Постанова від 18.05.2023 по справі 760/10829/23

Справа №760/10829/23 3/760/4249/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2023року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Вишняк М.В., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов з відділу організації патрульно-постової служби, розшуку та діяльності Військової служби правопорядку у гарнізонах Військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Ізяслава, Хмельницької області, з середньо-спеціальною освітою, не одружений, військовослужбовець, водій військової частини НОМЕР_2 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

До Солом'янського районного суду м. Києва надійшов адміністративний матеріал, складений відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.

Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення Серії КИ № 69 від 18 травня 2023 року, 17.05.2023р. близько 17 год. 00хв., на території виконання службових обов'язків військової частини НОМЕР_2 , розташованої за адресою: АДРЕСА_2 , лейтенант ОСОБА_2 , виявив військовослужбовця призваного за мобілізацією старшого солдата ОСОБА_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: стійкий запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода та порушення мови.

Відповідно до акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів № 310 від 17.05.2023р., ОСОБА_1 від огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився в присутності двох свідків, а також відмовився від огляду на стан алкогольного сп'яніння в закладі охорони здоров'я.

Таким чином, старший солдат ОСОБА_1 , своїми умисними діями вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.

Допитавши в судовому засіданні особу, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , свідка ОСОБА_2 , дослідивши протокол про військове адміністративне правопорушення серії КИ № 69 від 18.05.2023р., рапорт командира кулеметного взводу ІІ роти військової частини НОМЕР_2 ОСОБА_2 та командира ІІ роти військової частини НОМЕР_2 ОСОБА_3 від 17.05.2023р., копію наказу № 191 начальника Центрального управління військової служби правопорядку (по м. Києву і Київській області) - військового коменданта (місто Київ) про призначення уповноважених осіб, яким надано право складати протоколи про військові адміністративні правопорушення від 24.12.2021р., акт № 310 огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 17.05.2023р., суддя приходить до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу для належного оформлення органу, який його склав, з наступних підстав.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Частиною 2 ст. 266-1 КУпАП передбачено, що огляд військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, щодо яких є підстави вважати, що вони у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, виконують обов'язки військової служби або перебувають на території військових частин, проводиться посадовою особою, уповноваженою на те начальником органу управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України або командиром (начальником) військової частини (установи, організації, підприємства, закладу, підрозділу), іншого утвореного відповідно до законів України військового формування, а також правоохоронного органу спеціального призначення, з використанням спеціальних технічних засобів та тестів.

Разом з тим, в матеріалах адміністративної справи відсутній відповідний документ, який уповноважує відповідну посадову особу на проведення огляду на стан сп'яніння.

Крім того, з пояснень особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 встановлено, що останній наполягав на проведенні огляду на стан сп'яніння у відповідному медичному закладі, однак його відмовилися доставляти в даний заклад.

Частиною 4 ст. 266-1 КУпАП передбачено, що у разі незгоди військовозобов'язаного та резервіста під час проходження зборів, а також військовослужбовця Збройних Сил України на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, уповноваженими особами з використанням спеціальних технічних засобів та тестів або у разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Разом з тим, в матеріалах справи відсутні належні докази, які б свідчили про відмову ОСОБА_1 від проходження огляду на стан сп'яніння в закладі охорони здоров'я.

Вказані обставини позбавляють суд можливості об'єктивно та всебічно з'ясувати обставини справи, вирішити її у точній відповідності з законом, що обумовлює повернення даного адміністративного матеріалу для належного оформлення.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, необхідно направити до відділу організації патрульно-постової служби, розшуку та діяльності Військової служби правопорядку у гарнізонах Військової частини НОМЕР_1 , для доопрацювання та належного оформлення відповідно до вимог чинного КУпАП.

Керуючись ст.ст. 9, 172-20 ч. 3, 251, 256, 280, 283, 284, 294 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративне правопорушення, повернути до відділу організації патрульно-постової служби, розшуку та діяльності Військової служби правопорядку у гарнізонах Військової частини НОМЕР_1 , для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя М.В. Вишняк