Ухвала від 25.05.2023 по справі 464/5768/21

Справа №464/5768/21

пр.№ 2-с/464/77/23

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.05.2023 року суддя Сихівського районного суду м.Львова БЕСПАЛЬОК О.А., розглянувши заяву боржника ОСОБА_1 про скасування судового наказу Сихівського районного суду м.Львова від 27 вересня 2021 року в справі №464/5768/21 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЬВІВЕНЕРГОЗБУТ» про видачу судового наказу про стягнення солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 заборгованості за житлово- комунальні послуги,

ВСТАНОВИВ:

Судовим наказом від 27 вересня 2021 року стягнуто із ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 на користь ТзОВ «Львівенергозбут» - 2803 грн. 20 коп. заборгованості за спожиту електричну енергію та 210 грн. 20 коп. судового збору.

23 травня 2023 року до суду надійшла заява боржника ОСОБА_5 про скасування вказаного судового наказу, покликаючись на необґрунтованість вимог стягувача. Окрім цього, просить поновити пропущений строк на подання заяви про скасування судового наказу, вказуючи на те, що не отримувала судового наказу та її не було відомо про його існування. Про наявність оскаржуваного наказу дізналася у зв'язку з відкриттям виконавчого провадження.

Відповідно до ч.1 ст.170 ЦПК України боржник має право протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Виходячи з того, що наказне провадження є безспірним, тобто в його порядку задовольняються тільки ті вимоги заявника, що мають безспірний характер, заперечення боржника проти вимог стягувача означає наявність спору про право та при цьому закон не зобов'язує перевіряти наявні матеріали справи, відтак відповідна заява боржника є підставою для скасування судового наказу.

Згідно із ч. 2 ст. 171 ЦПК України заява боржника про скасування судового наказу, подана після закінчення строку, встановленого частиною першою статті 170 цього Кодексу, повертається, якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку для подання цієї заяви.

Враховуючи те, що визначений законодавством строк для подачі заяви про скасування судового наказу боржником пропущено з поважних причин, відтак такий необхідно поновити.

Відповідно до ч. 3 ст. 171 ЦПК України у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз'яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.

Оглянувши матеріали заяви про скасування судового наказу та матеріали справи 464/5768/21, враховуючи відсутність підстав для її повернення, приходжу до переконання, що доводи, викладені стягувачем в заяві про видачу судового наказу потребують додаткового дослідження, а тому вказаний судовий наказ підлягає скасуванню, оскільки боржник не визнає нарахованої стягувачем заборгованості та з матеріалів справи вбачається спір про право, який підлягає розгляду в порядку позовного провадження.

Керуючись ст.ст. 170-171, 258-261, 353 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

поновити ОСОБА_9 строк звернення до суду з заявою про скасування судового наказу.

Заяву задоволити. Скасувати судовий наказ Сихівського районного суду м. Львова від 27 вересня 2021 року в справі №464/5768/21 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЬВІВЕНЕРГОЗБУТ» про видачу судового наказу про стягнення солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 заборгованості за житлово- комунальні послуги.

Роз'яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «ЛЬВІВЕНЕРГОЗБУТ» право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.

Копію ухвали направити стягувачу та боржникам для відома.

Ухвала остаточна та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

СУДДЯ БЕСПАЛЬОК О.А.

Попередній документ
111141096
Наступний документ
111141098
Інформація про рішення:
№ рішення: 111141097
№ справи: 464/5768/21
Дата рішення: 25.05.2023
Дата публікації: 30.05.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Сихівський районний суд м. Львова
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи наказного провадження; Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (23.05.2023)
Дата надходження: 23.05.2023
Учасники справи:
головуючий суддя:
БЕСПАЛЬОК ОКСАНА АНДРІЇВНА
суддя-доповідач:
БЕСПАЛЬОК ОКСАНА АНДРІЇВНА
стягувач (заінтересована особа):
Товариство з обмеженою відповідальністю «Львівенергозбут»