Справа № 442/2801/23
Провадження №3/442/1113/2023
Іменем України
26 травня 2023 року Суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області - Хомик А.П.,
розглянувши матеріали, які надійшли з Дрогобицького районного відділу поліції Головного управління національної поліції у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого на АДРЕСА_1 ,
за ч.5 ст.126, ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області надійшли:
-адміністративний протокол серії ААД №174359 від 14.04.2023 року, відповідно до якого ОСОБА_1 14.04.2023 о 11-18 год. в м.Дрогобич Львівської області по вул.Братів Кицилів керував транспортним засобом ВАЗ 2106 д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: зіниці очей не реагують на світло, тремтіння пальців рук, неприродня блідість шкіри. Від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився (справа №442/2801/23, провадження №3/442/1113/2023);
-адміністративний протокол серії ААД №474701 від 14.04.2023 року, відповідно до якого ОСОБА_1 14.04.2023 о 12-07 год. в м.Дрогобич Львівської області по вул.Горішня Брама, 52 керував транспортним засобом ВАЗ 2106 д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: завужені зіниці очей, почервоніння обличчя, виражене тремтіння пальців рук. Від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився (справа №442/2802/23, провадження №3/442/1114/2023);
-адміністративний протокол серії ААД №174360 від 14.04.2023 року, відповідно до якого ОСОБА_1 14.04.2023 о 11-18 год. в м.Дрогобич Львівської області по вул.Братів Кицилів керував транспортним засобом ВАЗ 2106 д.н.з. НОМЕР_1 не маючи права керування транспортним засобом, чим вчинив повторне порушення протягом року (справа №442/2803/23, провадження №3/442/1115/2023);
-адміністративний протокол серії ААД №474685 від 14.04.2023 року, відповідно до якого ОСОБА_1 14.04.2023 о 12-07 год. в м.Дрогобич Львівської області по вул.Горішня Брама, 52 керував транспортним засобом ВАЗ 2106 д.н.з. НОМЕР_1 не маючи права керування транспортним засобом, чим вчинив повторне порушення протягом року (справа №442/2805/23, провадження №3/442/1116/2023).
У відповідності до вимог ст. 36 КпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення.
Пунктом 2.22 Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року № 173 визначено, що у разі об'єднання судових справ в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою. Відповідно до ухвали суду вноситься інформація в АСДС під номером об'єднаної справи та відмітки про об'єднання справ із зазначенням номера нової судової справи.
Таким чином, на підставі вимог ст. 36 КпАП України справа №442/2801/23, провадження №3/442/1113/2023, справа №442/2802/23, провадження №3/442/1114/2023, справа №442/2803/23, провадження №3/442/1115/2023 та справа №442/2805/23, провадження №3/442/1116/2023 підлягають об'єднанню в одне провадження з присвоєнням єдиного реєстраційного номера: №442/2801/23, провадження №3/442/1113/2023.
Перевіривши матеріали справи, доходжу до такого висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Статтями 251, 280 КУпАП визначені фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.
Частиною 5 статті 126 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою-четвертою цієї статті.
Частиною 1 статті 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до загальних положень ПДР ці правила відповідно до Закону України «Про дорожній рух» встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України. Учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими. Кожний учасник дорожнього руху має право розраховувати на те, що й інші учасники виконують ці Правила. Дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху.
Пунктом 2.5 Правил дорожнього руху України встановлено, що водій зобов'язаний, на вимогу працівника поліції, пройти у встановленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних або токсичних речовин, а пунктом 2.9а ПДР визначено, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
Пунктом 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» роз'яснено, що стан сп'яніння встановлюють шляхом огляду правопорушника, який проводять згідно з Інструкцією про порядок направлення громадян для огляду на стан сп'яніння в заклади охорони здоров'я та проведення огляду з використанням технічних засобів.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 126 та ч.1 ст.130 КУпАП доведена наступними, дослідженими в судовому засіданні доказами:протоколами про адміністративні правопорушення серія ААД №174359 від 14.04.2023 року, серії ААД №474701 від 14.04.2023 року, серії ААД №174360 від 14.04.2023 року та серії ААД №474685 від 14.04.2023 року, направленням на огляд водія т/з з метою виявлення стану сп'яніння від 14.04.2023 року, відеоматеріалами.
В діях ОСОБА_1 вбачаю ознаки правопорушень, передбачених ч.5 ст. 126 та ч.1 ст. 130, так як він керував автомобілем в стані наркотичного сп'яніння, та повторно протягом року керував транспортним засобом без права керування транспортними засобами, а тому з врахуванням особи правопорушника, характеру вчиненого правопорушення, обтяжуючих та пом'якшуючих обставин, вважаю за необхідне накласти на нього стягнення у межах санкції статті, а саме у виді штрафу та позбавлення прав керування транспортними засобами.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно зі ст. 17 КУпАП, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Згідно з положеннями ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Отже, стягнення є засобом впливу на свідомість правопорушника і головна його мета виховання порушника, формування у нього законослухняної поведінки, у зв'язку із чим своєчасне застосування заходів стягнення за адміністративні правопорушення є засобом запобігання суспільно небезпечних діянь.
Враховуючи наведене, характер вчиненого адміністративного правопорушення, дані про особу правопорушника, вважаю за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 5 (п'ять) років.
У відповідності до ст. 40-1 КУпАП судовий збір покладається на особу, на яку накладено стягнення.
Керуючись ч.5 ст.126, ч.1 ст.130, ст.ст. 221, 283, 284 КУпАП, суд,-
Об'єднати справу №442/2801/23, провадження №3/442/1113/2023, справу №442/2802/23, провадження №3/442/1114/2023, справу №442/2803/23, провадження №3/442/1115/2023 та справу №442/2805/23, провадження №3/442/1116/2023 в одне провадження з присвоєнням єдиного реєстраційного номера: №442/2801/23, провадження №3/442/1113/2023 .
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.5 ст.126 та ч.1 ст.130 КУпАП та застосувати до нього стягнення у виді штрафу у дохід держави у розмірі 2400 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) грн. 00 коп. та позбавити права керування транспортними засобами строком на 5 (п'ять) років.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 536,80 грн. в дохід держави.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду.
Постанова вступає в законну силу після закінчення строку на її оскарження та підлягає пред'явленню до виконання протягом трьох місяців.
Суддя А.П. Хомика