Справа № 349/970/23
Провадження № 3/349/447/23
29 травня 2023 року м. Рогатин
Суддя Рогатинського районного суду Івано-Франківської області Могила Р.Г. при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , за ч. 3 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( далі - КУпАП),
26 травня 2023 року до суду з відділення поліції №4 (м. Рогатин) Івано-Франківського районного управління поліції ГУНП в Івано-Франківській області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 126 КУпАП.
Відповідно до пунктів 2 ,4 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається, зокрема, суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
У протоколі про адміністративне правопорушення серія ААД № 110360 від 05 травня 2023 року зазначено, що 05 травня 2023 року о 09 год 21 хв. у м.Рогатині по вул. Галицькій, ОСОБА_1 керував транспортним засобом Мерседес Віто, номерний знак НОМЕР_1 , стосовно якого встановлено тимчасове обмеження у праві користування транспортними засобами, постанова ДВС від 04.06.2020 р, орган 35018996, №60906766 Тисменецький РВ ДВС, чим порушив п.2.1. а) Правил дорожнього руху ( далі - ПДР ), відповідальність передбачена ч.3 ст.126 КУпАП.
У графі «пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, по суті порушення», ОСОБА_1 зазначив: « мене не повідомляли про позбавлення ДВС у праві керування транспортними засобами».
За змістом ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Встановлено, що поліцейським при збиранні доказів не витребувано та не долучено до протоколу про адміністративне правопорушення копію постанови державного виконавця №60906766 від 04 червня 2020 року про тимчасове обмеження ОСОБА_1 у праві керуванні транспортними засобами та документ, який підтверджує отримання ним вказаної постанови.
Крім цього у протоколі зазначено, шо ОСОБА_1 порушив п.2.1.а) ПДР, однак такий пункт правил дорожнього руху не стосується суті даного адміністративного правопорушення, оскільки він зобов'язує водія механічного транспортного засобу мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
У даному випадку в протоколі мала бути зазначена ч.10 ст. 15 Закону України «Про дорожній рух», яка передбачає заборону керування транспортними засобами особам, щодо яких державним виконавцем встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Такі виявлені недоліки, позбавляють суд можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, а тому матеріали справи необхідно повернути для належного оформлення у відділення поліції №4 (м.Рогатин) .
Керуючись ст. ст.256,278 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.3 ст.126 КУпАП повернути для належного оформлення у відділення поліції №4 (м.Рогатин) Івано-Франківського районного управління поліції ГУНП в Івано-Франківській області.
Суддя Р.Г.Могила