Справа № 353/460/23
Провадження № 2/353/188/23
29 травня 2023 рокум.Тлумач
Тлумацький районний суд Івано-Франківської області у складі:
головуючого - судді Мотрук Л.І.,
з участю секретаря судового засідання Стельмах В.Р.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Тлумачі в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Олешанської сільської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області про визнання права власності в порядку спадкування, -
В провадженні Тлумацького районного суду Івано-Франківської області знаходиться вищевказана цивільна справа.
Позивач, ОСОБА_1 , у позовній заяві просила витребувати у державного нотаріуса Тлумацької державної нотаріальної контори Івано-Франківської області Васильєвої Н.М. копію спадкової справи заведеної після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
08.05.2023 року ухвалою Тлумацького районного суду Івано-Франківської області провадження у справі відкрито в порядку загального позовного провадження, призначенно підготовче судове засідання та витребувано у державного нотаріуса Тлумацької державної нотаріальної контори Івано-Франківської області Васильєвої Н.М. копію спадкової справи заведеної після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
12.05.2023 року від Тлумацької державної нотаріальної контори Івано-Франківської області на адресу суду надійшов лист «Про надання інформації», у якому зазначено, що спадкову справу після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно Алфавітних книг обліку спадкових справ за період з 1996 року по 2023 рік, у Тлумацькій державній нотаріальні конторі Івано-Франківської області, не заведено.
Позивач, ОСОБА_1 , в підготовче судове засідання не з'явилася, хоча про дату, час і місце судового засідання повідомлялася належним чином.
Відповідач, ОСОБА_2 , в підготовче судове засідання не з'явився. 18.05.2023 року подав до суду клопотання в якій зазначив, що позов визнає та просив розгляд справи проводити без його участі.
Представник відповідача, Олешанської сільської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області в підготовче судове засідання не з'явився. 18.05.2023 року подав до суду заяву, в якій просив розгляд справи проводити без його участі.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Збирання доказів у цивільних справах за загальним правилом не є обов'язком суду (ч. 2 ст. 12 ЦПК України), суд наділений можливістю лише у виключних випадках збирати докази за власною ініціативою (ч. 7 ст. 81 ЦПК України).
При вирішенні судом даної категорії судових справ, для прийняття об'єктивного та законного рішення по справі необхідно встановити чи було заведено спадкову справу після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 приватними нотаріусами Івано-Франківського нотаріального округу Івано-Франківської області.
Таким чином, з метою встановлення всіх обставин справи, суд вважає за необхідне витребувати копію спадкової справи після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у приватних нотаріусів Івано-Франківського нотаріального округу Івано-Франківської області Дузінкевич С.М., Водославської Н.В.
На підставі наведеного, керуючись ст. 84, 260-261 ЦПК України, суд,
Витребувати у приватних нотаріусів Івано-Франківського нотаріального округу Івано-Франківської області Дузінкевич С.М., Водославської Н.В. копію спадкової справи після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Матеріали надати суду до наступного підготовчого судового засідання по справі, яке відбудеться 19 червня 2023 року.
Ухвала не оскаржується.
ГоловуючийЛ. І. МОТРУК