Єдиний унікальний номер 305/905/23
Номер провадження 3/305/532/23
26.05.2023 року місто Рахів
Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Дочинець С.І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Державної екологічної інспекції у Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, працюючого майстром з охорони природи Трибушанського ПНДВ Карпатського біосферного заповідника,
за ст.91 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Із Державної екологічної інспекції у Закарпатській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 , про вчинення ним адміністративного правопорушення відповідальність за яке передбачено ст.91 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №015717 від 21.04.2023 року, ОСОБА_1 , у межах території природно-заповідного фонду Трибушанського природоохоронного науково-дослідного відділення Карпатського біосферного заповідника, здійснив заборонену господарську та іншу діяльність, а саме захаращення порубковими залишками русел постійних водотоків, чим вчинив порушення ст.60 Закону України «Про природно-заповідний фонд України». Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.91 КУпАП.
ОСОБА_1 про день, час та місце розгляду адміністративних матеріалів повідомлявся шляхом надсилання повідомлень про виклик за адресою проживання, вказаною у протоколі про адміністративне правопорушення, які він особисто отримав. ОСОБА_1 у судове засідання повторно не з'явився, про причини своєї неявки суд не повідомив. Клопотань про відкладення розгляду справи чи про свою обов'язкову участь ОСОБА_1 також не подав.
Суд, з урахуванням вищенаведеного, а також приписів ст.268 КУпАП, вважає за можливе розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступних висновків.
У відповідності до положень ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Разом з цим, Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області, у порушення вимог ст.251 КУпАП, не долучено жодного доказу, який би підтверджував обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення.
З огляду на викладене, суддя позбавлений можливості перевірити наявність чи відсутність у діях ОСОБА_1 ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.91 КУпАП.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні та інше.
Виходячи з вище викладеного, суддя вважає, що оскільки до протоколу про адміністративне правопорушення, не долученого жодного доказу, то у відповідності до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вимоги ст.40-1 КУпАП судовий збір в сумі 536 гривень 80 копійок слід віднести за рахунок держави.
На підставі викладеного, керуючись ст.9, 10, 130, 247, 251, 252, 280, 284 КУпАП, суддя,-
Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, за статтею 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити на підставі закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП - у зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Судовий збір у сумі 536 гривень 80 копійок віднести за рахунок держави.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду через Рахівський районний суд Закарпатської області протягом 10 діб з дня її проголошення.
Суддя Рахівського районного суду
Закарпатської області Дочинець С.І.