Справа № 1519/1-881/11
Номер провадження:1-в/521/586/23
19 травня 2023 року м. Одеса
Малиновський районний суд м. Одеси, у складі:
Головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
особи стосовно якої стосовно якої розглядається подання - ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Одеси подання начальника відділення поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області підполковника поліції ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Одеси, громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, офіційно не працевлаштованого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше неодноразово судимого:
25.02.2004 року Приморським районним судом міста Одеси за ч. 3, ст, 185, ч. 1, ст. 309 КК України, позбавлення волі на строк 3 роки; згідно ст. 75 КК України звільнений від покарання з іспитовим строком на 2 роки;
13.03.2008 року Малиновським районним судом міста Одеси за ч. 1, ст. 309 КК України, позбавлення волі на строк 1 рік 6 місяців; згідно ст. 75, ст.76 КК України звільнений від покарання з іспитовим строком на 2 роки;
14.07.2011 року Малиновським районним судом міста Одеси за ч. 1, ст. 122 КК України, позбавлення волі на строк 3 роки, згідно ст. 75, ст.76 КК України звільнений від покарання з іспитовим строком на 2 роки 6 місяців;
06.08.2012 року Малиновським районним судом міста Одеси за ч. 1, ст. 186 КК України, позбавлення волі на строк 3 роки;
16.08.2016 року Київським районним судом міста Одеси за ч. 2, ст. 186 КК України, позбавлення волі на строк 4 роки;
16.06.2020 року Приморським районним судом міста Одеси за ч. 2, ст. 185, ч. | 3, ст. 185 КК України, позбавлення волі на строк 3 роки, суд
До Малиновського районного суду м. Одеси звернувся начальник відділення поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області підполковник поліції ОСОБА_5 з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_3 .
Відповідно до подання та доданих до нього матеріалів вбачається, що ОСОБА_3 засуджений 16.06.2020 року Приморським районним судом міста Одеси за ч. 2, ст. 185, ч. 3, ст. 185 КК України, до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки.
ОСОБА_3 14.02.2023 року звільнився з місць позбавлення волі, однак на шлях виправлення не став, про що свідчать правопорушення адміністративного характеру.
У зв'язку з тим, що засуджений вперто не бажає стати на шлях виправлення та залишається небезпечним для суспільства, начальник відділення поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області просить встановити строком на дванадцять місяців відносно ОСОБА_3 за місцем його проживання після звільнення з місць позбавлення волі адміністративний нагляд на підставі ст. 3 п. «В» Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі".
Засуджений ОСОБА_3 не заперечував проти встановлення адміністративного нагляду.
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалося.
Суд, дослідивши подання та додані до нього матеріали, дійшов наступних висновків.
За змістом ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» №264/94-вр від 01.12.1994 року зі змінами та доповненнями, адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
За нормою ст. 2 вищевказаного Закону, адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» №264/94-вр від 01.12.1994 року зі змінами та доповненнями, адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті "ґ" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_6 , раніше неодноразово судимий, а саме:
25.02.2004 року Приморським районним судом міста Одеси за ч. 3, ст, 185, ч. 1, ст. 309 КК України, позбавлення волі на строк 3 роки; згідно ст. 75 КК України звільнений від покарання з іспитовим строком на 2 роки;
13.03.2008 року Малиновським районним судом міста Одеси за ч. 1, ст. 309 КК України, позбавлення волі на строк 1 рік 6 місяців; згідно ст. 75, ст.76 КК України звільнений від покарання з іспитовим строком на 2 роки;
14.07.2011 року Малиновським районним судом міста Одеси за ч. 1, ст. 122 КК України, позбавлення волі на строк 3 роки, згідно ст. 75, ст.76 КК України звільнений від покарання з іспитовим строком на 2 роки 6 місяців;
06.08.2012 року Малиновським районним судом міста Одеси за ч. 1, ст. 186 КК України, позбавлення волі на строк 3 роки;
16.08.2016 року Київським районним судом міста Одеси за ч. 2, ст. 186 КК України, позбавлення волі на строк 4 роки;
16.06.2020 року Приморським районним судом міста Одеси за ч. 2, ст. 185, ч. | 3, ст. 185 КК України, позбавлення волі на строк 3 роки
Крім того, із довідки - характеристики, засуджений ОСОБА_3 характеризується негативно, після звільнення з місць позбавлення волі офіційно не працює, допускає порушення громадського порядку.
Згідно характеризуючих матеріалів має 3 /три/ попередження.
- 24 квітня 2023 року відносно громадянина ОСОБА_3 було складено протокол про адміністративні правопорушення відповідно до ст. 173 КУПАП;
- 24 квітня 2023 року відносно громадянина ОСОБА_3 було складено протокол про адміністративні правопорушення відповідно до ч. 1, ст.173 КУпАП;
- 25 квітня 2023 року відносно громадянина ОСОБА_3 було складено постанову про адміністративні правопорушення відповідно до ч. 2, ст. 178 КУПАП;
Таким чином, оскільки ОСОБА_3 , залишається небезпечним для суспільства та не бажає стати на шлях виправлення, суд вважає необхідним задовольнити подання про встановлення адміністративного нагляду відносно останнього.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 5, 6, 9, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» №264/94-ВР від 01.12.1994 року (зі змінами та доповненнями), ст.ст. 537, 539 КПК України, суд
Подання начальника відділення поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області підполковника поліції ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Встановити у відношенні ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 6 /шість/ місяців та наступні обмеження:
Заборонити виїзд за межі населеного пункту за місцем мешкання без дозволу органу поліції;
Заборонити відвідувати торгові точки, де продається спиртне на розлив.
Заборонити залишати місце проживання з 23:00 по 05:00 наступного дня.
З'являтися на реєстрацію до органу Національної поліції, який здійснює адміністративний нагляд кожний понеділок місяця.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Малиновський районний суд м. Одеси протягом встановленого законом строку із дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1