладене, оскільки рішення господарського суду у даній справі може вплинути на права та обов'язки ОСОБА_1 як учасника Громадської організації «Світова асоціація з питань тварин України», суд вважає за доцільне залучити його до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.
Також, 17.05.2023 надійшло клопотання вх.№12343/23 Громадської організації «Світова асоціація з питань тварин України» про закриття провадження у справі. Подане клопотання обґрунтовується тим, що на момент подання позову предмет спору був відсутній, а після зміни керівника організації на ОСОБА_8 ніхто не зміг би заперечити проти позову, що підтверджується змістом поданої «заяви про визнання позову позовною заявою». Зазначене підтверджується протоколом позачергових зборів членів організації від 15.03.2023р., згідно з яким позивача обрано членом Правління організації та випискою з ЄДРЮОФОПГФ, згідно якої зміна керівника на ОСОБА_8 відбулась 16.03.2023р. Позивачем, всупереч вимог п.3 ч.2 ст.43 ГПК України, подано до суду завідомо безпідставний позов, позов за відсутності предмета спору та створено спір, який має очевидно штучний характер.
Розглянувши клопотання (вх.№12343/23 від 17.05.2023) про закриття провадження у справі, суд дійшов висновку про відсутність підстав для його задоволення з огляду на наступне.
Так, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 231 Господарського процесуального кодексу України господарський суд закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.
Як стверджує позивач станом на дату подання позовної заяви оскаржуване загальних зборів Громадської організації «Світова асоціація з питань тварин України» від 24.02.2023 р. рішення зборів правління Громадської організації «Світова асоціація з питань тварин України» від 01.09.2022 р. порушує та не визнає права позивача як учасника Громадської організації «Світова асоціація з питань тварин України» на участь у діяльності органу управління громадського об'єднання, тобто в його управлінні.
А відтак, твердження відповідача про відсутність предмету спору не відповідають фактичним обставинам справи.
Керуючись статтями 50, 177, 231, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Залучити до участі у справі ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
2. У задоволенні клопотання (вх.№12343/23 від 17.05.2023) про закриття провадження у справі відмовити.
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та може бути оскаржена в Західному апеляційному господарському суді в порядку та строки, передбачені розділом IV Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст ухвали складено та підписано 29.05.2023.
Суддя Кидисюк Р.А.