Справа № 686/11152/23
Провадження № 3/686/3890/23
29 травня 2023 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Навроцький В.А., за участю захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - адвоката Бринцевої С.С., розглянувши справу про притягнення до відповідальності-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , керівника ТОВ «Етуаль-Дез» -
за ч. 1 ст. 1634 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1 будучи керівником ТОВ «Етуаль-Дез», 31.03.2023 року несвоєчасно подала податкові розрахунки сум доходів, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (додаток 4 - ДФ) за І квартал 2022 року, граничний термін подання 10.05.2022 року, фактично подано 31.03.2023 року, чим порушила п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49, п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року, № 2755-VI та вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1634 КУпАП.
Справа призначалась до розгляду на 29.05.2023 року, ОСОБА_1 належним чином повідомлялася про розгляд справи, в судове засідання не з'явилася, заяв про відкладення розгляду справи від неї не надходило, тому відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП, вважаю можливим розглядати справу за її відсутності на підставі достатніх у ній матеріалів.
В судовому засіданні захисник ОСОБА_1 - адвокат Бринцева С.С. просила провадження у справі закрити за відсутністю у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, так як у ОСОБА_1 була відсутня можливості подання звітності до Бердянської ДПІ ГУ ДПС у Запорізькій обл. (за місцем перебування на обліку) у зв'язку з тимчасовою окупацією м.Бердянськ.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.
Диспозицією ч. 1 ст. 163-4 КУпАП передбачена відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Відповідно до абз. 3 п.п. 69.1 п. 69 підрозділ 10 розділу ХХ «Перехідних положень» ПК України, платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов'язки щодо дотримання термінів подання звітності, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов'язків, граничний термін виконання яких припадає на період, починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності ЗУ від 12.05.2022 р. № 2260-ІХ, тобто до 27.05.2022 року, за умови подання податкової звітності такими платниками до 20 липня 2022 року.
Як вбачається із акту результатів перевірки № 4046/40122791/22-01-24-12 від 14.04.2023 року, граничний термін подання податкової звітності податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податків фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за І квартал 2022 року фактично подано 31.03.2023 року.
Згідно із Порядком заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 4 від 13.01.2015 р., розрахунок подається платником в один із передбачених цим порядком способів, зокрема в електронній формі.
Доказів які б підтверджували неможливість подання звіту в електронній формі до 20.07.2022 року, суду не надано.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, в якому зафіксовані час, місце вчинення правопорушення, актом про результати камеральної перевірки податкової звітності 4046/40122791/22-01-24-12 від 14.04.2023 року.
Разом з тим, враховуючи, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, її діями не заподіяно значної шкоди державним та суспільним інтересам, а також безпосередньо громадянам, податкова звітність була подана до податкового органу, тому у зв'язку з малозначністю вчиненого, вважаю можливим звільнити її від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням.
З урахуванням особи правопорушника та керуючись ст.ст. 22, 283, 284 Кодексу України про адміністративне правопорушення, -
постановив:
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 1634 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обмежитись усним зауваженням.
Провадження по справі закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Хмельницького апеляційного суду через Хмельницький міськрайонний суд.
Суддя: